Meningen Webcam volgt Kustmarathon Steun voor dikke labrador Ziekenhuis in Stationsgebied van Vlissingen PZC Zaterdag 6 oktober 2007 j 1 1 EÜSP JONGE De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31 4460 AA Goes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl EVEN „Heb je vandaag die foto in de krant gezien van die veel te dikke labrador?" Zo begon op Werelddie rendag op het strand een gesprek tussen twee hondenliefhebbers. Het is een veel te dikke hond die smeekt om aandacht of koekjes. Een blik was voldoende om te con cluderen dat een te dikke hond geen leven heeft. De hond moet op dieet en alleen maar honden- brokken eten en veel bewegen. Het is niet des honds als hij na een sprintje buiten adem is of haast door zijn poten zakt. Een van de hondenliefhebbers van deze och tend heet Leny en zij is zelf ook ei genaar van een labrador. Zij wan delt minstens drie maal daags met haar hond en geeft brokken met mate. Haar niet te dikke labrador zou ook gemakkelijk kunnen uit dijen. Labradors, hebben aanleg, zo heet dat in hondenkringen. Want wie kent er niet een te dikke labrador? In het Walcherse dorp van de hondenliefhebbers woont zo'n veel te dikke labrador. Dikker nog dan de blonde labrador uit de krant. Iedereen weet dat overge wicht ongezond is en dat dikte eer der dierenmishandeling is dan die renliefde. Maar niemand zegt er iets van. Met uitzondering van Le ny. Zij kon het niet aanzien dat de hond waggelde, door zijn poten zakte en dikker en dikker werd. Zij wees het baasje op de regels van een goede verzorging. Want, de baas is de enige echte schuldige. Hij verpest de hond en daarom grijpt zij in. Het is in en in zielig voor de hond. Vriendinnen zeiden nog dat die man haar nooit meer aan zal kij ken. „Maar dat interesseert me niet. Ik doe het voor de hond." Vreemd eigenlijk dat het mij ver baast dat zij ingrijpt en dat ik dat dapper vind. Ik zie een dikke hond en heb er ook medelijden mee, maar laat het gebeuren. De hond geeft vreugde aan het leven. Aan dat van de man. Op Werelddierendag ontdekte ik dat ik niet zo aardig ben voor die ren als ik had gedacht. De verstik kende dierenliefde is geen dieren liefde. Aftellen hoeft niet meer. Het is het weekend van de vijfde editie van de Zeeuwse Kustmarathon en de wandelmarathon. De voor beschouwingen, rubrieken en prognoses, maken plaats voor het wedstrijdverslag, sfeerreporta ges en er worden 'bijna-livebeel- den' getoond via de website www.pzc.nl/kustmarathon. De PZC heeft het weekendpro gramma voor een belangrijk deel afgestemd op de Kustmarathon. Een van de grootste Zeeuwse eve nementen dwingt de extra aan dacht afj met duizenden deelne- mers en vrijwilligers en een bijzon der parcours. De sportredactie van de PZC wordt dit keer onder steund door de multimedia-redac- tie en algemene verslaggeving. „Het is een spektakel. Bij welke in- viduele sport maak je het nog mee dat een hele familie van de partij KUSTMARATHON VANDAAG 12 UUR WANDELMARATHON MORGEN 7.30 UUR is. Het is breedte- en topsport tege lijk", zegt Jan Dagevos, chef-sport van de PZC. Bij de finish van de marathon kiest Guido van der Heij den van de multimedia-redactie positie. Hij heeft een webcam geïn stalleerd, die iedere zes seconden een nieuw beeld oplevert. De beelden zijn zaterdag drie uur lang vanaf 14.30 uur te zien op www.pzc.nl/kustmarathon. Niet alleen beelden zullen snel te zien zijn, ook worden op internet tussenstanden doorgegeven en bij zonderheden van de race. „We richten ons op zowel de kop groep, de grote middenmoot als de achterhoede", zegt Dagevos. Koen de Vries, sportverslaggever van de PZC is een van de deelnemers aan de race over ruim 42 kilometer. Het is zijn vierde kustmarathon. „Ik wil mezelf verbeteren, maar je zal mij niet horen zeggen dat ik on der de vier uur loop. Ik heb een paar weken geleden geoefend, on geveer 32 kilometer gelopen van Neeltje Jans naar Zoutelande. Ik deed er minder dan drie uur over." Koen de Vries zal tijdens de wed strijd een paar keer worden opge beld door de redactie. Quotes en een impressie van de wedstrijd zul len hem dan ontfutseld worden. Die zullen rechtstreeks op de web site geplaatst worden. Ook op zondag zal een webcam veel deelnemers in beeld vangen. De 'uitzending' via de website zal tussen 12.00 en 15.00 uur gebeu ren. Guido van der Heijden stelt zich 'ergens langs de route op met zijn webcam'. Jan Dagevos schrijft niet alleen over de marathon, hij doet zelf aan de wandeltocht mee. Ook hij wordt tijdens de wandeltocht ge beld en zijn bevindingen worden op de site geplaatst. De PZC roept verder net als vorig jaar bij de marathon weer lezers op om foto's op te sturen naar lezersfoto@gmail.com. Zij worden geplaatst op de site in een fotoal bum. In de maandagkrant zal een selectie de papieren krant halen. Op de site kan ook gereageerd wor den via de buttons: reageer en feli citeer. www.pzc.nl/kustmarathon POSTVAK Fuseren tot één Ziekenhuis Zeeland? De belangen van de pa tiënt staan voorop. Als er geen patiënten zijn, is er geen zieken huis. Hoogwaardige geneeskunde, bereikbaarheid, snelle spoed eisende hulp en veiligheid dienen de belangen van de patiënt. Er is maar een plaats de juiste en dat is het Stationsgebied in Vlissingen. Hét knooppunt van openbaar vervoer en wegen en goede infra structurele voordelen. Voldoende ruimte in het te ontwikkelen Sta tionsgebied. De bereikbaarheid met eigen vervoer, trein, bus, taxi, boot is uitstekend. Goede gratis parkeergelegenheid, snel en goed be reikbaar vanuit alle richtingen, aan de goede kant van het kanaal én het ligt aan de rand van Vlissingen. Het haven- en industriegebied Vlissingen-Oost behoort tot het tweede veiligheid-risicogebied van Nederland. Het stationsgebied ligt buiten de gevarenzone van 10 ki lometer, gemeten vanuit de kerncentrale. Gelet op de windrichting ligt het gebied ongeveer 80 procent van de tijd veilig bovenwinds. Het station in Vlissingen heeft geen enkel risico. Geen aanrijdingen of gevaarlijke stoffen. Al met al is dat een goede locatie. Sluit geen compromissen, maar kies voor het Stationsgebied in Vlissingen." Familie Walraad Vliedberg 30, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11