Zeeland PZCI29 Woontoren blijft toekomstmuziek bedrijsleider Fietsen zonder mp3-speler is gewoon saai' Oplossing voor Dorpsstraat in Heinkenszand Boete voor aandeel in vechtpartij BEVELANDEN-THOLEN 35 Bouw van Goese 'wolkenkrabber' opnieuw vertraagd. Politie waarschuwt voor gevaren van fietsen met muziek op. Feest Brasserie De Drvkkery zoekt Zie de personeelsadvertentie in deze krant Ajax-trainer Henk Ten Cate lonkt naar Chelsea Zaterdag 6 oktober 2007 Criminele organisaties krijgen steeds meer greep op hennepteelt Tip? redgoes@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Het wil maar niet vlotten met de komst van een zeventig meter hoge woontoren in het Sta tionspark in Goes. Nadat de bouw eerder al enkele keren was uitge steld, liet J. Littooij van projectont wikkelaar Bouwfonds MAB giste ren weten dat ook de recentste 'streefdatum' van begin 2008 niet haalbaar is. „Het is koffiedik kij ken, maar het wordt waarschijnlijk begin 2009." Reden voor de nieuwe vertraging is het feit dat er nog steeds een ruimtelijke procedure moet wor den doorlopen, dezelfde die het voorlaatste bouwuitstel tot gevolg had. Littooij noemde die procedu re in maart dit jaar in deze krant nog 'een formaliteit'. „Hij staat nu op het punt van beginnen en we hopen hem nog dit jaar te doorlo pen." Volgens Littooij gaat het om enkele 'stedenbouwkundige omis sies' die nog moeten worden recht gezet. „We willen dat op een zorg vuldige manier doen, want het is niet zomaar een project." De verkoop van de zestig apparte menten begint pas als de ruimtelij ke procedure is afgerond en de bouwvergunning binnen is. Zodra zeventig procent is verkocht, gaat - nog afgezien van eventuele be zwaarprocedures - de eerste paal de grond in. Littooij verwacht W* Een nog te doorlopen ruimtelijke procedure heeft tot gevolg dat de bouw van een woontoren in Goes niet begin volgend jaar, maar begin 2009 begint. voor de verkoop ook een half tot driekwart jaar nodig te hebben. Ruim tien jaar geleden was al spra ke van de komst van een woonto ren, in 2002 in een door bureau Wissing uit Barendrecht geprodu ceerd boekwerkje omschreven als 'nieuw baken van de moderne tijd'. En hoewel er voorlopig nog geen steen wordt gelegd, heeft het gebouw sindsdien al het nodige stof doen opwaaien. Verschillende mensen uitten hun ongenoegen over met name de hoogte en gede puteerde H. van Waveren pleitte begin 2004 voor een 'brede Beve- landse discussie'. Het Goese colle ge van burgemeester en wethou ders en ook de raad zijn echter al tijd positief geweest over De Schel- dewachters, zoals de door de Rot terdamse architect C. Zwiers ont worpen 'wolkenkrabber' is ge noemd. De bouw stond aanvanke lijk al voor eind 2005 gepland, maar inmiddels is die datum al zes keer veranderd. De toekomstige woontoren zal worden gebouwd door de Wal- cherse Bouw Unie. Bij het bedrijf kon gisteren niemand een reactie geven op de vertragingen. HE1NKENSZAND - Voor ergernis nummer één in Heinkenszand, de verkeerssituatie in de Dorpsstraat, ligt een oplossing in het verschiet. Voetgangers krijgen ten koste van auto's meer ruimte in dé winkel straat van de grootste kern van de gemeente Borsele. De Dorpsstraat is zo'n tien jaar ge leden helemaal op de schop geno men. Het resultaat was van begin af aan niet naar ieders wens, on der meer omdat het tweerichtings verkeer op verzoek van winkeliers gehandhaafd bleef De laatste jaren groeide de kritiek. Het is ook in de Dorpsstraat drukker geworden. De dorpsraad Heinkenszand schoof eenrichtingsverkeer als oplossing naar voren. Met succes. Winkeliers vereniging Winbela liet eerder dit jaar zelfs weten dat te willen accep teren. Toch wordt er geen eenrich tingsverkeer ingevoerd, omdat dit tot problemen zal leiden elders in Heinkenszand. Maar: er komt wel een vrije loopstrook voor voetgan gers die nu nog vaak de straat moe ten oversteken, omdat straatmeubi- lair en auto's de weg versperren. J. Collignon, dorpsraadvoorzitter, is redelijk tevreden. „Die loopstrook is een goed begin." door Susan Docters GOES - Nietsvermoedend op de fiets met de nieuwste hit op hoog volume uit je oordopjes. De auto die toch wat te hard door de bocht scheurt, had je niet gezien. Maar ook niet gehoord. Het is een nieuwe trend. Iedereen heeft er tegenwoordig één: een mp3-speler, een iPod en zelfs de ouderwetse discman zie je nog wel eens in een jaszak verdwijnen. Want wie wil er nou niet altijd en overal naar zijn favoriete bands kunnen luisteren? Ook leerlingen van het Goese Ly ceum fietsen graag onder het ge not van een muziekje naar school. „Maar je moet ervoor zorgen dat het geluid zo afgesteld is, dat je het verkeer nog kan horen", vindt Wi- nesh Bishesar (16) uit Goes. Het is niet strafbaar om met dop jes in je oren op de fiets te zitten, maar wel onverstandig, vindt de politie, die fietsers waarschuwt. „Dat is het enige wat we kunnen doen", zegt politiewoordvoerder Alwin Don. „Heel goed", zegt Djermo Block (16) uit Goes. „Bellen in de auto is ook verboden. Het is gevaarlijk. Ze ker die grote koptelefoons, dan hoor je echt niets meer van je om geving." Kevin van Herk (15) uit Kapelle fietst elke dag van zijn woonplaats naar Goes. „Als het verboden wordt om muziek te luisteren tij dens mijn fietstocht, wordt het on gelooflijk saai. Zeker als ik alleen moet fietsen." Dat verbod zou er in de toekomst zomaar kunnen komen volgens Don. „De wetgeving speelt in op nieuwe ontwikkelingen. Die mp3-spelers op de fiets zijn net als mobiel bellen in de auto een trend. Toen bleek dat dit de ver keersveiligheid niet ten goede kwam, werd het ook verboden." MIDDELBURG - Een 19-jarige Thóle- naar kreeg gisteren bij de recht bank in Middelburg een boete van 220 euro opgelegd voor zijn aan deel in een massale kloppartij op 20 oktober 2006 in café Smerdiek -in Sint-Maartensdijk. Politierech ter J. Gaakeer vonniste conform de eis van officier van justitie J. Zon dervan. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar was vader ge worden en dus werd op het werk getrakteerd op beschuit met muis jes. Die vonden gretig aftrek on der de hongerige collega's. Het gaf wat rommel, maar toch... De twee oudere heren die sinds jaar en dag op het voorkantoor pogen enige orde in hun chaos te scheppen, deelden mee in de feest vreugde. Een dag later was er nauwelijks nog reden tot vrolijk heid. Hun faxapparaat weigerde werk; het nam geen papier meer tot zich. De monteur kwam hele maal uit Lelystad, haalde het ap paraat uit elkaar en ontdekte al snel het euvel: een of ander kor reltje zorgde voor een blokkade. Jawel, een verdwaald muisje. Fietsen en luisteren naar muziek op de mp3-speler is populair onder leerlingen van het Goese Lyceum. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47