PZC 'Stop teloorgang Mondragon' bedrijsleider Boete na bedreigen van bejaarde vriend r :;s 29 Paar wil camera op begraafplaats SCHOUWEN-DUiVELAND 47 35 Herensoos ziet kans in verbouwplan en maant politiek tot spoed. Brasserie De Drvkkery zoekt Zie de personeelsadvertentie in deze krant -4MIMS-S ALMANAK Feest Ajax-trainer Henk Ten Cate lonkt naar Chelsea Zaterdag 6 oktober 2007 Criminele organisaties krijgen steeds meer greep op hennepteelt Tip? redzzee@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - Stop de verloedering van Mondragon. Verdere aftake ling van dit beeldbepalend pand tast net zo goed het stadsaanzien van Zierikzee aan. Stel de verkoop van dit gebouw niet uit nu een goede mogelijkheid zich daartoe aandient. Deze boodschap krijgen het colle ge van burgemeester en wethou ders en de gemeenteraadsleden de ze week in de bus in een brief van de Stichting tot behoud van Mon dragon. Deze stichting is vorig jaar opgericht door Sociëteit 'De Veree- niging anno 1802' met als doel het voormalige horecacomplex aan de Oude Haven een nieuw leven te bieden. De groep ziet juist nu haar kans schoon. Bouwbedrijf Boogert, pro jectontwikkelaar Willemsen Min- derman en Partitio Architecten dienden een plan in om het ge bouw opnieuw te ontwikkelen. Het zou een hotel-restaurant moe ten worden. Dat plan omvat onder meer de bouw van 47 hotelka mers, een restaurant, en een fit nessruimte. Verder zien de planindieners mo gelijkheden tot de bouw van een parkeergarage onder de Oude Ha ven. Zij spelen daarmee in op de plannen om het stadscentrum van Zierikzee helemaal autovrij te ma ken. Het lot van Mondragon ligt de he rensoos na aan het hart. Die emo- pWj Sociëteit De Vereeniging dringt bij de politiek aan op snelle besluitvorming rond Mondragon. Verdere verloedering tast ook het aanzien van de stad aan. tie lijkt gestoeld op het verleden. In 1855 nam deze sociëteit het ini tiatief tot de bouw van deze voor malige schouwburg. Volgens woordvoerders J. Verseput sr. en R. Smid betreft het echter niet al leen nostalgie van de eminence gris, maar is de snelle aftakeling sinds de sluiting van het pand in 2001 zeker ook de jongere leden van de groep een doorn in het oog. „We wilden achthonderd wer- vingsbrieven versturen om door middel van aandelen zelf kapitaal bijeen te brengen voor aankoop van het pand. Ons plan was om het vervolgens door te verkopen aan een projectontwikkelaar. In overleg met Hans Boogert hebben we daarvan afgezien. Die construc tie zou het allemaal duurder ma ken en dat was niet nodig. Boogert was bereid op ons verzoek, maar verder op eigen initiatief studie naar Mondragon te doen", leggen Verseput en Smid uit. Volgens wethouder W. Renden staat Mondragon pas voor 2008 op de lijst voor verdere ontwikkeling. Dit plan is geen reden het onder werp een stukje naar voren te ha len. „Iedereen moet op zijn beurt wachten", zegt Renden. J. Verseput sr. (links) en R. Smid van Sociëteit De Vereenigmgddjken rond in wat ooit de keuken van Mondragon was. foto Dirk-Jan Gjeltema GRIJPSKERKE - Cameratoezicht in winkelgebieden wordt gewoon ge vonden. Waarom kan het dan niet op een begraafplaats? Corrie en John van Eenennaam uit Grijpskerke willen dat de ge meente Veere een camera ophangt om erachter te komen wie de bloe men van het graf van hun dochter rooft. De diefstallen zijn anderhalf jaar geleden begonnen. „Zodra ik iets neerleg, is het weg", zegt moe der Corrie ontdaan. De Van Eenen- naams staan voor een raadsel. De andere graven op de begraafplaats blijven ongemoeid. Corrie deed tien keer aangifte bij de politie. De gemeente plaatste een extra hek en liet opsporingsambtenaren pos ten. Zonder resultaat. „Een camera is de enige oplossing", denkt het echtpaar. Maar de gemeente Veere is niet van plan om bezoekers van de begraafplaats te bespieden. „Wij vinden dat ethisch niet juist", laat een woordvoerster weten. door Ad Roos MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg veroordeelde gisteren een 45-jarige vrouw uit Burgh- Haamstede tot een boete van zes honderd euro, waarvan de helft voorwaardelijk wegens het bedrei gen van een bejaarde vriend in fe bruari. Dat was conform de eis van de officier van justitie. De vrouw woonde in bij de 84-jari- ge vriend en had op de bewuste dag teveel gedronken. Daardoor werd ze agressief, waarna haar vriend, tevens huisbaas, haar uit de woning wilde zetten. Er ont stond een vechtpartij waarbij over en weer klappen en trappen wer den uitgedeeld. Daarna pakte de vrouw een schaar en dreigde de be jaarde vriend ermee dood te ste ken. Die pakte de schaar echter af en belde de politie, waarna de vrouw voor twee dagen achter de tralies van Torentijd in Middel burg verdween. „Dit is een incident, want het zijn vrienden voor het leven", vergoe lijkte de raadsman van de vrouw nog. En: „Direct nadat ze uit Toren- tijd werd ontslagen, is ze weer naar hem toe gegaan. Ze zijn weer bij elkaar." De vrouw kwam in het verleden, mede door drankgebruik, al meer dere keren in aanraking met justi tie. Ze zegt de drank afgezworen te hebben. Tip? redactie@pzc.nl Hij was vader geworden, de Ter- neuzenaar en dus werd er op het werk getrakteerd op beschuit met muisjes. De beschuiten von den gretig aftrek. Het gaf wel wat rommel, maar toch... De twee oudere heren die sinds jaar en dag op het voorkantoor po gen enige orde in hun chaos te scheppen, deelden mee in de feest vreugde. Een dag later was er nauwelijks nog reden tot vrolijk heid. Hun faxapparaat weigerde werk; het 'nam'geen papier meer tot zich. De monteur kwam uit Lelystad, haalde het appa raat uit elkaar en ontdekte al snel het euvel: een of ander kor reltje zorgde voor een blokkade, jawel, een verdwaald muisje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39