Zeeland Opnieuw kans op mosselzaadvisserij 1 Fietsen met muziek op is erg link Weststrate Bouw toren Goes weer uitgesteld Fietstochten met een gids krijgen vervolg Vergunning voor vijftien miljoen kilo aangevraagd. !t1 Zaterdag 6 oktober kunt u bij ons komen genieten TE HUUR: Politie waarschuwt voor gevaren van fietsen met mp3-speler. tijdens onz u Kom ook en enhorr PZC Zaterdag 6 oktober 2007 I 33 Genieten van de mooiste parketvloeren f J door Harmen van der Werf YERSEKE - Het ziet er weer wat zon niger uit voor de mosselsector. De producentenorganisatie mosselcul tuur in Yerseke heeft opnieuw ver gunning aangevraagd voor het op vissen van mosselzaad in de weste lijke Waddenzee. Het gaat om een hoeveelheid van in totaal vijftien miljoen kilo zaad op diepere, insta biele locaties. In september hebben mosselkwe kers al tien miljoen kilo mossel zaad in de westelijke Waddenzee mogen opvissen en vervolgens uit gezaaid op hun kweekpercelen in de Waddenzee. Secretaris H. van Geesbergen van de producentenor ganisatie mosselcultuur in Yerseke gaf toen al aan dat er waarschijn lijk nog 'een visserij' zou volgen. De inventarisatie van de hoeveel heden mosselzaad moest nog wor den afgerond. De resultaten waren goed genoeg om deze week vergunning aan te vragen voor het opvissen van vijf tien miljoen kilo mosselzaad. Dit zaad dreigt weg te spoelen bij stor men of dreigt door zeesterren te worden opgevreten, als het niet wordt opgevist. Voor het ministerie van Land bouw waren dat eerder voldoende argumenten om de visserij in sep- |"W Mosselsector beleeft een redelijk mosselzaadjaar, maar volgens H. van Geesbergen van de produ centenorganisatie is dat geen re den om te juichen. tember toe te staan. De planning van de producentenorganisatie is erop gericht dat 'uiterlijk' half no vember kan worden uitgevaren voor de nieuwe mosselzaadvisse- rij, In de Oosterschelde en Voordelta zijn ook nog bevisbare hoeveelhe den mosselzaad aangetroffen. Van Geesbergen kan nog geen getallen geven. Hij spreekt voorzichtig van een 'visserijtje'. Na zeer magere mosselzaadjaren ziet 2007 er redelijk uit voor de mosselsector. Met - straks - 25 mil joen kilo 'vers' mosselzaad op de kweekpercelen in de Waddenzee komt de voorraad weer enigszins op peil. Van Geesbergen staat nog niet te juichen. „Het is maar waar mee je het vergelijkt. In 1998 was er nog een visserij van 35 miljoen kilo mosselzaad." parketvloeren mvan ons actieparket! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567796 i www.binnenuit.nl WISSENKERKE - De fietstochten met gids van de Stichting Verha len in het land over Noord-Beve land krijgen een vervolg. Dat is be sloten na de evaluatie van het afge lopen eerste seizoen. De Stichting is vorig jaar opgericht J 1 VERHUUR I MAKELAARDIJ Vlissingen/Middelburg, GEZOCHT Voor diverse starters zijn wij per direct opzoek naar woonruimte tot 600,- per maand. Middelburg, Korte Delft 2 Woon/Werk toplocatie. Centrum. 150m2 wonen en 150m2 kantoor. 1200,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Lange Noordstraat 25 Winkel/Kantoor/Horeca lokatie. Centrum Middelburg. Ca. 100m2 1000,- p/mnd excl. G/W/E, BTW Middelburg, Damplein 19 Monumentaal 2 kmr app. Centrum. Gestoffeerd/Gemeubileerd 775,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Kesteloostraat 3 Ruim en nieuw (2005) 3 kmr, app. Rustig en centraal gelegen. Gestoff. 975,- p/mnd excl. G/W/E. Middeburg, Maisbaai 10 Riant appartement (120 m21. Centrum. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 1.100,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Boulevard de Ruyter 422A Royaal 2 kamer appartement. Rustig en centraal op toplocatie. 850,- p/mnd incl. G/W/E/. Uw woning profesioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen in opdracht van de gemeente Noord-Beveland. Het concept is simpel: onder lei ding van een gids worden fietsrou tes gereden, die langs mooie en bij zondere plekken op het eiland voe ren. Op 54 locaties zijn informatie- door Susan Docters GOES - Het is een nieuwe trend. Ie dereen heeft er tegenwoordig één: een mp3-speler, een iPod en zelfs de ouderwetse discman zie je nog wel eens in een jaszak verdwijnen. Want wie wil er nou niet altijd en overal naar zijn favoriete bands kunnen luisteren? Ook leerlingen van het Goese Ly ceum fietsen graag onder het ge not van een muziekje naar school. „Maar je moet ervoor zorgen dat het geluid zo afgesteld is, dat je het verkeer nog kan horen", vindt Wi- nesh Bishesar (16) uit Goes. Het is niet strafbaar om met dop jes in je oren op de fiets te zitten, maar wel onverstandig, vindt de politie, die fietsers waarschuwt. „Dat is het enige wat we kunnen doen", zegt politiewoordvoerder Alwin Don. „Heel goed", zegt Djermo Block (16) uit Goes. „Bellen in de auto is ook verboden. Het is gevaarlijk. Ze ker die grote koptelefoons." Kevin van Herk (15) uit Kapelle fietst elke dag van zijn woonplaats naar Goes. „Als het verboden wordt om muziek te luisteren tij dens mijn fietstocht, wordt het on gelooflijk saai." Een verbod zou er in de toekomst zomaar kunnen komen, zegt Don. „De wetgeving speelt in op nieu we ontwikkelingen." borden neergezet, waarbij wordt gestopt en de gids een verhaal ver telt. Hoewel afgelopen zomer slechts één route is gefietst, was de belangstelling dusdanig groot dat de activiteit volgend jaar weer wordt gehouden. GOES - Het wil maar niet vlotten met de komst van een zeventig meter hoge woontoren in het Sta tionspark in Goes. Nadat de bouw eerder al enkele ke ren was uitgesteld, liet J. Littooij van projectontwikkelaar Bouw fonds MAB gisteren weten dat ook de meest recente streefdatum van begin 2008 niet haalbaar is. „Dat wordt waarschijnlijk begin 2009." Reden voor de nieuwe vertraging is nog steeds dezelfde ruimtelijke procedure die moet worden door lopen, dezelfde die het voorlaatste bouwuitstel tot gevolg had. Lit tooij noemde die procedure in maart nog 'een formaliteit'. „Hij staat nu op het punt van beginnen en we hopen hem nog dit jaar te doorlopen." Volgens Littooij gaat het om enkele 'stedenbouwkundi ge omissies' die nog moeten wor den rechtgezet. De verkoop van de zestig apparte menten begint pas als de procedu re is afgerond en de bouwvergun ning binnen is. Zodra zeventig pro cent is verkocht, gaat de eerste paal de grond in. wiiVc'ie te nemen nriiaen u uit om een k) Wl] nodigen deur dagen. Openingstijden- do. ^.„.30 u. za. 10.00 - 16:00 u. U - - 0113 - 31 g°es®arnbiance ZOnWer'n^ Livingstoned 8 4462 GL-Goes www.tebazonwer.ng,!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43