Zeeland Pensioen Wille is niet bovenmatig N E Kunststofkozijnen KRA5.NL Natuurlijk had ik een favoriete leraar Wintersport BREITEIMBACH Wintersport OBERAU Wintersport FUSCH Wintersport KRIMML Minister ziet geen aanleiding de wet te veranderen. Bei voor een vrijblijvende prijsopgave Informatieavonden voor paardenhouders waarom zou je verder zoeken PZC Vrijdag 5 oktober 2007 I 31 door Frank van Cooten DEN HAAG - De hoogte van het pensioen van ex-wethouder Leen Wille van de gemeente Sluis is niet te wijten aan een onvolko menheid in de wetgeving. Minis ter Ter Horst van Binnenlandse Za ken ziet geen aanleiding de pen sioenwet voor politieke ambtsdra gers (Appa) te repareren. Dat stelt ze in een brief aan de WD-fractie in Sluis. De liberalen vroegen de minister de wet te repa reren om 'uitwassen' in voortaan te voorkomen. Aanleiding was het volgens de WD bovenmatig pen sioen van wethouder Wille. Volgens Ter Horst is er van boven matigheid geen sprake. Het gaat in dit geval om een pensioen waar voor in het verleden een waarde overdracht heeft plaatsgevonden, stelt de minister. Het pensioen fonds waar Wille in een eerdere betrekking verzekerd was, heeft de persoonlijk opgebouwde pensioen aanspraken aan de gemeente over gedragen om pensioenbreuk te voorkomen. De waardeoverdracht is een wetttelijk recht in de Appa Het pleidooi van de WD om het Appa-pensioen van Wille af te top pen tot zeventig procent van zijn laatstverdiende salaris zou volgens de minster betekenen dat een per soonlijk opgebouwd kapitaal van de wethouder aan de gemeente toevalt. „Het ingebrachte kapitaal is dus een persoonlijke aanspraak waar de gemeente niet vrijelijk over kan beschikken."Over de klacht dat Sluis in financiële pro blemen komt, zegt ze datiedere ge meente verplicht is een voorzie ning te treffen voor pensioenen en wachtgelden voor wethouders. Miranda Slabber archieffoto Lex de Meester Sergio Herman archieffoto Peter Nicolai door Cornelleke Blok aar school gaan vond ze altijd al een feestje. Voormalig Miss Nederland Miranda Slabber (27) uit Arnemuiden is niet voor niets lerares geworden. „Natuurlijk had ik een favoriete leraar. Meerdere zelfs. Als ik echt moet kiezen denk ik dat het meneer Bookelaar is, maar dat komt ook doordat ik 'm voor bio logie had op de mavo. Dat was m'n lievelingsvak. Ik zat op de SSGM, wat nu het Nehalennia in Middelburg is. Bookelaar was heel duidelijk en recht voor z'n raap, maar deed dat met een knipoog. Ik vond het altijd fijn om naar de les te gaan." Haar favoriete leraren hadden allemaal iets gemeen. „Ik denk dat ze een goede mix hadden tussen consequent zijn en een leuke les geven. Ieder een wist waar 'ie aan toe was, maar er was ook ruim te voor een lolletje of een extra knutselles. Ja, het is wel mijn streven om ook zo te zijn als juf, al ben ik nu nog aan het aftasten. Natuurlijk pak je dingetjes mee van je leraren van vroeger. Je gaat toch vergelij ken. Ik ben wel eens ingevallen op mijn basisschool. Dan ben je ineens collega van je eigen juf. Dan heb je het ineens over heel andere dingen. Dat is best bizar." Of 'ie nou aardig was, streng of saai, een leraar vergeet je niet snel. Vandaag is het de Dag van de Leraar. De Stichting Beroeps kwaliteit Leraren wil zo het belang van het lerarenvak benadrukken. Twee Zeeuwen vertellen over hun favoriet. igenaar en chefkok Sergio Her man (38) van sterrenrestaurant Oud Sluis twijfelt geen mo ment als hij gevraagd wordt naar zijn favoriete leraar. „Dat is Frank Gijsel. Ik had les van hem in de laatste drie jaar van de basisschool. Hij was altijd heel enthousiast. Hij hield van hardlo pen en schaken. Dat deed ik ook graag. Hij was een leuke, aardige man, die ook wel streng kon zijn, maar wel op een gezonde manier. Hij was altijd recht vaardig, voelde z'n klas aan. Ik heb nog steeds contact met 'm. Gisteren kwam ik 'm toevallig nog tegen op de fiets. Dan maken we even een praatje." Frank Gijsel geeft nog steeds les op openbare basis school Johan Hendrik van Dale in Sluis. „Het is heel lang geleden dat ik lesgaf aan Sergio, maar ik herin ner me hem nog heel goed. Hij was een pittig manne tje. De verbetenheid op z'n gezicht tijdens schaak wedstrijden zal ik nooit vergeten. Ik vind het leuk dat ik nog contact heb met Sergio. Hij is heel spontaan en gewoon gebleven. Als ik hem nu op televisie zie, krijg ik een blij gevoel. Dan denk ik: kijk, daar heb ik toch een klein steentje aan bijgedragen." verbouwingen - klussen rondom het huis dakkapellen - dakgoten met sierklossen dakgootbekleding - kunststof tuinhuisjes Kunststofmontagebedrijf F. P. POORTVLIET Dekkersweg 12, Nieuwdorp Tel. 0113 - 61 33 95 of 06 - 42 15 69 67 www.fppoortvliet.nl WOLPHAARTSDIJK - Stichting Be heer Natuur en Landelijk Gebied en Landschapsbeheer Nederland houden in oktober en november informatieavonden voor paarden houders. De aanwezigen krijgen in formatie over de inpassing van hun terrein in de omgeving. Op 18 oktober is er een informatieavond bij Manege Goosen, Lageweg 6 in Wolphaartsdijk. Aanmelden kan via info@sbnl.nl of 0318-578357. 8-daagse autovakantie Oostenrijk □e allerbeste prijs-/kvualiteitverhouding! Vertrekdata: 19/1, 2-16-23/2 en 1-8-15-22/3 Wintersportland nummer 1 is nog altijd Oostenrijk! Prachtige skigebieden, een uitgebreid net aan langlaufloipen, gezellige hotels en pensions, een swingende aprés-ski... Oostenrijk biedt alles wat wintersport zo leuk maakt! Uw vakantieplaats is het kleine Breitenbach, gele gen in Tirol temidden van de ruige Alpen. Bovendien liggen het sneeuwzekere Hochfilzen, het populaire Pertisau en Innsbruck binnen handbereik. U verblijft in het 3-sterren Gasthof Kaiserblick, rustig gelegen iets buiten Breitenbach, met o.a. lift, bar en restaurant. Inclusief dagelijks ontbijtbuffet, een 3-gangen diner met keuzemenu, 1 x p.w. Bauernbuffet, fakkel wandeling met Glühwein en muziekavond. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/73550 8-/15-daagse autovakantie Oostenrijk Hotel direct aan de skilift! Vertrekdata: zaterdag van 22/12 t/m 22/3 Elke Nederlandse wintersportliefhebber moet erkennen dat de Wildschönau één van de gezelligste wintersportgebieden van Tirol is! Grote trekpleisters in dit gebied zijn de over bekende plaatsen Niederau en Oberau en afdalingen die geschikt zijn voor alle skiërs. Ook het loipenet is voor de langlaufspecialisten een waar paradijs! U verblijft in het 3-sterren Hotel Tirolerhof, een comfortabel en kindvriendelijk hotel in het centrum van Oberau, direct gelegen aan een lift. Het hotel beschikt o.a. over een lift, a la carte restraurant, aprés-skibar en wellnesscenter met overdekt zwembad en sauna. Inclusief ontbijtbuffet, 3-gangen keuzediner en live-muziekavond. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/73559 8-daagse autovakantie Oostenrijk Hotel nabij drie perfecte skigebieden! Vertrekdata: zaterdag van 22/12 t/m 22/3 Een verblijf in Fusch biedt talloze mogelijkheden voor een sportieve week in de sneeuw! Want in de omgeving vindt u het sneeuwzekere Europa-Sportregion, bestaande uit een drie tal perfecte skigebieden. De Schmittenhöhe in Zeil am See en de gebieden Maiskogel en het prachtige gletscherskigebied Kitzsteinhorn bij Kaprun garanderen uitstekende skicondities en ongekende langlaufmogelijkheden. U verblijft in het 3-sterren-plus Hotel Römerhof, met o.a. lift, bar, restaurant, internethoek, skiberging en wellnesscenter. Bovendien kunt u gebruik maken van de gratis skibus naar Zeil am See. Inclusief ontbijtbuffet, 4-gangen keuzediner, kin- dermenu/-buffet en rodelgebruik. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/73540 8-/15-daagse autovakantie Oostenrijk Vele ski- en langlaufmogelijkheden! Vertrekdata: zaterdag van 22/12 t/m 22/3 Absolute sneeuwtopper! Ga deze winter eens naar Krimml in de bekende Zillertal Arena, dat behoort tot de 5 grootste aaneengesloten skigebieden van Oostenrijk. Dit uitgestrekte en met hypermoderne liften voorziene gebied van Zeil, Gerlos en Köningsleiten, beschikt over maar liefst 121 pistes! Maar ook Krimml zelf beschikt over vele ski- en langlaufmoge lijkheden. U verblijft in het 3-sterren Hotel Klockerhaus, met o.a. lift, restaurant met bar en wellnesscenter met sauna, stoombad, whirlpool en solarium. De skibushalte bevindt zich op ca. 150 m van het hotel. Inclusief ontbijtbuffet, 3-gangen diner met keuzemenu, enkele thema buffetten en muziekavond. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/73548 boek online of bel 0900 - 9697 -| tm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55