L'Escaut biedt Zcclsnd Provincie vindt drie waterstaatskantoren te veel van het goede Première ijsshow Peter Pan Middelburg verzamelt fouten in TomTom-navigatiesyteem Gat Koudekerke verdwijnt Middelburg en Vlissingen mogen door met sportboulevard. Eerste paal voor seniorencomplex gaat binnenkort grond in. Voorstelling voor kinderen te zien in Goese Zeelandhallen. Systeem zorgt ervoor dat automobilisten zich vastrijden in centrum. Woningcorporatie hoopt illegale graffiti uit te bannen. 26 I Vrijdag 5 oktober 2007 PZC W www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De handtekeningen zijn bijna gezet, de provincie geeft toestemming: de aanleg van de sportboulevard tussen Middelburg en Vlissingen komt dichterbij dan ooit. Maar de architect moet zijn huiswerk overdoen, want de pro vincie heeft het ontwerp voor het commerciële gedeelte afgekeurd. „We hebben ingestemd met het programma, maar niet met de uit voering daarvan", zegt provinciebe stuurder H. van Waveren (CDA). „Het ontwerp bestond uit een drie hoek met zijden van elk 170 meter lang. Dat is al langer dan het kan toor van Rijkswaterstaat langs het kanaal in Middelburg. En dan nog doorgetrokken richting het ge bouw van de provincie aan het Groenewoud, en weer terug." Het ontwerp voor het commer ciële gedeelte is gemaakt door ar chitect S. Soeters. Het plan bor duurt voort op het idee dat aan de rand van Vlissingen bolwerken moeten komen en aan de rand van Middelburg boulevards. De achterliggende gedachte is dat de twee gemeenten zo eikaars eigen schappen spiegelen. Het gebouw bij de sportboulevard moest een 'bolwerk' in het groen worden. De commerciële ontwikkeling moet de gemeenten uit de kosten helpen. Roompot Recreatie wil er recreatie combineren met sport en gezondheidszorg. Het wordt een door Seima Osman KOUDEKERKE - Over anderhalf jaar heeft Koudekerke een senioren complex. De bouwhekken rond het gat aan de Burgemeester Dreg- manstraat, Tulpstraat, Leliestraat zijn geplaatst. Aannemersbedrijf Leenhouts begint half oktober met de grondwerkzaamheden. De eerste paal gaat een paar we ken later de grond in. Om de over last voor de omwonenden te be perken wordt er geboord in plaats van geheid. Het complex bestaat combinatie van verblijfsrecreatie, een zorgpunt, een sportmedisch centrum en een fitnesscentrum met fysiotherapie. De twee wethouders, C. Seijbel (CDA, Vlissingen) en A. de Vries (PvdA, Middelburg) willen niet veel kwijt over het plan. „In Vlis singen moet nog gecommuniceerd worden, dus ik zeg er niets over", zegt De Vries. „We hebben afge sproken om daar in een later sta dium over te communiceren", zegt Seijbel op haar beurt. In novem ber worden de gemeenteraden geïnformeerd. Op de sportboulevard wordt behal ve gerecreëerd ook gesport: er komt een atletiekbaan en de hockeyverenigingen verhuizen naar de locatie tussen de twee ste den in. Er wordt ook ruimte vrijge houden voor een wielerbaan. De gemeenten hopen dat de accom modaties klaar zijn voor de Senior Games beginnen. Dat is een groot sporttoernooi voor ouderen dat in september 2009 wordt gehouden. Volgens Seijbel heeft Vlissingen ge noeg geld voor de sportboulevard. „Het project is opgenomen in de begroting. Die wordt begin novem ber behandeld door de gemeente raad. Of het Scheldekwartier nog invloed heeft? Dat weet ik niet, dat ligt aan de keuzes die de ge meenteraad maakt, maar het gewo ne werk gaat natuurlijk ook door." I** De provincie heeft het ontwerp voor de sportboulevard tussen Middelburg en Vlissingen afge keurd. Het gebouw moet minder groot worden. uit veertien huurwoningen voor 55-plussers en drie groepswonin gen met plaats voor achttien de mente ouderen. Die zijn bestemd voor patiënten van Der Boede. De SVRZ ruimt dit Koudekerkse ver pleeghuis stukje bij beetje leeg. Het nieuwe seniorencomplex ver vangt de oude bejaardenwoningen in het dorp die eerder werden ge sloopt. Het proces rond de nieuw bouw wilde niet vlotten. Bezwa ren leidden ertoe dat de derde bouwlaag is verdwenen. Project ontwikkelaar Marsaki kreeg vervol gens te maken met gestegen bouw kosten. Dat probleem is opgelost door te kiezen voor eenvoudigere materialen. door Susan Docters GOES - Het lijkt net echt, maar dat is natuurlijk de essentie van een generale repetitie. De 36 schaatsers maken zich op voor de Nederland se première van de nieuwe ijs- show voor kinderen: Peter Pan on Ice. Al een week zijn de schaatsers aan het repeteren in de opgeknapte Zeelandhallen in Goes. De ijsshow speciaal voor kinderen is niet te vergelijken met andere producties van Holiday on Ice. Publiek wordt er heel direct bij betrokken. Regisseur Robin Cousins wilde het magische verhaal van Peter Pan tot leven brengen in de Holi day on Ice-show. Om de show le vensecht te maken gaan de hoofd rolspelers ook de lucht in. Vliegangst is bij de hoofdrolspelers lulien Bouchard (Peter Pan) uit Frankrijk en de Schotse Cheryl Ca- thcart (Tinkerbell) absoluut niet te bekennen. Zenuwachtig zijn ze al helemaal niet. De Nederlandse Marleen Mulder heeft zich vorige week bij 'de fami lie' aangesloten. Ze maakt van avond haar debuut in Peter Pan on Ice. „Ik vind het geweldig, maar wel spannend. Ik heb wel eens op klei ne ijsbaantjes geschaatst, maar nog nooit voor 2000 mensen in zo'n grote productie." Ook dit weekeinde is het verhaal van Peter Pan nog te zien in Goes. ■*j Informatie is te vinden op de websi- te www.zeelandhallen.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg inventariseert de fouten die in routenavigatiesystemen als TomTom zitten. Die systemen zor gen ervoor dat hier en daar in met name de binnenstad het verkeer zich totaal vastrijdt. Dat geldt met name voor vrachtwagens, zo bleek gisteravond tijdens een bijeen komst van de Wijktafel Binnen stad. Tijdens die vergadering werd een aantal voorbeelden genoemd van typische TomTomfouten. Zo rijdt nogal wat vrachtverkeer zich vast in de Oostkerkstraat. Dat geeft vol gens omwonenden gigantisch veel overlast en ergernis omdat die door Forra de Jong VLISSINGEN - Woningcorporatie l'Escaut komt in actie tegen het il legaal spuiten van graffiti in wij ken waar zij huizen verhuurt. Be woners denken niet dat het veel zal helpen. L'Escaut verbiedt graffiti niet, maar nodigt jongeren juist uit de spuitbussen tevoorschijn te halen. Niet voor de muurtjes waar zij zich anders op uitleven, maar voor speciaal neergezette schermen waar ze hun eigen kunstwerken kunnen maken tijdens gratis graffitiworkshops. De schermen verschijnen binnenkort in onder meer het Fort, de Bloemenlaan, Paauwenburg en Bossenburgh. De bewoners van het Fort en de Bloemenlaan zijn sceptisch over de plannen van l'Escaut. In het Fort zegt men er zelfs niet heel veel last van te hebben omdat jon geren bijna niet op de huizen zelf spuiten. Alleen de muren rond het veldje waar vroeger de speeltuin was, zitten onder de graffiti en zo nu en dan moet er een schuurtje of een kliko aan geloven. Een bewoner die direct achter het oude speeltuintje woont en de graffiti wel vervelend vindt, heeft zo zijn bedenkingen bij de aanpak van l'Escaut. „Mijn uitzicht hier is niet echt mooi, nee. Ze spuiten die rotzooi dan wel niet op mijn huis maar wel in mijn buurt. Natuurlijk wil ik dan ook dat het weggaat. Maar als ze willen spuiten, blijven ze het toch doen. Het is vaak alleen maar baldadigheid." Zijn overbuur vrouw geeft niet zo veel om de graffiti in de buurt. „In dat speel- vrachtwagens vervolgens achteruit de straat uit moeten. Maar ook op andere plaatsen in Middelburg wordt het verkeer, zelfs tegen de officiële verkeersregels in, in een bepaalde richting gestuurd. Zo wordt het verkeer op de Balans de verkeerde richting op gestuurd en is het Damplein ook een berucht knelpunt voor vrachtwagenchauf feurs die vertrouwen op een navi gatiesysteem. Dankzij die foutgeprogrammeerde systemen ontstaan niet alleen op stoppingen. Ook woonstraten wor den onnodig zwaar belast door ver keer dat door die straten rijdt. Volgens voorzitter A. Vermaire van de wijktafel vertrouwen auto mobilisten te veel op de routenavi gatiesystemen en letten ze nauwe lijks meer op de borden. Wijkma- nager K. van de Beek vertelde dat de gemeente de TomTom-fouten tuintje zie ik er zelf toch niks van." L'Escaut wil de aandacht van de il legale graffiti naar de legale variant verschuiven. De woningcorporatie hoopt het illegale spuiten te ont moedigen en met de kunstwerken de buurten op te fleuren. Na een workshop blijven de schermen na melijk staan tot ze weer opnieuw overgespoten mogen worden. Tus sen de workshops door moet ei genlijk niks op de schermen gespo ten worden, maar als de jongeren het niet kunnen laten, dan toch maar op de schermen en niet op muren die er niet voor bedoeld zijn, vindt l'Escaut. De bewoners van de Bloemenlaan vinden de illegale graffiti verve lend, maar denken jongeren niet te kunnen stoppen. „Het ziet er meestal echt niet uit. Van die mooie tekeningen gaan dan nog 'Als ze graffiti willen spuiten, blijven ze het toch wel doen. Het is gewoon baldadigheid' wel, maar zo maar een naam of een kreet vind ik maar niets. Je kan het alleen niet tegenhouden denk ik. Ook niet met zo'n plan", zegt een wijkbewoner die langs het basketbalveldje loopt, waar ook graffiti is gespoten. Volgens Thea de Feijter van l'Es caut komt het plan echt niet zo maar uit te lucht vallen. „Ik be grijp deze reacties wel, maar als je niets doet dan blijft het zoals het nu is. Wij hebben er met jongeren over gesproken en er is een groep die gewoon ergens zijn creativiteit wil uiten en die ziet wel wat in een legale plek. De groep jongeren die alleen maar spuit uit baldadig heid halen we misschien wel over ook iets moois te maken." aan het inventariseren is. Vervol gens is het de bedoeling het be drijf te benaderen en te vragen die softwarefouten te herschrijven zo dat gebruikers van die navigatiesys temen via logische routes in en uit Middelburg worden geleid. Van de kant van het publiek werd aangedrongen om dit probleem Zeelandbreed aan te pakken. Een van de aanwezigen stelde dat waar schijnlijk elk dorp te maken heeft met dat soort fouten. Wethouder H. Kool omarmde dat idee om met andere Zeeuwse ge meenten een inventarisatie te ma ken van de navigatiesoftware-fou- ten. De foutgeprogrammeerde naviga- tiesystemen veroorzaken opstop pingen en overlast door verkeer dat zich vastrijdt in de binnen stad van Middelburg. Graffitiproject in voormalig hotel Britannia Het graffitiproject dat in hotel Britannia bezig is, wordt ook gesponsord door l'Escaut. Graffiti-kunstenaar Martijn Prins geeft daar workshops aan jongeren die vervolgens hun kunsten op de muren van het voormalige ho tel mogen vertonen. De volgende workshop geeft hij op 13 oktober tussen 12.00 en 16.00 uur. Aanmelden kan per e-mail naar prinsm@zeelandnet.nl. De deelname kosten zijn 20 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50