zichzelf weggetoverd v17 Een halfjaar lang zat Hans Kazan (54) in een depressie, omdat zijn theater in Torremolinos moest sluiten. De belangrijkste financier zag er geen heil meer in en daarmee was de goochelaar in één klap alles kwijt wat hij in tientallen jaren had opgebouwd. Inmiddels maakt hij weer plannen. „Als ik me van binnen klote voel, ga ik zingen." PZC Zaterdag 6 oktober 2007 Hans Kazan: door Dick Hofland foto's Phil Nijhuis Hans Kazan Geboren: 1953 in Den Haag. Getrouwd met Wendy. Vijf kinderen: Oscar, Renzo, Ste ven, Lara en Maaike (overle den). Goochelt sinds zijn 9e voor publiek, werd in 1972 we reldkampioen. Produceert sinds 1973 shows voor tv en presen teerde bijna 900 keer het programma Prijzenslag. Opende in juni 2006 een ei gen theater in Torremolinos, met hulp van een financier, die er vijf miljoen euro in stak en zich in oktober terug trok. Kazan had twee miljoen in het project geïnvesteerd. Het theater staat leeg en mag van de plaatselijke auto riteiten niet voor een ander doel worden gebruikt. Het mag vooralsnog ook niet worden verkocht. Hij is adviseur van de show Magic Unlimited van zijn kin deren Oscar en Renzo en schoondochter Mara. Mo menteel treden ze op in Benalmadena, aan de Costa del Sol. Volgend jaar willen ze een theatertoer door Ne derland maken. Tot half oktober zit hij drie weken met vrouw en kinde ren ergens ter wereld in de jungle voor het tv-program- ma Groeten uit de rimboe van SBS6, dat in het voorjaar van 2008 wordt uitgezonden. nog vaak aan Maaike en hoe het nu zou zijn als ze gezond was geweest. Dan had ik nu een dochter van 30 gehad en een dochter van 13, want zo oud is onze Lara nu. Ik zeg thuis wel eens: pappa heeft een toverstafje. En dan te bedenken dat ik helemaal geen kinderen wilde. Wendy wilde er twaalf en die zei: als jij geen kinderen wil, dan schei den hier onze wegen. Zei ik: nou, dan doen we het gewoon. Ik met zo'n rotjeugd achter de rug. Met een vader en moeder die elkaar de hersens insloegen, ook nadat ze gescheiden waren. Bracht mijn vader me naar mijn moeder en als we dan aan kwamen rijden, gooide zij de ramen wijd open en begon hem keihard uit te schel den. Ik schaamde me rot. En o wee, als ik hem daarna gedag durfde te zwaaien. Dan sloeg ze een stoel op mijn kop. Tot mijn 24e was het verschrikke lijk. Toen ontmoette ik Wendy en met haar is het geluk in mijn leven gekomen. Ze was nota be ne mijn buurmeisje. Nou ja, ze woonde naast me, maar in een huis met een groot stuk grond en een gracht er omheen. Zij zat vaak met een van haar broertjes in een bootje. Ben ik langs de kant gaan zitten met een hengel. Ik hield helemaal niet van vissen, deed er ook geen aas aan, maar ik dacht: als ze langskomt, ziet ze me en dan raken we wel aan de praat. Dat is gebeurd. Ik viste zonder aas, maar had toch beet. Wendy en de kinderen zijn de belangrijk ste reden waardoor ik er weer bovenop ben gekomen. We zijn een hele hechte fa milie. Verder heb ik totaal geen banden, zelfs niet met mijn drie jaar jongere zus. Geen familie, geen beste vrienden, nie mand. Daarom kan ik overal leven waar ik wil. Marbella is nu al acht jaar een hemels oord voor ons, maar het is niet uitgesloten dat we ooit nog in, ik zeg maar wat, Mexi co terechtkomen en daar ook weer geluk kig worden. Het is on-Nederlands, zoals wij leven, meer Zuid-Europees. Als een fa milie, inclusief de aanhang van de kinde ren. Het is heel sociaal, je leeft met z'n allen en ik heb op dat punt natuurlijk wel geluk met mijn kinderen. Ik praat ook al tijd over onze show, niet over mijn show of hun show. Oscar, Steven en Lara wo nen bij Wendy en mij. Renzo en zijn vriendin Mara wonen samen, maar vlakbij ons. We doen alles met elkaar, al sta ik niet meer op het podium. Eerst verdiende ik het geld en profiteerden zij er van, nu verdienen zij het geld met hun show en moet ik soms vragen of ik wat geld kan op nemen. Het geld, het huis, de show, het is niet van mij en niet van hen, het is van ons. Door al dat gedoe met het eigen theater heb ik anderhalfjaar niet meer gegoo cheld. Ik wist niet eens of ik het nog wel kon. Kortgeleden deed ik, na wat tegen stribbelen, een klein gastoptreden en ik was totaal verkocht. Ik ben een entertai ner. Ik ben anderhalfjaar alleen maar on derhandelaar en regelaar geweest, ook na de mislukking in Torremolinos, waardoor de show nu in andere plaatsen langs de Spaanse kust staat en daar groot succes heeft. We hebben de hele zomer avond aan avond opgetreden en de zalen zaten altijd vol. Ik heb ook nog zo'n dik dossier met mooie, lovende recensies. Dat heeft me ook geholpen er overheen te komen. Vooruitkijken, relativeren, hoe moeilijk dat soms ook is, dat is het enige waardoor je uit de ellende komt. Met hulp van ande ren, anders lukt het niet. Mensen zoals Gerrit van der Valk, die vlakbij woont en me vaak opbelde. Hans, zei hij dan, het is rot, maar dat is het risico van onderne men. Je kunt slagen en mislukken, maar ga altijd verder. Het is onvoorstelbaar hoe veel e-mails ik heb gehad van volslagen onbekenden, kinderen ook, die met me meeleefden en me sterkte wensten. Soms om een brok van in je keel te krijgen. Ik ben nog wel voorzichtig, zeker met mensen. Ik sta niet meteen open voor ie dereen, al stap ik overal wel positief in. Ik ben nu weer aan het praten om met Ma gie Unlimited een toer langs alle grote thea ters en schouwburgen in Nederland te re gelen voor 2008 of 2009 en ik ga proberen de show in Madrid op de planken te krij gen. Ik barst weer van de ideeën en de energie. Dat is mijn aard. In dat opzicht ben ik niet veranderd. Maar ik weet nu wat het betekent als iemand zegt dat hij depressiefis. Ik vind het ook niet gek als je daarvoor in therapie gaat en medicijnen slikt. Aan mij was en is het niet besteed, maar ik zal er niet meer mijn schouders over ophalen. Voor mij is het theater therapie. Vanaf het moment dat ik de kraamverzorgster van de buren een trucje met een lucifersdoosje zag doen - doosje dicht, doosje open, luci fers weg - wist ik: dit is het. Zij leerde me die truc en ik deed 'm op school, waar door ik als zeer verlegen, wat schichtig jon getje, ineens de gevierde bink werd. Goo chelen is het leven waar ik van ben gaan houden en dat ik maar heel moeilijk kan missen. Volgend seizoen doe ik in elk ge val een paar kleine dingen in de show van de kinderen, ben ik de 'special guestHeer lijk, niet alleen maar met z'n allen. Wel als de man op de achtergrond, die de zaken regelt, meepraat over ideeën, een oogje in het zeil houdt. Een wonder eigenlijk dat ik weer zo optimistisch ben. Of misschien is het wel gewoon overléven. Want als ik in mijn leven iets heb geleerd, dan is het wel dat ik ga zingen als ik echt vast zit en me van binnen klote voel." Het mislukte theater van Hanz Kazan in Torremolinos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 129