Donner laakt kritiek op plan ontslagrecht Binnenland Rechter vliegt niet meer op kosten van advocatenkantoor Beveiliging Hirsi Ali twee maal verlengd 'Tot 19 gratis naar musea' 4 Vrijdag 5 oktober 2007 pzc 1 •f CREDION 1 Op zoek naar expertise in zakelijk bankieren? Advocaat ABN Amro betaalt reis voorzitter Ondernemingskamer. PvdA en bonden maken volgens minister karikatuur van voorstel. Griepprik voor ouderen heeft wel zin SP zet Gelders Statenlid uit fractie Douane stuit op cokekevers www.credion.nl Hoe? Bel (0113) 25 3311 Ondernemend in krediet voor ondernemers Credion, Piet Heinstraat 2 b, 4461 GL Goes, e-mail zeeland@credion.nl AMSTERDAM - Advocatenkantoren moeten het voortaan stellen zon der lezingen van Huub Willems, de voorzitter van de Onderne mingskamer. Dat besluit nam het Gerechtshof in Amsterdam na commotie over een reis van Wil lems op kosten van advocatenkan toor Nauta Dutilh. Willems vloog begin mei op kos ten van het advocatenkantoor, de huisadvocaat van ABN Amro, naar New York voor een lezing op een symposium. Ook verbleef hij in een hotel op kosten van Nauta Du tilh. De reis was pikant, omdat in dezelfde tijd de zaak van de Vereni ging van de Effectenbezitters te gen ABN Amro diende voor de Ondernemingskamer. Willems moest daar een paar dagen later uitspraak over doen. Overigens ver loor ABN Amro die zaak. Voor Nauta Dutilh is er niets aan de hand. „Als we hadden geweten dat deze zaak zou gaan spelen, had den we Willems natuurlijk niet uitgenodigd. Maar de afspraak is al WJj Rechter wekt opschudding met vliegreis op kosten van advoca tenkantoor ABN Amro, terwijl hij recht moest spreken in een zaak die de bank aanging. in januari van dit jaar gemaakt, toen speelde de ABN Amro-zaak nog niet. Willems was uitgeno digd om te spreken over aandeel- houdersactivisme, een onderwerp waar hij bij de Ondernemingska mer regelmatig mee te maken heeft. Hij gaf bovendien vooraf aan niet over ABN Amro te willen spreken en er ook geen vragen over te beantwoorden", aldus een woordvoerster. Daarmee was voor Nauta Dutilh de kous af Hoewel niemand twij felt aan de integriteit van Willems worden er wel vraagtekens gezet bij zijn optreden. „We hebben een leidraad over onpartijdigheid voor rechters", zegt Van Rhee van de Nederlandse Vereniging voor de Rechtspraak, de beroepsorganisa tie voor rechters en officieren van justitie. „In het algemeen geldt dat rechters en officieren zich verre moeten houden van contacten met partijen die bij processen be trokken zijn." Dat was hier duide lijk niet het geval. Maar Van Rhee wil niet op de zaak ingaan. „Wel kun je je afvragen of het verstan dig is om deze lezing te houden op het moment dat een uitspraak in deze zaak in de pen zit. Het beeld dat zo ontstaat is toch niet goed." Dat vond Nico Schipper, voorzitter van het Gerechtshof in Amsterdam, ook. Hij sprak Wil lems aan op zijn actie en die heeft beterschap beloofd. AMSTERDAM - Minister Donner (Sociale Zaken) waarschuwt par tijen, waaronder vakbonden en de PvdA, die kritiek spuien op kabi netsplannen om het ontslagrecht te hervormen. „De ommuurde burcht van de vaste arbeidsover eenkomst schrompelt. Het is als een ijsschots die naar het zuiden afdrijft en steeds verder smelt. Blij ven we op die ijsschots zitten of bouwen we een boot?" aldus Don ner. De CDA-bewindsman hield giste ren zijn betoog tijdens een debat over solidariteit in Amsterdam. Daar stelde hij dat het blijkbaar makkelijker is om een karikatuur te maken van de kabinetsvoorstel len dan ze te bestrijden met argu menten. „Tot nu toe hoor ik geen voorstellen of alternatieven. Ik DEN HAAG - Het heeft zin om de grieppriek voor ouderen te hand haven en zelfs uit te breiden. Dat schrijft de Gezondheidsraad, een adviesorgaan van de regering. Vol gens de raad klopt het dat de prik niet altijd griep voorkomt, maar toch heeft het middel veel nut, stelt de raad. De preventieve vacci natie voorkomt ongeveer de helft van de griepgevallen binnen de doelgroep. NIJMEGEN - De SP zet het Gelderse Statenlid Toine van Bergen uit de fractie in Provinciale Staten van Gelderland. In een fractievergade ring bleken de zes overige leden van de SP geen vertrouwen meer te hebben in Van Bergen, die be kend staat om zijn roep om demo cratisering binnen de partij. „Er valt niet met hem te werken," al dus fractievoorzitter Agnes Lewe. hoor alleen wapengekletter en een 'nee' tegen iedere wijziging van het ontslagrecht. Ook als het een verbetering is." Het kabinet heeft deze zomer voor stellen voorgelegd aan werkgevers en vakbonden om de ontslagver goedingen te maximeren. Werkge vers die de vergoeding betalen, hoeven voor het ontslag geen toe stemming meer te vragen bij de rechter of het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI). Dit tast vol gens regeringspartij PvdA en de vakbeweging de rechtsbescher ming van werknemers te veel aan. Maar volgens Donner stelt de hui dige rechtsbescherming niet veel voor. Aan het einde „van een lan ge, pijnlijke procedure" volgt nu in 95 procent van de gevallen toch Aanpassen van het ontslagrecht is volgens de minister solidariteit met degenen die nu geen werk hebben. Hij hoort wel kritiek, maar geen alternatieven. den haag - De Nederlandse staat heeft de periode waarin zij de be veiliging van Ayaan Hirsi Ali in de Verenigde Staten betaalde, al twee keer verlengd. Dat is gebeurd om Hirsi Ali de tijd te gunnen zelf haar beveiliging te regelen. Minis ter Hirsch Ballin van Justitie (CDA) heeft dat gisteren geschre ven aan de Tweede Kamer. Op 16 mei 2006 legde WD'er Hirsi Ali haar Tweede Kamerlid maatschap neer. Ze ging vervol gens in Washington aan de slag bij een Amerikaanse denktank. Om dat de ex-politica geen officiële overheidsfunctie meer vervulde, voelde de staat zich niet langer ver plicht de bedreigde Hirsi Ali nog langer te beveiligen. Toch koos de toenmalige minister van Justitie voor een tijdelijke overgangsrege ling. Sinds deze week weigert de Neder landse overheid nog langer op te ontslag en in de helft ook zonder ontslagvergoeding. Tegelijkertijd vormen de onzeker heid, kosten en duur van de proce dure voor werkgevers een belang rijk obstakel om personeel in vaste dienst te nemen. Volgens Donner betekent hervorming juist solidari teit met wie nu buiten de arbeids markt staat en wordt met onder meer scholing en een wettelijke ontslagvergoeding echte rechtsbe scherming geboden. De meerderheid van de leden van de CNV Bedrijvenbond is bereid eventueel actie te voeren tegen de kabinetsplannen voor het ontslag recht. Bijna duizend leden hebben de enquête op de site van de bond ingevuld. Een meerderheid (56 procent) vindt dat het ontslag recht niet hoeft te worden aange past. De meesten (90 procent) zijn bereid zelf actie te voeren als alle andere wapens zijn ingezet om de gewraakte plannen van tafel te krij gen. maastricht - De musea willen gratis toegankelijk zijn voor jonge ren tot en met 18 jaar. Dat bleek gisteren op het eerste congres van de Nederlandse Museumvereni ging in Maastricht. Directeur Axel Rüger van het Van Gogh Museum in Amsterdam uitte zware kritiek op het regeringsbeleid. Minister Plasterk van Cultuur had tijdens het congres juist zijn tevredenheid uitgesproken over de kabinetsbe slissing om kinderen tot en met 12 jaar gratis toegang tot musea te ge ven. „Waarom niet het lef hebben en zeggen: gratis tot en met 18 jaar", zei Rüger. „Want kleinere kinderen komen nu ook al vaak met ouders of school gratis binnen in de meeste musea. Juist de pu bers mijden de musea massaal." draaien voor de beveiligingskosten van Hirsi Ali. De Amerikaanse overheid wil evenmin betalen. De ex-politica kwam maandag te rug naar Nederland om fondsen te werven voor haar persoonsbeveili ging. De Nederlandse staat is hier te lande wel verantwoordelijk voor de beveiliging van de ex-poli tica. De Nederlandse overheid heeft de afgelopen tijd over de zaak regel matig contact gehad met de Ameri kaanse autoriteiten, schrijft minis ter Hirsch Ballin. De advocate van Hirsi Ali, Britte Böhler, vindt dat Nederland in dit bijzondere geval ook in het buiten land de beveiliging moet regelen. Volgens haar staat niet alle relevan te informatie in de brief van de mi nister. „Dat is geen verwijt", bena drukt ze, „want de minister heeft de vragen die aan hem werden ge steld, beantwoord." PETER VAN STRAATEN Her bevalt a\e aU.em.Azai. Niks-, bent me veel te- vr? oLljK- AMSTERDAM - De douane is in Amsterdam gestuit op een postpakket uit Peru. Het bevatte kevers en torren, die via een opening in de rug waren ge vuld met cocaïne. De smokkel is ontdekt via een scan. Het ging om 300 gram cocaïne met een straatwaarde van 8.000 euro. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4