Duitse machinisten staken Histor en Rambo verkocht Prijzenoorlog tussen Philips koopt leverancier monitoren navigatiesystemen Zondag 7 Oktober 2007 KOOPZONDAG Amerikaanse PPG legt 2,2 miljard euro neer voor Sigma Kalon. Groot deel treinverkeer in Duitsland ontregeld door actie bond GDL. Twee vijfde producten is in december te koop voor onder de 200 euro. BROCANTEMARKT Middelburg... ...is gezellig winkelen! 1 6 Zaterdag 6 oktober 2007 PZC Eeri reiziger wacht op zijn trein op het station van Erfurt. foto Jens Meyer/AP AMSTERDAM - Verffabrikant Sigma Kalon is voor 2,2 miljard euro ver kocht aan het Amerikaanse PPG. De combinatie is daarmee, tot Ak- zo Nobel het Britse ICI koopt, de grootste verfproducent ter wereld. Sigma, bekend van Histor-verf Rambo-beits en Sigma-lak, heeft fabrieken in Amsterdam, Uit hoorn, Den Bosch en Veenendaal. In Amsterdam bevindt zich het centrale magazijn. Het hoofdkan toor van de Nederlands-Franse verfgroep staat in Uithoorn. In Ne derland werken ruim twaalfhon derd mensen bij het concern en wereldwijd tienduizend. Sigma is in Europa na Akzo Nobel de grootste producent van verf en lak. Het bedrijf is in ruim veertig landen actief, met onder meer een keten van vijfhonderd verfgroot- handels. Nog eens drieduizend be drijven leveren Sigma-producten. Het concern behaalde vorig jaar 2 miljard euro omzet. Sigma Kalon was eigendom van de Amerikaan se investeringsmaatschappij Bain, die het verfconcern eerder dit jaar in de etalage zette. Bain nam het bedrijf uit Uithoorn ruim vier jaar geleden voor 1 miljard euro over van het Franse olieconcern Total. Met Sigma wordt PPG wereldwijd marktleider bij de verkoop van coa tings: beschermende verven en lak ken. PPG is al de grootste produ cent van coatings voor auto's en vliegtuigen in de wereld, met en jaaromzet van 11 miljard dollar. PPG is marktleider in de Verenig de Staten, Sigma is vooral sterk in Europa, zodat beide bedrijven el kaar goed lijken aan te vullen. PPG verwacht dat zijn omzet in Europa verdubbelt. BIJ NADER rlHiHIHi In de PZC van 5 oktober zegt direc teur D. van der Klauw van Delta dat trouwen op huwelijkse voor waarden niet gebruikelijk is, ter wijl er had moeten staan dat trou wen in gemeenschap van goede ren niet gebruikelijk is. ^^1 M SCHOONMAAKBEDRIJF ~^h£1bleijenberg Schoonmaakbedrijf Bleijenberg b.v. Scheldestraat 98, Postbus 230, 4380 AE Vlissingen Tel: 0118-417500, Fax: 0118-418107 Vestiging Noord-Brabant Bredaseweg 185, Postbus 150, 4870 AD Etten-Leur Tel: 076-5083594, Fax: 076-5083501 info@bleijenbergbv.nl www.bleijenbergbv.nl BERLIJN - Het treinverkeer in Duits land is gisterochtend ernstig ontre geld geraakt door een staking van treinmachinisten. De machinisten protesteerden daarmee tegen het vastlopen van de loononderhande lingen met Deutsche Bahn. De treinmachinisten, vertegen woordigd door de vakbond GDL, legden het werk 's ochtends tus sen acht en elf uur neer in heel Duitsland. Daardoor werden voor- door Bart-Jan van Rooij EINDHOVEN - De markt van naviga tiesystemen wacht tijdens de feest dagen in december een fikse prijs oorlog. De prijs van 40 procent van alle verkochte apparaten duikt dan onder de 200 euro. Dat voor spelt marktonderzoeksbureau GfK Benelux. Wie op het punt staat een naviga tiesysteem aan te schaffen, kan die aankoop dus beter nog even uitstel len. Ruim een maand geleden, in augustus, was nog 11 procent van de verkochte apparaten goedkoper dan 200 euro. Volgens het onder zoeksbureau zijn de eerste voorte kenen van de op handen zijnde prijzenslag al merkbaar. „Kijk maar eens door de foldertjes van al het regionale en lokale treinver keer getroffen. Een rechtbank in Chemnitz ver bood op het laatste moment een staking bij het goederenvervoer en het intercity-verkeer. Dit verbod kon echter niet voorkomen dat het langeafstandsverkeer toch ontre geld raakte, want een derde van de 750 intercity-treinen stond stil. De treinen die wel reden, werden be mand door personeel dat is aange sloten bij andere vakbonden. Volgens Deutsche Bahn kon door deze noodmaatregel ongeveer de helft van de regionale en lokale treinen blijven rijden. Ongeveer de prijsvechters en de bekende su permarkten als Lidl en Aldi. Daar in staat het al vol met scherp ge prijsde navigatiesystemen." Gemiddeld telde de Nederlandse consument in 2006 nog 394 euro neer voor een routesysteem, afgelo pen zomer was die prijs al gedaald naar 301 euro. „En die gemiddelde verkoopprijs zal in de december maand opnieuw kelderen." GfK, een onderzoeker op het gebied van consumentenelektronica, doet onderzoek in 26 landen naar de verkoop van navigatiesystemen. Ook kaartenmaker Navteq ver wacht een flinke prijsdip in decem ber. In de maanden die volgen voorziet de kaartenmaker weer een lichte prijsstijging. Ook voor ziet Navteq, die in de belangstel ling staat van het Finse Nokia, dat de mobiele telefoon als navigatie- apparaat een steeds belangrijkere positie zal innemen. tien miljoen mensen maken dage lijks gebruik van de trein in Duits land. GDL eist een loonsverhoging tot 31 procent voor zijn 31.000 leden. Deutsche Bahn wil niet verder gaan dan een loonsverhoging van 10 procent in ruil voor een twee uur langere werkweek. GDL-voor- zitter Manfred Schell heeft met meer acties gedreigd als het Duitse Het treinverkeer in Duitsland is gisterochtend ernstig ontregeld geraakt door een staking van treinmachinisten. Zij eisen meer loon van Deutsche Bahn. door Rik Elfrink EINDHOVEN - Philips heeft de Ame rikaanse leverancier van monito ren voor hartpatiënten Raytel over genomen voor 78 miljoen euro. Raytel wordt toegevoegd aan de di visie Home Healthcare Solutions. Met de monitoren van Raytel kun nen patiënten vanuit huis hartge- gevens doorzenden aan hun art sen, met tussenkomst van technici van Raytel. Philips ziet daarin brood, omdat 'thuismonitoring' goedkoper zou staatsspoorbedrijf niet toegeeft aan de eisen van de bond. GDL vindt dat de lonen van treinbe stuurders in Duitsland te laag zijn in vergelijking met die in andere Europese landen. De machinisten legden in de zomermaanden ook al het werk neer uit onvrede over het verloop van de loononderhan delingen. Deutsche Bahn sloot eerder dit jaar al wel een nieuw loonakkoord met de twee grootste vakbonden Transnet en GDBA. Daarin werd een loonsverhoging van 4,5 pro cent plus een eenmalige bonus van 600 euro overeengekomen. zijn dan ziekenhuisbezoek, terwijl het prettiger is voor de patiënten. Philips vindt de activiteiten van Raytel goed aansluiten bij een an der Amerikaans bedrijf dat vorig jaar januari is overgenomen: Life line. Dat bedrijf levert systemen waarbij patiënten met een druk op een knop (bevestigd aan een halsketting) een noodsignaal aan een alarmcentrale kunnen afge ven. Lifeline kan volgens Philips flink groeien dankzij het bestaan de netwerk van Raytel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16