Aanvragen Escalda kijkt graag over de subsidies veel makkelijker jjm I A Jurry Terneuzen b.v. Dweilband Tandsjen Bei viert 25-jarig jubileum met eerste cd Bouwlezingen Molecaten krijgt ruimte Behalve minder papierwerk ook sneller uitsluitsel. 'Jarige' muzikanten openen elfde editie van dweilbandfestival. Feest Directeur De Jong vindt samenwerking goed voor kwaliteit scholen. 30 Zaterdag 6 oktober 2007 PZC Z door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het aanvragen van een subsidie wordt voor kleinere verenigingen en vrijwilligersorgani saties in de gemeente Terneuzen vanaf volgend jaar een stuk gemak kelijker. Die hoeven dan niet meer jaarlijks een waslijst aan gegevens in te vullen. Bovendien krijgen aanvragers van een subsidie ook sneller uitsluitsel of hun aanvraag gehonoreerd wordt. Een en ander wordt geregeld in een nieuwe sub sidieverordening. Op dit moment, zo schrijven bur gemeester en wethouders aan de gemeenteraad, veroorzaakt de ver plichting om allerlei paperassen te overleggen soms problemen. Uit oogpunt van klantvriendelijkheid wordt bij kleinere vrijwilligersorga nisaties die al jaren een bijdrage krijgen voor een bepaalde activi teit wel eens een oogje dicht ge knepen. Ook bij nieuwe aanvragen waarvan meteen al blijkt dat hono rering niet binnen het beleid past, worden verder geen bescheiden opgevraagd. Dit om de besluitvor- Kleinere vrijwilligersorganisaties in de gemeente Terneuzen krijgen het vanaf volgend jaar een stuk makkelijker als het gaat om subsidieaanvragen. ming niet te vertragen en de aan vragers geen onnodig werk of val se hoop te geven. Wat dus eigen lijk al in de praktijk gebeurt, wordt nu vertaald in regelgeving. Verder bekijkt de gemeente of voortaan maar eens in de vier jaar een activiteitenplan, begroting en een jaarverslag kan worden inge diend. De andere jaren kunnen verenigingen dan volstaan met het invullen van een eenvoudig A4-tje. Nu moeten aanvragen nog voor 1 april worden ingediend, maar die datum wordt verschoven naar t september. Daardoor wordt de doorlooptijd tussen aanvraag en beschikking aanmerkelijk ver kort. Nu is geregeld dat B en W beslui ten over subsidies en dat aanvra gen alleen aan de gemeenteraad worden voorgelegd als het gaat om nieuw beleid. In de praktijk bleek dat niet altijd even duidelijk is wat moet worden verstaan onder be staand of nieuw beleid en het bear gumenteren daarvan levert soms problemen op, aldus het college. Bovendien moeten dan ook hele kleine bedragen telkens aan de raad worden voorgelegd, wat niet wenselijk is uit oogpunt van klant vriendelijkheid en ontbureaucrati- sering. In de nieuwe verordening wordt daarom een bepaling opge nomen dat het college beslist over de verlening van subsidies. Pas als het gaat om meer dan 25.000 euro komt de raad er aan te pas. door Wout Bareman WESTDORPE - De Westdorpse dweilband Tandsjen Bei bestaat 25 jaar. Dat vieren de muzikanten niet alleen met een groots opgezet dweilbandfestival, maar ook met een cd met tien nummers uit het vrolijke repertoire van de groep. Maikel Harte, oud-zanger van de Lamaketta's, werkte aan de cd mee. Samen met de dweilband ver tolkt hij het nu al legendarische nummer Kapitein Rooibos. Het eerste exemplaar van de cd ZEEUWSE 2EECLf Hij was vader geworden, de man uit Terneuzen en dus werd er op het werk getrakteerd op beschuit met muisjes. De beschuiten vonden gretig aftrek onder de hongerige collega's. Het gaf wel wat rommel, maar toch... De twee oudere heren die sinds jaar en dag op het voor kantoor pogen enige orde in hun chaos te scheppen, deelden mee in door Frank van Cooten OOSTBURG - Raymond de Jong is geen man die in hokjes denkt. De algemeen directeur van Escal- da-scholen, de stichting voor het primair openbaar onderwijs in de gemeente Sluis, zoekt graag de sa menwerking met het confessio neel onderwijs. „Inclusief het voortgezet onder wijs telt West-Zeeuws-Vlaanderen ongeveer drieduizend leerlingen. We willen graag dat jonge gezin nen, die op zoek zijn naar rust en regelmaat, zich in deze streek vesti gen. Goed onderwijs is essentieel. De kwaliteit moet zo hoog moge lijk zijn." Het openbaar onderwijs in de ge meente Sluis is sinds 1 januari ver zelfstandigd. Escalda (Spaans voor Schelde) is de naam van de nieu we organisatie voor de elf openba re basisscholen. Dat De Jong over de grenzen van het openbaar onderwijs kijkt, is niet vreemd. De Terneuzenaar werkte 24,5 jaar bij het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ), onder meer als adviseur en schoolbegeleider. De algemeen directeur benadrukt dat Escalda niet de dagelijkse gang van zaken op de scholen overneemt. Logisch omdat de openbare basisschool Breskens met 320 leerlingen een andere aanpak vergt dan het klei ne dorpsschooltje in Waterland kerkje met slechts 29 leerlingen. „We zijn wel bezig een gezamen lijk standpunt te ontwikkelen. Zo willen we nog meer de dialoog met ouders aangaan. Er is in de ontwikkeling van het kind im mers geen sprake van tegengestel de belangen", zegt Frank Ploe- gaert, directeur Zorg van Escalda. Escalda wil ook onderwijsleerar- rangementen gaan aanbieden. On derwijs op maat voor bijvoorbeeld kinderen met een functiebeper- 'Coed onderwijs is essentieel. De kwaliteit moet zo hoog mogelijk zijn' king. Deze kinderen komen tijde lijk in een aanleunklas of integra tieklas en krijgen intensieve bege leiding van een nog aan te stellen docent. Deze docent onderhoudt intensief contact met de groeps leerkracht en met de ouders. Een taxirit van drie kwartier naar De Regenboog, de school voor spe ciaal onderwijs in Terneuzen, blijft het kind dan bespaard. Escal da heeft voor deze pilot subsidie aangevraagd bij de provincie. De wil tot samenwerking uit zich ook in het pleidooi voor een brede wordt zaterdag 3 november om 15.00 uur tijdens een vrolijke feest middag in 't Oude Raedthuys in Westdorpe aangeboden aan burge meester jan Lonink. Om 20.00 uur opent de jubilerende dweilband het elfde dweilbandfestival in Westdorpe. Daaraan doen negen dweilbands mee: Tè Geen Naom en De Orange Band uit Sas van Gent, Tjongejonge uit Breda, Sjo- res Ambras uit Hulst, ZDGK (Zon der Drank Geen Klank) uit Vogel waarde, Kaaj Gaaaf uit Tilburg, Te Zot uit Goes, de AA-Band uit Al- blasserdam en de bekroonde Stad se Bloazers uit Willemstad. De eer ste cd van Tandsjen Bei is vanaf 3 november te koop voor elf euro. OOSTBURG - Architect Evert van Kampen houdt drie lezingen tij dens de Week van de Geschiede nis. Onderwerp is het bouwen in de regio. Dinsdag 16 oktober in de bieb Axel, daags erop in de Hulster bieb en donderdag 18 oktober in Oostburg. Aanvang 20 uur. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle Tip? redactie@pzc.nl de feestvreugde. Een dag later ech ter was er nauwelijks nog reden tot vrolijkheid. Hun faxapparaat weigerde werk; het 'nam'geen pa pier meer tot zich. De monteur kwam helemaal uit Lelystad, haal de het apparaat uit elkaar en ont dekte al snel het euvel: een of an der korreltje zorgde voor een blok kade. Jawel, een verdwaald muisje. projectinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl BIJ KONINKLIJKE BESCHIKKING HOFLEVERANCIER 1 kiwa kiwa school in Breskens. De Jong hoopt dat basisschool De Golfbreker als nog aanhaakt. „Wij willen graag met iedereen verder in het belang van het onderwijs in Breskens. Een brede school steunt op twee gedachten. Het vormgeven van het onderwijsachterstandenbeleid en de dagindeling; buitenschoolse op vang van zeven tot zeven of van acht tot acht. Dat meerdere scho len participeren is niet per se no dig, maar wel logisch en handig." Raymond de Jong heeft overigens wel een dubbel gevoel bij de ver plichting om buitenschoolse op vang aan te bieden. Escalda heeft die opvang uitbesteed aan de Stich ting Kinderopvang Zeeuws-Vlaan- deren. Hij vindt het op zich niet zo'n pro bleem dat het onderwijs in een 24-uurs economie voor een deel de opvoeding van het kind over neemt. „Onze pedagogische taak stopt niet om 16.00 uur. De andere kant van de medaille is wel dat veel geld naar kinderopvang gaat, terwijl het alle basisscholen in Ne derland bijvoorbeeld veel moeite kost leermiddelen aan te schaffen. Daar is gewoonweg niet genoeg geld voor." Voor de Europaschool in Zuidzan- de en, wat Escalda betreft, de Be renburcht in Oostburg is nieuw bouw in voorbereiding. „Dat is be langrijk voor een goed onderwijs klimaat in onze streek." Escalda-scholen Escalda-scholen (Spaans voor Schelde) is de nieuwe organisa tie voor de elf openbare basis scholen in de gemeente Sluis. Op deze scholen zitten pak weg duizend leerlingen. De Openbare Basisschool Bres kens is de grootste (320 leer lingen), basisschool Inspecteur Leenhouts in Waterlandkerkje de kleinste (29 leerlingen). t- Escalda heeft bij de provincie subsidie aangevraagd om kinde ren met leerachterstanden nog intensiever te begeleiden. Ze komen dan tijdelijk in een aanleunklas of integratieklas. BRESKENS - Molecaten, een van de vier initiatiefnemers van het na tuur en recreatie-project Waterdu- nen bij Breskens, krijgt de ruimte met een goed voorstel te komen om de grondeigenaren aan de on derhandelingstafel te krijgen. Voor de Stichting Verbeterde Ge- biedsaanpak Breskens-Groede, waarin verontruste boeren uit de Breskenspolder zitten, blijft het 'nee tegen Waterdunen' voorlopig echter onverkort van kracht. Voor zitter Bram van der Slikke zei dat gisteren naar aanleiding van een gesprek van de stichting met direc teur Slager van Molecaten. De boeren geloven nog steeds niet dat ze profiteren van Waterdunen. „Een vorm van participeren in het project, zoals Slager voorstelt, is een moeilijk hanteerbare optie. In onze ogen lokt dat een conflict in de toekomst uit. Een ander beslist immers over jouw eigendom en dat past niet in de traditie van de boer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32