Zeeland Draaien en keren of rechtuit: Ajy Weer scheuring bij oud-gereformeerden 'Eiland beter bereikbaar' 'Vrachtverkeer moet over A4' Vragen over convenant dorpsraden Routes van Rotterdam naar het zuiden 0 Aanleg rotondes N57 op Goeree en bij Voorne-Putte (nu bezig). Politie controleert vannacht op alcohol Politie bekeurt voor allerlei overtredingen Paddenstoelen kijken met Staatsbosbeheer Dominee Sint Philipsland splitst zich af na conflict. Jubilaris bij jubilerende vereniging 30 Zaterdag 6 oktober 2007 PZCS Gewenste route 3 Route vanaf havens Rotterdam 9i Route via dammen Route via kust (aantrekkelijker na reconstructies) De doorgaande routes van Rotterdam naar Vlissingen, Terneuzen en Gent lopen nu via Schouwen-Duiveland. Afgelopen jaren passeerden tal van plannen en maatregelen de revue om doorstroming en veiligheid te verbeteren. De overheid wil de route via Brabant aantrekkelijker maken. Plannen en maatregelen van invloed op verkeersstromen O Aanleg Tweede Maasvlakte (vanaf 2008). Q Aanleg rotondes N57 op Schouwen-Duiveland (gepland in 2008). Q Verdubbeling N59 op Goeree-Overflakkee (aanvang nog niet bekend). Q Aanpak N57 Walcheren, inclusief rondweg Middelburg (geplande oplevering in 2010). 0 Aanleg containerterminal in Sloehaven (WCT/VCT aanvang onbekend). Q Verdubbeling Sloeweg (geplande oplevering in 2013). (J) AanlegWesterscheldetunnel (2003). 0 Tunnel bij Sluiskil (nog onbekend). 0 VerdubbelingTractaatweg(nogonbekend). O Aanleg A4-zuid tussen Dinteloord en Bergen op Zoom (werkzaamheden begonnen). Volgens de ANWB-routeplanner (meest gebruikt in Nederland) zorgt de Tweede Maasvlakte voor meer verkeer over Schouwen-Duiveland. Zowel de kortste als snelste route gaat over het eiland. Traject Haven R'dam-Sloegebied Haven R'dam-Terneuzen 2e Maasvlakte-Sloegebied 2e Maasvlakte-Terneuzen Snelste route (tijd is geld) Brabant-A58-W.Scheldetunnel Brabant-AS8-W.Scheldetunnel Brouwersdam-Zierikzee-ZId.-brug Brouwersdam-Zierikzee-ZId.-brug Kortste route (minder brandstof) N59-8ruinisse-Zeelandbrug N59-Bruinisse-Zeelandbrug Brouwersdam-Zierikzee-ZId.-brug Brouwersdam-Zierikzee-ZId.-brug PZC Rolant Quist ZIERIKZEE - De politie controleert vannacht in de regio's Schou wen-Duiveland en Noord-Beve land intensief op alcoholgebruik in het verkeer. Ze houdt deze maand ook diverse extra snelheidscontroles in de pro vincie, vooral in Zeeuws-Vlaande- ren en op Walcheren. Schou wen-Duiveland is op 29 oktober aan de beurt. STELLENDAM - Tijdens een algeme ne verkeerscontrole van de politie op de Plaatweg bij Stellendam kre gen donderdagavond 29 mensen een bekeuring. Van de 175 'blazers' had er één te veel gedronken. Daarnaast kregen automobilisten een prent voor on der meer te hard rijden, bellen ach ter het stuur, het niet dragen van de gordel en technische gebreken aan hun voertuig. BURGH-HAAMSTEDE - Staatsbosbe heer houdt vanmiddag en de ko mende drie zaterdagen padden stoelwandelingen op Schou wen-Duiveland. De tochten, onder leiding van een gids, beginnen om 13.30 uur bij de excursieschuur in Westenschou- wen. Opgeven kan bij het VW-kantoor in Burgh-Haamste- de of via 0900 2020233. Tip: neem een spiegeltje mee. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle door Maartje Huijben SINT PHILIPSLAND - Opnieuw is er een scheuring binnen de Gerefor meerde kerk. Dit keer niet lande lijk, maar lokaal. Dominee A.P. van der Meer splitst zich af van de Oud Gereformeerde Gemeente in Sint Philipsland. Hij gaat verder in een apart kerkverband: de Oud Ge reformeerde Gemeente buiten ver band in oprichting. Al jaren rommelt het bij de oud-gereformeerden. Wortel van het conflict is een persoonlijke kwestie tussen Van der Meer en ouderling H. van Westen, een in vloedrijk figuur binnen de kerk. Mei dit jaar barstte de bom. De ouderling werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland moet beter bereikbaar worden voor vrachtverkeer, vindt Olivier Verwest, voorzitter van Onderne merskring Schouwen-Duiveland. „Dat is nodig om een goed vesti gingsklimaat te creëren." De ver keersmaatregelen op het eiland noemt hij 'hapsnapwerk'. „Die ma ken nauwelijks verschil." Hij pleit voor verdubbeling van de N59 op Flakkee, tussen het Hellegatsplein en de Grevelingendam. „Op een vierbaansweg door Schouwen-Dui veland zit niemand te wachten." dominee ging tijdens de preek kri tisch in op het lintje, waarop een deel van de kerkgangers uit protest de dienst verliet. De kerkenraad schorste daarop Van der Meer. Voor drie maanden werd hij op non-actief gesteld. On langs meldde hij dat hij zijn ambt definitief neerlegt. „We hebben nog geprobeerd om met hem te praten", meldt algemeen scriba A. Klein. „Een gesprek was onmoge lijk." De dominee liet gisteren in de Thoolse weekkrant De Een- drachtbode weten de gang van za ken te betreuren. Volgens hem had het nooit zover hoeven ko men. „Ik heb geprobeerd om tot een oplossing te komen, maar die pogingen zijn allemaal afgewe zen." Van der Meer begint morgen met zijn eerste diensten om 10.00 en 18.00 uur in het bedrijfspand van Van Dijke Zeeland aan de Kwe- kerijweg in Sint Philipsland. Olivier Verwest. De Zeeuwse Natuurorganisaties zien veel heil in het afmaken van de A4 in Noord-Brabant. „We ho pen dat het verkeer uit Rotterdam dan die route kiest", verklaart Dirk-Jan Buth. Hij werkt bij Het Zeeuwse Landschap en is inwoner van het Schouwse Serooskerke. Als blijkt dat dit tegenvalt, zou het vrachtverkeer naar het Sloegebied verplicht moeten worden om die route te nemen. De aanleg van ro tondes op de N-wegen noemt Buth 'vervelend voor plaatselijk verkeer'. „Maar het werkt wel." Gert-Jan Buth BRUINISSE - Houdt de gemeente zich aan het convenant met de dorpsraden. Dat is de kern van vra gen die raadslid W. van den Berg van de WD-fractie heeft gesteld aan het college van B en W. Aanleiding is een brief van de dorpsraad Scharendijke, die klaagt over het feit dat er geen antwoord komt op vragen en brieven. „Ik wil weten of dat waar is", zegt Van den Berg. De gemeente heeft met de dorpsra den een convenant afgesloten waarin nauwgezet is vastgelegd hoe beide partijen met elkaar om gaan. „Als je dat leest denk je dat dit goed zou werken tussen profes sionele organisaties maar de dorps raden zijn natuurlijk heel divers. Mijn vraag is of dit convenant niet te ambitieus is." De gemeenteraad is van plan om de relatie tussen de dorpsraden en de gemeente op nieuw te bekijken. KERKWERVE - H. Scheele, een van de oprichters van de EHBO-vereniging Midden-Schouwen, is gisteravond in Kerkwerve onderscheiden met de dr. C.B. Tilanus jr.-draagpenning. De plaatselijke afdeling van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging EHBO bestaat 25 jaar en dat werd gisteren gevierd in het Kerkerf aan de Ring. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40