Werf geen obstakel voor woningen Bouw Ambachtsveld bereikt hoogste punt Vlissings casino raakt uit beeld Kinderdagverblijf Villa Valentijn I Middelburg p De Schelde neemt geen maatregelen tegen geluidsoverlast. Ijsbeer krijgt een warme knuffel Niet bellen vergoeding van 6,3 miljoen euro van de gemeente. De vervuiling die in de grond zit, wordt later weggehaald. Dat komt dan weer voor rekening van de gemeente. Volgens Van Hoepen geldt dat ook voor sanering van de waterbodem. Witteveen+Bos constateert dat de kwaliteit van de waterbodem nog niet is onderzocht. Dat is weder om een risico voor de gemeente. „Je kunt niet alles regelen in een overeenkomst", zegt Van Hoepen. „Vergeet niet dat de koopovereen komst in 2003 is gesloten. Toen was er nog geen masterplan voor het Scheldekwartier." door Maurits Sep VLISSINGEN - De Koninklijke Schel de Groep neemt geen maatregelen tegen geluidsoverlast die scheeps bouw op het Eiland veroorzaakt voor woningen" op hét Scheldeter- rein in Vlissingen. Dat zegt direc teur onroerend goed B. van Hoe pen van de KSG. Geluidsoverlast is een van de pro blemen die Witteveen+Bos aan stipt in de herziene grondexploita tie voor het Scheldekwartier. Het 'industrielawaai' van De Schelde is in het zuidoostelijk deel van het Scheldeterrein hoger dan de norm toestaat. Daarom zijn maatregelen bedacht, die de De Schelde moet nemen, schrijft het bureau. Van Hoepen bestrijdt dat. „Wij ma ken lawaai, ja, maar wij overschrij den niet de mogelijkheden, voor de ontwikkeling van het terrein. Het uitgangspunt is altijd geweest dat ons lawaai binnen het plaatje voor het Scheldekwartier past. Wij hebben een afbouwkade in het ge bied en die moeten we kunnen blijven gebruiken." Bovendien kan de scheepswerf la waai niet altijd voorkomen, merkt hij op. „De deuren moeten open om segmenten van schepen naar binnen of buiten te brengen. Dat is nou eenmaal zo." Ook de heli kopterhaven van De Schelde moet gebruikt kunnen blijven worden. Van Hoepen ontkent tevens dat bij de verkoop van het Scheldeter rein door KSG aan de gemeente, Onduidelijke afspraken bij de koop van het Scheldeterrein kun nen de gemeente veel geld kos ten, stelt Witteveen+Bos. Vol gens de KSG is alles helder. in 2003, onduidelijke afspraken zijn gemaakt die risico's voor de ge meente inhouden. Witteveen+Bos meent dat de leveringsvoorwaar den ruimte voor interpretatie openlaten en Vlissingen extra geld kunnen kosten. Van Hoepen: „Alles is wél duide lijk. En als er toch risico's zijn voor de gemeente, dan heb ik kennelijk iets over het hoofd gezien dat we te gelde kunnen maken. Ze moe ten geen slapende honden wakker maken." De Schelde moest de gebouwen slopen. Dat is inmiddels gebeurd. De werf krijgt voor het slopen een OOST-SOUBURG - De bouw van het nieuwe onderkomen van de huis artsen in Oost-Souburg heeft het hoogste punt bereikt. Ook de fysio therapeut en de thuiszorg van Zorgstroom zullen straks naar het gezondheidscentrum aan de Burge meester Stemerdinglaan verhui zen. Tegelijk met het gezondheidscen trum worden er in Oost-Souburg ook 24 zorgwoningen en dertien semi-bungalows gerealiseerd, waar van nog negen te koop zijn. Deze woningen hebben alle voorzienin gen op de begane grond en zijn daarmee goed geschikt voor oude ren en kosten tussen de 301.000 en 369.000 euro. Zowel makelaar Schinkel De Weerd als projectontwikkelaar Marsaki verwacht dat het Am bachtsveld in het eerste kwartaal van volgend jaar gereed is. Dat was even schrikken voor die Zierikzeeënaar. Uit de admini stratie van de belastinginspec teur blijkt dat deze zijn aangifte over 2006 niet heeft ontvangen! Dat bent u vergeten, veronder stelt de inspecteur, of anders had u alleen maar gedacht dat u aan gifte deed. En dan moet de Zie rikzeeënaar van alles: registre ren, downloaden en in elk geval vóór de 26e aangifte doen. Dit op straffe van een aanslag met de natte vinger en een geldboete daar bovenop. Ergens aan het eind van de brief staat dat het eventueel ook zou kunnen dat de dienst de aangifte heel misschien is kwijtgeraakt. De Zierikzeeë naar mag dan vooral niet bellen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wenkte wethouder Tineke Verhage deze zomer nog zo hoopvol naar de portemonnee van Holland Casino voor de kost bare opknapbeurt van de Timmer fabriek, nu lijkt de komst van het gokpaleis naar de Scheldestad ver der weg dan ooit. Voorlopig ziet het casinoconcern namelijk af van nieuwe vestigin gen; alle bouwplannen gaan in de ijskast. En die blijft nog een tijdje dicht, vreest M. Bögels van de Bre dase vestiging. „De kabinetsplan nen (om winst uit gokkasten veel zwaarder te belasten, red.) gooien roet in het eten. Een Vlissingse ves tiging blazen we nog niet af, maar de kans op onze komst is nu wel een stuk kleiner geworden." Holland Casino was nog niet aan het tekenen, zegt Bögels, maar wel druk aan het rekenen. „Dat heb ben we maar even gestaakt. Een bouwplan hadden we nog niet ge maakt. We waren in gesprek met de gemeente, maar we wisten nog niet eens waar we zouden komen. De Timmerfabriek kan, maar kent wel een kostbare geschiedenis. We keken ook naar nieuwbouw. Op het Scheldeterrein? Dat weet ik niet. Zo ver waren we niet eens." VLISSINGEN - Bij echte ijsberen is het niet aan te raden, maar hun collega's van pluche zijn uitste kend te knuffelen, laat Vivi zien. Haar beer mocht mee naar school omdat het gisteren dierendag was. De kinderen van groep 3/4 van het Vlot aan de Grote Markt in Vlissingen mochten daarom hun favoriete knuffel meenemen. Dat vond Vivi uit groep 5 eigenlijk ook heel leuk en dankzij haar enthousiasme was ook haar klas voorzien van een knuffeldier. De klas besteedde verder nog aandacht aan de bijzondere dag door het ma ken van een werkboekje. foto Ruben Oreel ZEEUWSE tmnwwmt Tipredactie@pzc.nl Momenteel geen wachtlijsten Gezellige en veilige opvanq met volop activiteiten Grote buitenspeelplaats y Zeer gunstige tariefstelling Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61, Middelburg. Bel vrijblijvend voor een rondleiding: tel. 0118 - 623 563 www.villavalentijnmiddelburg.nl f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49