Zeeland PZC Woonzorg dicht bij centrum bedrijsleider 29 Tweetal vast na roofpoging bejaarde vrouw Gift voor snoezelkar De Stelle ZEEUWS-VLAANDEREN 47 35 Mathieu van Bellen speelt festival van Zeeuwsch-Vlaanderen open Ouderen moeten zo dicht mogelijk bij voorzieningen zitten. Vrouw met de dood bedreigd in Terneuzen Brasserie De Drvkkery zoekt Zie de personeelsadvertentie in deze krant Ajax-trainer Henk Ten Cate lonkt naar Chelsea Zaterdag 6 oktober 2007 Criminele organisaties krijgen steeds meer greep op hennepteelt Tip? redtern®pzc.nl door Peter Oggel HULST - In de Willibrordusbasiliek in Hulst is gisteravond de negentiende editie van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen geopend met een concert van de Hulster violist Mathieu van Bellen. De 19-jarige solist speelde samen met het Nationaal Orkest van België onder leiding van Ivan Meylemans het eerste viool concert van Sjostakovitsj. De uitvoering was uitverkocht. Voorafgaande aan het concert was er in het stadhuis van Hulst een receptie, waar ambassadeur van België L. Carbonez de offi ciële openingshandeling verrichtte. Eerder op de dag opende de Terneuzense wethouder Jaap Bos in de Grote Kerk in Ter- neuzen de expositie 'Sonora, een klankentuin'. Het festival duurt tot en met zondag 21 oktober. foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten terneuzen - Woonzorgcentra (WZC) moeten zo dicht mogelijk bij centra van dorpen en wijken gesitueerd worden. Op dat stand punt staat de Seniorenraad Terneu- zen. In een een advies aan de ge meenteraad vraagt de Senioren raad zoveel mogelijk te bevorderen dat woonzorgcomplexen ook in derdaad op dergelijke locaties ge bouwd worden. In de ouderenzorg is de laatste ja ren steeds meer een verschuiving te bespeuren van ouderenzorg in verzorgingshuizen naar woonzorg centra, die een breed pakket van zorg en activiteiten aanbieden. Niet alleen voor de bewoners van deze WZC, maar ook voor dorps- en wijkbewoners. De Seniorenraad wijst erop dat be woners van WZC beperkt mobiel zijn. „De afstanden die zij kunnen overbruggen worden steeds klei ner en op enig moment gaan zij gebruikmaken van rollators en rol stoelen", aldus de raad. Om deze bewoners zoveel en zo lang moge lijk in staat te stellen om op eigen gelegenheid aan allerlei activitei ten in het dorp of de wijk mee te doen, moeten WZC volgens de raad zo dicht mogelijk bij het cen trum komen. Ook met het oog op het bezoeken van winkels of cultu rele uitvoeringen. Verder weg is volgens de raad altijd een belem mering, omdat dan vrijwilligers of familie moet worden ingescha keld, of er moet gebruik worden gemaakt van een taxi. De Seniorenraad wijst ook op de tendens dat woonzorgcentra steeds meer een spilfunctie in een dorp of wijk gaan vervullen. Van uit de woonzorgcentra komen na melijk zorg, diensten en activitei ten ook ter beschikking van PW Woonzorgcentra moeten zo dicht mogelijk bij het centrum van dorp of wijk worden gesi tueerd adviseert de Seniorenraad Terneuzen. Sluis - Verpleeghuis De Stelle uit Oostburg ontving gisteren van de Lionsclub West Zeeuws-Vlaande- ren een cheque van 3500 euro voor een snoezelkar. dorps- en wijkbewoners. Ook van uit dit gegeven is het volgens de Se niorenraad gewenst WZC dicht bij dorps- en wijkcentra te situe ren. Vanuit de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) moet geke ken worden naar locaties voor woonzorgcentra. Realisering daar van bij een dorps- of wijkcentrum bevordert volgens de Seniorenraad de leefbaarheid. Bovendien bevor dert het zowel de deelname aan het maatschappelijk verkeer als het zelfstandig functioneren van mensen met een beperking. Al die overwegingen op een rijtje leiden tot het advies van de Senio renraad aan het Terneuzense ge meentebestuur. Snoezelen is gericht op het leggen van contact met ernstig demente ouderen voor het creëren van een veilig leefklimaat en het teweeg brengen van rustgevoelens. sluis - De politie heeft eerder deze week in de grensstreek een 16-jarig meisje en een 38-jarige Belg aange houden. Dat is gisteren bekendge maakt. De twee probeerden afgelopen maandag op een boerderij nabij Sluis een bejaarde vrouw te bero ven door haar te bedwelmen met een vluchtige stof De bejaarde vrouw verzette zich hevig, waardoor het bedwelmen mislukte. Het slachtoffer sloeg alarm via 112. Het tweetal sloeg op de vlucht en de politie wist de da ders nog juist voor de grens aan te houden. terneuzen - De politie heeft gister avond in de Westkolkstraat in Ter neuzen een 26-jarige man uit Brus sel aangehouden. De man had drie vrouwen aangesproken. Toen zij niet reageerden, bedreigde hij een van hen met de dood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31