Buitenland Vliegramp eist tientallen levens Nederlanders gewond in Turkije 'Korea's zijn op weg naar vrede' Mededeling van het waterschap Antonov stort direct na start neer in woonwijk Congolese hoofdstad. Racismezaak vertraagd na ontslag advocaat Woedende wespen teisteren Belgrado Jeepsafari van toeristen in Alanya loopt uit op drama Prinses Mathilde verwacht vierde kind Weduwe en kinderen Pinochet gearresteerd Ibsar,. PZC Vrijdag 5 oktober 2007 7 Vrijwilligers helpen de brandweer bij het blussen van de brand nadat het vliegtuig neerstortte op een markt. foto John Bompengo/AP KINSHASA - Een vrachtvliegtuig is gisteren vlak na het opstijgen neer gestort in een wijk van de Congo lese hoofdstad Kinshasa. Daarbij kwamen zeker 25 mensen om. Op de grond zouden zeker drie doden zijn gevallen. Het is onduidelijk of zij bij het dodental van 25 zijn in begrepen. In ziekenhuizen liggen 22 gewonden. Nadat het vliegtuig, een Antonov 26 van de Congolese maatschappij Africa One, neerstortte brak er brand uit. Drie huizen gingen in vlammen op. Het toestel stortte neer bij een markt in de arme wijk Kingasani. Het ongeluk ge beurde toen een van de propellors bij het opstijgen afbrak en het toe stel vervolgens een rij bomen raak te, waarbij een vleugel het begaf. Twee inzittenden overleefden het ongeluk. Een van hen, een stewar dess, verkeert in kritieke toestand. Africa One mag in de Europese Unie niet vliegen omdat het risico dat er ongelukken gebeuren te groot wordt geacht. De bemanning van het vliegtuig was Russisch. Het Russische minis terie van buitenlandse zaken meld- Tientallen mensen zijn omgeko men in Congo nadat er een vrachtvliegtuig neerstortte. De helft van alle vliegtuigongeluk ken in Afrika gebeuren in Congo. de dat zich onder de doden drie Russen bevinden. Het toestel zou een binnenlandse vlucht maken, met als bestemming Tshikapa. In 1996 stortte ook al een Antonov neer in Kinshasa, vlak na vertrek van het vliegveld. Zeker driehon derd mensen kwamen toen om. Vrachtvliegtuigen in Congo wor den veelal bestuurd door ervaren piloten uit voormalige sovjetrepu blieken. De toestellen zijn echter vaak oud, slecht onderhouden en overbeladen. In augustus kwamen veertien mensen om toen in het oosten van het land een Antonov 12 neerstortte die drie ton te veel vracht vervoerde. Naar aanleiding daarvan trok de regering de ver gunning in van een aantal particu liere binnenlandse vliegmaatschap pijen. Er is geen land in Afrika waar zoveel vliegtuigongelukken gebeuren als Congo. Crash vrachtvliegtuig ANTWERPEN - De Antwerpse rechtszaak over racismemoorden lag gisteren uren stil. Dat kwam doordat de Turkse vrouw die zwaargewond raakte bij de moord partij haar advocaat Vic Van Aelst ontsloeg. Die zei woensdagavond op tv dat racisme niet het hoofd motief was van de verdachte. BELGRADO - Zwermen kennelijk ge pikeerde wespen hebben wande laars aangevallen in een park in de Servische hoofdstad Belgrado. Ruim twintig mensen raakten daardoor zo ernstig gewond dat ze in een ziekenhuis moesten wor den behandeld. ALANYA - Door een ongeval met een jeep in de Turkse badplaats Alanya zijn gistermiddag acht Ne derlandse toeristen gewond ge raakt. De Turkse chauffeur kwam bij het ongeval om het leven. De wagen raakte van de weg en kwam terecht in een ravijn. De be stuurder werd daarbij uit de jeep geslingerd en kwam onder het voertuig terecht. Hij overleed ter plaatse, aldus een woordvoerder van SOS International. Een oudere Nederlandse vrouw liep bij het ongeval een kaakfrac- tuur op. Ze is opgenomen in een ziekenhuis in Alanya. De zeven an deren raakten lichtgewond en mochten het ziekenhuis gistera vond verlaten. In totaal zaten elf mensen in de jeep. Twee van hen bleven onge deerd. De toeristen namen deel aan een jeepsafari. De Turkse politie heeft een onderzoek ingesteld naar het ongeval. Een politiewoordvoerder zei tegen de Turkse krant Milliyet dat de chauffeur van de jeep in een gebied reed waar de wagen niet mocht komen. PYONGYANG - De leiders van Noord-en Zuid-Korea zijn het eens over het gezamenlijk streven naar vrede. De Zuid-Koreaanse president Roh Moo-hyun en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-il tekenden hierover gisteren een verklaring. Om tot permanen te vrede te kunnen komen, willen ze praten met de Verenigde Staten en China. Die landen tekenden in dertijd ook het bestand dat een einde maakte aan de vijandelijkhe den tijdens de oorlog tussen beide Korea's, die duurde van 1950 tot 1953. Ook Noord-Korea tekende dat bestand, Zuid-Korea deed dat niet. De Amerikaanse president Bush heeft aangegeven mee te wil len werken aan een vredesverdrag als Noord-Korea zijn nucleaire wa penprogramma staakt. BRUSSEL - Prinses Mathilde van Bel gië verwacht komend voorjaar haar vierde kind. Dat deelde het koninklijk paleis gisteren mee. Ma thilde is getrouwd met kroonprins Filip. De twee hebben al drie kin deren: Emmanuel, Elisabeth en Ga- briël. Filip is eerste in lijn om ko ning Albert II op te volgen. SANTIAGO - De weduwe van de Chileense dictator Pinochet en twee van zijn kinderen zijn giste ren gearresteerd. Justitie zoekt nog drie andere kinderen. De familiele den worden verdacht van het weg sluizen van bijna twintig miljoen euro overheidsgeld. Discussieavond landbouwsluis Bernhardweg 's-Heerenhoek op 10 oktober Na de aanleg van de Westerscheldetunnel is nabij de Bernhard weg, tussen 's-Heerenhoek en de Borsselepolder, een landbouw sluis aangelegd. Deze slagboom, die door ontheffinghouders kan worden bediend, wordt regelmatig vernield en er zijn mensen die het lastig vinden om de slagboom weer te sluiten. Dit veroorzaakt irritaties bij een aantal belanghebbenden. Landbouwverkeer moet van deze oversteek gebruik kunnen blijven maken, maar we willen wel met u nadenken over andere oplossingen. Daarom willen we belanghebbenden uitnodigen voor een discussieavond. Deze discussie willen wij op 10 oktober met u voeren in het verenigingsgebouw 'De Jeugdhoeve', Blikhoek4 in 's-Heerenhoek. Belanghebbenden zijn om 19.30 uur van harte welkom om mee te denken over andere oplossingen. De avond duurt tot ongeveer 21.00 uur. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118-621990 info@wze.nl www.wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7