Sport 'Van der Marei, Papanikitas en Padmos steken er bovenuit' Maximaal 300 ATB'ers in toertocht Oproep foto's van marathon na Mountainbikers starten om 8.oo uur in Zoutelande. Route Kustmarathon Grieperige Niels Koole ziet zichzelf als outsider in Kustmarathon. 42 I Vrijdag 5 oktober 2007 PZC door Wim de Vos GOES - De Kustmarathon van mor gen is een inmiddels niet meer weg te denken loopevenement. Het succes hiervan heeft de ■Zeeuwse mountainbikevereniging X-Treme doen besluiten om deze marathon ook op touw te zetten voor mountainbikers. De organisatie verwacht morgen een behoorlijke belangstelling voor deze marathon, die in de vorm van een toertocht zal worden gehouden. Inmiddels heb ben al 150 mensen zich ingeschre ven. „Maar", zegt Daniël Paardekooper van organisator X-Treme, „omdat we slechts een beperkte tijd tot on ze beschikking hebben, zal het aan tal deelnemers beperkt blijven tot 300." 'Overigens zal de mountainbike- tocht in tegenovergestelde richting van de Kustmarathon worden gere den. Dat betekent dat er in Zoute lande wordt gestart en de start- streep in Burgh-Haamstede is de fi nishlijn. Paardekooper: „Het is de bedoe ling dat alle deelnemers zijn gefi nisht als de Kustmarathon van start gaat. Ze moeten geen last zijn voor de hardlopers." De start is morgenochtend om 8.00 uur aan de Boulevard in Zoutelande. De coureurs die pas na 11.00 uur de Stormvloedkering verlaten, wor den via een alternatieve route naar de finishlijn in Burgh-Haamstede geleid. PW Om 8.00 uur vertrekken morgen de mountainbikers om de Kust marathon in omgekeerde rich ting af te leggen. Er is een maxi mum van 300 deelnemers. GOES - De PZC roept amateurfoto grafen op voor zondagavond 19.00 uur maximaal drie foto's te mailen van de Kustmarathon of Wandel marathon van dit jaar. De mooiste worden geplaatst in de krant van maandag 8 oktober. Op de website van de PZC wordt ruimte gemaakt om de meeste an dere foto's te plaatsen. Voor ge plaatste foto's wordt niet betaald. Het adres waarnaar de foto's ge maild kunnen worden: lezersfoto@gmail.com. Let op: foto's moeten op JPEG-for- maat gestuurd worden, met be standsgrootte tussen 300 en 800 ki- lobite. Vermeld duidelijk wie de fo- to heeft gemaakt en waar hij is ge nomen. Wie meer dan drie foto's stuurt, wordt van deelname uitgesloten. 17» De weersverwachtingen voor zaterdag en zondag zÜn uitstekend. Waarschijnlijk blaast de lopers een oostenwind kracht 2 in de rug. Het blijft droog en <3^0 2 de temperatuur loopt op tot zo'n 17 graden. SCHOUWEN-DU1VELAND Start 12.00 uur Burgh-Haamstede hoog water strand 13.45 uur! doorkomsttijd --Jp"" snelste loper kilometers 25 km. duintoppen 30 km HogeHil -^.14.00 uur (trappen) 35 km NOORDZEE OOSTERSCHELDE 15 km Vrouwenpolder v££r$E MEER Hoogteverschil route 30 |j Kop van c Schouwen NOORD-BEVELAND Hogehil duinen Westkapelle- Domburg Zoutelande WALCHEREN 20 15 Roggenplaat Oosterscheldekering Neeltje Jans duintoppen trappen strand ^Vjp^outelande 40 km duinen Oostkapelle Veerse Dam i dijk- overgang Zoutelande 30 25 20 15 10 5 afstand in km r 0 2,5 5 7,5 10 12,5 15 17,5 20 22,5 25 27,5 30 32,5 35 37,5 40 42,5 45 PZC Donja Odijk bron www.marathonzeeland.nl, J.C. Everaars door Roeland van Vliet GOES - Niels Koole heeft zich dit jaar langer - en dus ook beter - voorbereid op de Kustmarathon dan in 2005 en 2006. Maar dat wil niet zeggen dat hij favoriet voor de eindzege is. „Ik zit voor mijn gevoel net achter de echte kansheb bers", vertelde de 36-jarige atleet uit Zoutelande. „Ik kan namelijk al leen winnen als alles meezit." De vraag is al op voorhand of dat het geval zal zijn. Koole was de af gelopen dagen namelijk grieperig. „Ik zweet, heb het koud en voel de hoofdpijn", liet de Walcherse straf pleiter weten. Zijn broer Flo- ris-Jan, die ook steevast in de top tien eindigt, haalde vanwege ziek te al een streep door de marathon, maar daar denkt Niels Koole voor lopig niet aan. „Ik zal op vrijdag nog wel een testloopje doen, om te kijken of ik niet al te wankel op m'n benen sta." Koole eindigde in afgelopen twee edities als tweede, beide keren ach ter Jan van der Marei uit Aarlan- derveen. In 2005 was het verschil vele minuten, in 2006 echter maar dertien seconden. „Ik heb daarom heel sterk het gevoel dat ik iets recht moet zetten, maar dit griepje is niet goed voor mijn moraal." 1>0U - m r« ét - Niels Koole, vorig jaar tweede, ziet zich niet als favoriet, foto Lex de Meester Van der Marei is dit jaar weer één van de te kloppen mannen, meent Koole. „Hij loopt niet zo veel wedstrijden meer. Hij pakt er een paar per jaar uit en loopt dan heel sterk. Hij heeft bijvoorbeeld een paar maanden geleden nog de 60 kilometer van Texel gewonnen." Ook de Belg Mare Papanikitas is volgens Koole een topfavoriet. „Hij heeft de wedstrijd al twee keer niet uitgelopen. Bij hem geldt: óf het loopt niet lekker en dan stapt hij uit óf hij is heel goed." En net zo'n grote podiumkandi daat is, volgens Niels Koole, Wim Padmos. De kleine atleet uit Roc- kanje werd in 2004 tweede, nadat hij in de slotkilometer ingehaald werd door Middelburger Sébastièn Schletterer. „Hij is de beste loper op de afstanden tussen de 10 en 30 kilometer", zei Koole. „Dit is na tuurlijk wel een marathon, maar hij kan erg goed lopen. Ik werd er laatst op geattendeerd dat ik in de laatste acht jaar niet meer van hem gewonnen heb." Dat het morgen laagwater is als de hardlopers over het strand moeten lopen, zou wel eens in het voor deel kunnen zijn van Papanikitas en Padmos. Koole: „Dat zijn twee lichtvoetige lopers. Met de wind in de rug - er wordt een oostenwind afgegeven - kunnen zij over het strand dansen. Van der Marei komt juist beter uit de verf bij zware omstandighe den." Achter dit drietal hoopt een aantal outsiders voor een verrassing te kunnen zorgen. Naast Niels Koole zijn dat onder anderen Theo Ra- bout uit Zuidzande, Miquel van Tongeren uit Middelburg, Chris Brands uit Bussum en Casper van den Burgh uit Leiden. „Aan mijn voorbereiding zal het in elk geval niet liggen", vertelde Koole. „In de afgelopen jaren be gon ik pas na het PZC-stratenloop- circuit met duurlopen van rond de twee uur. Nu deed ik eind juni al mijn eerste lange-afstandstraining. Daardoor was ik eerder gewend aan die grote afstanden en ben ik nu beter op de Kustmarathon inge steld." Maar ja, Koole heeft gemerkt dat een griepje dan nog altijd op het laatste moment roet in het eten kan gooien. Voor de nummer twee van 2005 en 2006, Niels Koole, zijn Jan van der Marei, Mare Papanikitas en Wim Padmos de belangrijkste po diumkandidaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66