Zeeland PZC Deuk in vertrouwen gemeente Opnieuw dode kat in Zierikzeese wijk LSD: notitie niet bekend Streep door Eneco-windpark SCHOUWEN-DUIVELAND 33 25 31 Dorpsraad voelt zich gebruikt in kwestie met woningbouw. Niet bellen Daar gaat ze weer Vogelteldag: een tik voor ieder exemplaar Vrijdag 5 oktober 2007 Minister: Er is niks mis met pensioen Wille Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - „Het vertrou wen van de dorpsraad in dit ge meentebestuur heeft een flinke deuk opgelopen." Willem Ginjaar en Maarten van der Valk van de dorpsraad Burgh-Haamstede win den er geen doekjes om. Ze zijn boos over de manier waarop de ge meente met de dorpsraad is omge sprongen in de kwestie rond wo ningbouw bij de lulianastraat en de sluiting van de gymzaal in Haamstede. „Wethouder Roel van der Wekken heeft de dorpsraad afgelopen maandag gebruikt door te zeggen dat de dorpsraad volledig akkoord is met de plannen en dat is niet waar." De dorpsraad is tegen een gebouw met drie woonlagen op de hoek van de Julianastraat en ook tegen de sluiting van de gym zaal. Drie maal heeft de dorpsraad in de afgelopen maanden informeel om de tafel gezeten met de ge meente. Tijdens die bijeenkom sten is door de dorpsraad positief gereageerd op de uitgangspunten van het plan. „Maar wij hebben nooit officieel ingestemd met de plannen. Wat ons vervolgens stoort is dat van deze bijeenkom sten met de voeten op tafel geen gespreksverslagen zijn gemaakt en dat deze gesprekken later wel door de gemeente worden gebruikt." Van der Wekken kan zich niet he lemaal vinden in deze kritiek. 1*5 De dorpsraad Burgh-Haamstede is boos. De gemeente heeft inwo ners en dorpsraad vooraf niet geïnformeerd over de sluiting van de gymzaal. „Moeten we dan overal officiële vergaderingen over houden?", vraagt hij zich af. Volgens Ginjaar en Van der Valk is ook nooit gesproken over sluiting van de gymzaal. „Daar hebben ze gelijk in", zegt Van der Wekken. „Ik heb de dorpsraad daar niet over geïnformeerd."Hij geeft aan dat de sluiting van de gymzaal los staat van de woningbouwperike- len maar dat de inwoners dat wél koppelen. „Achteraf had ik beter eerder naar de scholen kunnen gaan. Dat heb ik verkeerd bekeken, overigens was de boodschap het zelfde gebleven." De dorpsraad pleit ervoor om nog eens te kijken naar het kostenplaat je van de gymzaal. Oplappen voor korte tijd kost 90.000 euro. „Maar de sporthal waar de kinderen straks naar toe moeten moet ook aangepast worden. Daar zijn geen ringen en klimrekken. Wat kost dat? Daar moet straks ook huur be taald worden." Ook willen ze graag dat gekeken wordt naar een alternatief: het geschikt maken van een zaal in dorpshuis voor de schoolgym. Een gebouw met drie woonlagen in de lulianastraat lijkt inmiddels van de baan: daar is geen raadsmeerderheid voor. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De fractie van Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) wil van het college van burgemeester en wethouders weten of een in het verleden toegezegde notitie over de toekomst van de gymzalen op het eiland daadwerkelijk is ge schreven. „Ik vraag dit omdat de wethouder afgelopen maandag tijdens de dis cussie over de sluiting van de gym zaal in Haamstede heeft verwezen naar een eerder raadsbesluit wat ten grondslag ligt aan dit voorstel", zegt J. van Burg van LSD. „Ik ben de volgende dag naar het gemeen tehuis gegaan om dit besluit op te vragen. Daaruit blijkt dat het colle ge toen opdracht heeft gekregen om een notitie te schrijven en vol gens de ambtenaren is dat nooit ge beurd." Van Burg wil van het college we ten of dit klopt en of het college alsnog een notitie gaat maken over de eilandelijke gymzalen. Van Burg denkt dat een dergelijke notitie van belang is om een uitein delijke beslissing te kunnen ne men over de toekomst van de gym zaal aan de Julianastraat in Haam stede. ZIERIKZEE - Voor de tweede keer binnen een half jaar moest de brandweer er aan te pas ko men om te voorkomen dat de ARM 27 zinkt. De laatste in Arnemuiden gebouwde Zeeuwse hoog aars ligt bij de werkplaats van de Museumhaven in Zierikzee te wachten op restauratie. Door een stroomstoring viel gisterochtend een pomp uit, waardoor het schip flink water maakte. Het is on zeker of het nog tot restauratie komt. „Het schip is niet in ons bezit en dat komt het ook niet,' zegt Museumhavenvoorzitter P. Huijbregt. De Rotterdamse eigenaar weigert overdracht. Huij bregt: „En zolang het niet van ons is, doen we al leen onze burgerplicht." Drijvende houden dus. foto Rob van den Bergh ZIERIKZEE - Stichting Dierenvrien den Schouwen-Duiveland ver moedt dat de 'kattenhater van Mal ta' weer heeft toegeslagen. In deze Zierikzeese wijk zijn de af gelopen dagen vier zieke en een dode kat aangetroffen. Het dode dier werd opzettelijk overreden toen het in de bosjes zijn behoefte zat te doen. „We hebben foto's van de bandensporen als bewijs", zegt Lia Storm van de Dierenvrien den. Verder zijn in de Mu- lockstraat en de De Huyberstraat porties kattenvoer gevonden, waar vermoedelijk landbouwgif door heen is gemengd. De politie Zee land bevestigt één aangifte van die renmishandeling in de Mu- lockstraat. „Meer aangiftes zijn on derweg", zegt Storm. In april 2005 werd eveneens gif ge legd in Malta. Dat kostte toen zes katten en een hondje het leven. door Piet Kleemans GOEDEREEDE - Er komt geen wind molenpark in de Eendragtpolder in Stellendam. Energiebedrijf Ene- co heeft het plan vanwege grote weerstand ingetrokken. Het Enecoplan om in de Zuid-Hol landse Eendragtpolder een vijf tur bines groot windpark aan te leg gen is van meet af aan omstreden. Het gemeentebestuur van Goed ereede sprak zich al tegen het plan uit. Een windmolenpark op een dermate kwetsbare plek - precies in de hals van Goeree - vindt het college ongewenst. Het college kreeg steun van Stichting Mooi Goeree. De raad was aanvankelijk voor aanleg. Het college hield ech ter voet bij stuk en kreeg uiteinde lijk toch een raadsmeerderheid achter zich. Eneco gooit nu de handdoek in de ring. Wethouder A. Admiraal (SGP) zegt blij te zijn met de stap van het energiebedrijf. „Ik vind het erg belangrijk om als gemeente een bijdrage te leveren aan de energievoorziening. Bij mij heeft echter de unieke landschaps- en natuurwaarde van de Kop van Goeree geprevaleerd. En daar heb ik draagvlak voor gekregen." ZEEUWSE ":^TrrrwrrWÊÊt Tip? redactie@pzc.nl Dat was even schrikken voor die Zierikzeeënaar. Uit de admini stratie van de belastinginspec teur blijkt dat deze zijn aangifte over 2006 niet heeft ontvangen! Dat bent u vergeten, veronder stelt de inspecteur, of anders had u alleen maar gedacht dat u aan gifte deed. En dan moet de Zie rikzeeënaar van alles: registre ren, downloaden en in elk geval vóór de 26ste aangifte doen. Dit op straffe van een aanslag met de natte vinger en een geldboete daar bovenop. Ergens aan het eind van de brief staat dat het eventueel ook zou kunnen dat de dienst de aangifte heel misschien is kwijtgeraakt. De Zierikzeeë naar mag dan vooral niet bellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41