Teheran is een stad met twee gezichten 1 2 Zaterdag 6 oktober 2007 PZC Sirenes i Huwelijksnacht Eduard Corveleijn Scheldekwartier 2 RAD Iraniërs hebben één ding gemeen: een sterk gevoel van trots. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Na een gesprek met mijn vader over de 'valse' sirenes van dinsdag, weet ik (weer), dat sirenes ook het sein veilig kunnen geven. Deze 'si rene taal' mis ik in alle stukken in de krant. Dit lijkt mij toch wel doeltreffend om, in een zodanig ge val, iedereen te laten wezen dat het loos alarm is. Ingrid Steneker-Gelijn Anna Blamanlaan 33, Vlissingen In de PZC van 29 september laat Maikel Harte de lezers weten hoe hij denkt over het alternatief voor het operatief herstellen van het maagdenvlies van islamitische vrouwen. Met zo'n pil kan een moslima van wie dat vlies ge- i scheurd is, gerust de huwelijks- nacht in, die geeft immers hetzelf- j de effect als een vlies dat scheurt, i De schrijver maakt zich er vrolijk om: wat kan het hem schelen of een vrouw maagd is. Zij moet hem echter niet vertellen dat zij het is, terwijl dat niet zo is. Mij be kruipt een gevoel van verbazing en irritatie. Weet Maikel Harte niet hoe de positie van de vrouw is in de meeste islamitische ge meenschappen? Weet hij niet dat bij de ontdekking van een, voor zijn tijd gescheurd vlies, de vrouw in een levensgevaarlijke situatie te rechtkomt? De machinerie van eer wraak, verstoting, executie? Dan te bedenken dat dit scheuren ook wel eens zomaar kan gebeuren. Als door de uitvinding van de pil vrouwenlevens gespaard kunnen worden, dan hoeft hierover niet su perieur geglimlacht en geschreven te worden. Tot slot: laten wij toch bij de beoordeling van wat er in andere culturen omgaat, eerst pro beren iets van het betreffende ge beuren te begrijpen en dan pas te beoordelen. A. Cornet Jasmijnstraat 1Goes Bovengenoemd auteur had bij het schrijven van zijn boek wellicht wat diplomatieker en of crypti- scher te werk kunnen gaan, en ver der hadden een paar goede correc toren mogelijk nog tijdig kunnen ingrijpen (PZC, 4 oktober). Ik kan me volledig inleven in iemands si tuatie, die te maken krijgt met de homo inferioris of met onredelijke situaties. Een soortgelijke casus vond ik die van Marinus Weststra- te uit Reimerswaal in 2005, die te recht - de oneerlijkheid en insinua ties van commissieleden betreffen de een kandidaat-burgemeester, onethisch achtte en die wereldkun dig maakte, waarbij er een secun dair probleem opdoemde, dat van de schending van de geheimhou dingsplicht. Humaan/civiel gezien zullen beide heren 'gelijk' hebben, helaas gelden in de juridische we reld slechts zwart-witte wetten en regels. Tja, dappere klokkenluiders worden meestal zelf slachtoffer, en zullen solistisch moeten optreden, door gebrek aan dappere getuigen. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje De heer en mevrouw J. Marijnis- sen beweren dat als het Schelde kwartier in Vlissingen in handen van een projectontwikkelaar was gekomen, de huidige problemen niet waren ontstaan. Dat is achter af praten en laten wij eerlijk zijn, zijn projectontwikkelaars dan wel altijd netjes bezig. Ik denk dat vrij wel iedere Nederlander die wel eens met bouwprojecten bezig is geweest, toch wel anders luidende verhalen heeft gehoord, bijvoor beeld de oude op het perceel staan de panden afbreken zonder dat er al een sloopvergunning is afgege ven, en de desbetreffende gemeen te van niets wist. Een projectont wikkelaar die al ruimschoots met zijn bouwproject adverteert ter wijl de bezwarenprocedure nog lang niet is afgehandeld, klopt dat wel? Dat het in Vlissingen stinkt geloof ik best maar om nu te dur ven stellen dat dit met een project ontwikkelaar niet zou kunnen ge beuren, is een klein beetje simpel gesteld. W. Fakkeldij Marktplein 1a, Kapelle Regeling Agressieve Dieren is een wet die al voor veel ellende heeft gezorgd en zolang de politie geen andere dingen heeft te doen dan honden waarvan ze denken 'het zou wel eens....', op te pakken, zal dat ook nog wel even doorgaan. In het gunstigste geval komen hon den na maanden te hebben vastge zeten na een aantal schouwen en procedures vrij. Toch worden veel honden gewoon afgemaakt zonder dat van aantoonbaar wangedrag sprake is. Trouwens van een hele boel honden die dit lot treft hoor je niets. Vreemd eigenlijk dat we dat ons zomaar laten welgevallen. De SP en de PvdD hebben nog vóór de zomer deze regeling aan de orde gesteld, maar geen Kamer meerderheid gekregen voor hun moties. Vooral het CDA (de dier- onvriendelijkste partij) ligt dwars, omdat het helemaal niets heeft met dieren. Of het gaat om veetransporten, legbatterijen, var kensflats, geen motie over dieren welzijn haalt het, dus ook de RAD niet. Zolang het CDA de grootste partij blijft, zal er ook aan de RAD niet veel veranderen. Kees de Waardt Noordelijke Achterweg 2, Baarland door Sally Buzbee TEHERAN - De winkels liggen er vol met westerse popmuziek en films. De nieuwste films, zoals Harry Pot ter en The Simpsons, zijn er ver krijgbaar. Jonge vrouwen kuieren er door de straten - hip gekleed in skinny-jeans en hun hoofden nau welijks bedekt - arm in arm met hun vriendjes, net zo modern ge kleed en met snelle kapsels. Dit is het welgestelde Noord-Tehe- ran, waar geestelijken zeldzaam zijn en de inwoners relatief vrij. Het is dan ook in dit deel dat er met argusogen gekeken wordt naar Irans groeiende isolement van de rest van de wereld. Iets zuidelijker echter, in een af tands overheidsgebouw vlak bij het regeringscentrum, waar een ambtenaar van de oude stempel spreekt over zijn afkeer van het Westen en de zegeningen van de islamitische revolutie, en nog ver der, in de arme wijken, ligt een heel ander Teheran. Het is de paradox van het heden daagse Teheran - een stad en een bevolking met een kosmopolitisch karakter, heel anders dan het heer sende westerse stereotype ons wil laten geloven. Maar met een ultra conservatieve regering die haar macht wil laten gelden en geen duimbreed toe wil geven aan het Westen. Modern of traditioneel, de Iraniërs hebben één ding ge meen: een sterk gevoel van natio nale trots en een hunkering naar respect van de rest van de wereld. WGGGNGR dagbladen De styliste Jil Buckeridge kijkt in je garderobe, geeft je persoonlijk kledingadvies en gaat speciaal voor jou shoppen; je krijgt een compleet nieuwe outfit t.w.v. 250 euro! Beantwoord de volgende vraag en maak kans op deze prijs: Welke strepen maken je silhouet langer en slanker? A) Horizontale strepen B) Verticale strepen SMS je antwoord als volgt naar het nummer 2002: Eerst het woord ACTIEMODE, dan je antwoord (A of B) en dan je woonplaats. Bijvoorbeeld: ACTIEMODE A Goes of ACTIEMODE B Goes Kijk voor de spelregels en meer info over mode op http://www.pzc.nl/mode Iraniërs lopen langs paspoppen op een markt in de hoofdstad Teheran. foto Hasan Sarbakhshian/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12