Middelburg en Vlissingen door met sportboulevard bosch airco-garage.nl /A l Europees geld voor herstel van natuurreservaat Zwinduinen ri IK?*! £*52 A LT E N A ian huis TV.i Amadore! Lezing Tholen a LffhxCACAÏ. vrc Kiss and Ride Provincie vindt drie waterstaatskantoren te veel van het goede. Technologie voor het leven Jacfv T E L 0 118 - 4 1 3 4 7 6 Shetlandpony's en geiten ingezet bij groot project natuurherstel. Uw gastheer in Vlissingen, Middelburg en Goes! OA^ion Jersey Jerry's Zondagen .an in Jersey www.amadore.nl PZC Vrijdag 5 oktober 2007 I 29 MIDDELBURG - De handtekeningen zijn bijna gezet, de provincie geeft toestemming: de aanleg van de sportboulevard tussen Middelburg en Vlissingen komt dichterbij dan ooit. Maar de architect moet zijn huiswerk overdoen, want de pro vincie heeft het ontwerp voor het commerciële gedeelte afgekeurd. „We hebben ingestemd met het programma, maar niet met de uit voering daarvan", zegt provinciebe stuurder H. van Waveren (CDA). „Het ontwerp bestond uit een drie hoek met zijden van elk 170 meter lang. Dat is al langer dan het kan toor van Rijkswaterstaat langs het kanaal in Middelburg. En dan nog doorgetrokken richting het ge bouw van de provincie aan het Groenewoud, en weer terug." Het ontwerp voor het commer ciële gedeelte is gemaakt door ar chitect S. Soeters. Het plan bor duurt voort op het idee dat aan de rand van Vlissingen bolwerken moeten komen en aan de rand van Middelburg boulevards. De achterliggende gedachte is dat de twee gemeenten zo eikaars eigen schappen spiegelen. Het gebouw bij de sportboulevard moest een 'bolwerk' in het groen worden. De commerciële ontwikkeling moet de gemeenten uit de kosten helpen. Roompot recreatie wil er recreatie combineren met sport en gezondheidszorg. Het wordt een combinatie van verblijfsrecreatie, een zorgpunt, een sportmedisch centrum en een fitnesscentrum met fysiotherapie. De twee wethouders, C. Seijbel De provincie heeft het ontwerp voor de sportboulevard tussen Middelburg en Vlissingen afge keurd. De boulevard komt er wel gewoon. WEEKEND ENSTEN THOLEN - De theoloog en ethicus ds. H. van der Kloot Meijburg houdt maandagochtend in het kerkgebouw van de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap NPB in Tholen een lezing met als thema 'Elkaar la ten gaan zonder elkaar te verlie zen'. De lezing begint om tien uur. Zaterdag 6 en zondag 7 oktober 2007 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. www.altena-id.nl INTERIEUR DESIGN Verlichting" Artimide Foscarini Luceplan Lumina SCHELDESTRAAT 25- 29 VLISSINGEN door Wout Bareman KNOKKE-HEIST - In het natuurreser vaat de Zwinduinen en -polders bij Knokke-Heist grazen vanaf de ze week shetlandpony's en geiten. Ze moeten zorgen voor een even wichtig natuurlandschap. Het re servaat ondergaat de komende drie jaar een metamorfose. De na tuur in een belangrijk deel van het gebied van 220 hectare wordt in ere hersteld. Het reservaat maakt deel uit van Natura 2000, het Euro pese netwerk van beschermde ge bieden. Met het natuurherstel is 2,7 miljoen euro gemoeid, waar van de helft door de Europese Unie wordt betaald. De Zwindui nen en -polders bevinden zich tus sen de Knokse wijk Het Zoute en het provinciaal natuurpark Het Zwin. De eerste ingrijpende her stelwerkzaamheden worden op dit moment uitgevoerd bij de voorma lige jumping in het zuidelijk deel van het gebied. Daar moeten zich natte duinvalleien vormen. Het ge bied zou straks weer ruimte moe ten bieden aan de beschermde kamsalamander, de boomkikker en de rugstreeppad. In het noordelijk deel worden shet landpony's en geiten gestatio neerd, die moeten voorkomen dat de duinen door grassen en strui ken worden overwoekerd. In het begrazingsgebied worden in de toe komst ook wandelaars toegelaten; er worden ruiter- en fietspaden aangelegd. Het Agentschap Natuur en Bos wil poelen heraanleg duin grasland. Het project moet in 2010 zijn afgerond. (Vlissingen) en A. de Vries (Mid delburg) willen niet veel kwijt over het plan. In november wor den de gemeenteraden geïnfor meerd. Op de sportboulevard wordt behal ve gerecreëerd ook gesport: er komt een atletiekbaan en de hock- eyverenigingen verhuizen naar de locatie tussen de twee steden in. Er wordt ook ruimte vrijgehouden voor een wielerbaan. De gemeen ten hopen dat de accommodaties klaar zijn voor de Senior Games beginnen. Dat is een groot sport toernooi voor ouderen dat in sep tember 2009 wordt gehouden. Volgens Seijbel heeft Vlissingen ge noeg geld voor de sportboulevard. „Het project is opgenomen in de begroting." Of het Scheldekwartier nog in vloed heeft? Dat weet ik niet, dat ligt aan de keuzes die de gemeente raad maakt, maar het gewone werk gaat natuurlijk ook gewoon door." -kArneville raymondo HOTELS k üESni'HKTS -OiO-i— Grand Café - Hotel illluliCiCni Wilt u deze informatie wekelijks in uw mailbox? Meld u dan aan op onze mailinglist op: www.amadore.nl Het maandmenu van oktober: Vooraf een heerlijk duo van gerookte vissoorten met dille-mosterdsaus. Dan volgt als hoofdgerecht een spies van ossenhaas met bospaddestoelen saus en als afsluiting een heerlijke tiramisu. Brasserie Grand Hotel Arion Grand Café Stefano's Grand Café Raymondo Vlissingen Grand Café Raymondo Goes Grand Café - Hotel Jersey Restaurant 81 Hotel Arneville tel.: 0118 tel.: 0118 tel.: 0118 tel.: 0113 tel.: 0113 tel.: 0118 410 502 418 019 441 441 230 066 232 323 638 456 (0111)412906, geopend za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via te lefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Crevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. (0111)406111. TERNEUZEN - Op de 'kiss and ride' strook bij het busstation in Terneu- zen mag niet langer dan een half uur worden geparkeerd. B en W honoreren daarmee een verzoek van de partij LCF. Die stelde dat de strook voor brengen en afhalen van busreizigers wordt misbruikt door langparkeerders. De verbods borden zijn inmiddels geplaatst. wTvMtlOOO person^] U zoekt een unieke lokatie voor uw bruiloft, spetterend feest, personeelsfeest, evenement of exclusief gala? Amadore heeft de ervaring in huis! Wij willen u graag nader informeren over de mogelijkheden op de verschillende locaties en maken een scherpe offerte voor u op maat. Meer info? va- it&mw-ffw* Corinne Slotboom 06-53 696 974 Iedere zondag live muziek op de boulevard! Grand Café Raymondo Vlissingen en Brasserie en Grand Hotel Arion presenteren beurtelings de Hollandse Muziek Zondagen. 1° sessie van 15.00 tot 17.00 uur, de 2e sessie is van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie kunt u kijken op www.amadore.nl. Zondag 7 oktober in Grand Café Raymondo Vlissingen met een optreden van Philip Stobbelaar! Jersey's CtubNight! "-T T 21 Jersey is de ideale plek voor een gezellig diner met vrienden of familie. Na het diner zorgt Grand Café Jersey ervoor dat u nog lang niet naar huis hoeft. Op ontspannen wijze toveren wij het Grand Café om tot een "club-sfeer" die er voor zorgt dat u gezellig nog even blijft. DJ's van deze week: Donderdag: DJ Le Ber Vrijdag: DJ Le Ber Zaterdag: DJ Michael Man Ervaar de Jersey CiubNights! Kom op tijd, einde 02:00 uur. RESERVEER NU 0113 - 23 23 23 Tel: 0118 - 410 502 Fax: 0118 - 416 362 E-mail: info@amadore.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45