PZC Dierliefde verdient een lintje Psychiaters niet eens over moordenaar 25 Niet langer dan half uur zoenen NI 33 31 Bewoners Poelstraat vrezen een toename van vrachtverkeer. Peuters Pim Pam Poentje nemen afscheid van 'boodschappenmevrouw Dierenbescherming eert vijf fanatieke Zeeuwse dierenweldoeners. Vogelteldag: een tik voor ieder exemplaar Vrijdag 5 oktober 2007 Minister: Er is niks mis met pensioen Wille Tip? redtern@pzc.nl Buurtverzet tegen doorsteek door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Bewoners van de Sasse Poelstraat, gesteund door mensen uit de Nico Uit den Boo gaardstraat en het Schulpenpad, willen dat de gemeente Terneuzen afziet van het doortrekken van de Poelstraat over het voormalige CSM-terrein tot aan de Westkade. De buurtbewoners vrezen dat het gedaan is met hun rust en dat zij - door aanpassingen van de straat bij hun woningen - parkeerruimte verliezen. Volgens Tuur Lippens uit de Poel straat moet de gemeente snel dui delijkheid verschaffen over wat er nu precies te gebeuren staat. „Dan weten ook wij waar we aan toe zijn. Mijn buurvrouw, Elly Ran- saert, heeft al aangeklopt bij de ge meente om aan de weet te komen of de oude rondwegplannen nog steeds bestaan." Die werden vijf jaar geleden in het kader van het project Vitaal Sas gelanceerd. „Als dat zo zou zijn, dan zijn we daar niet zo gelukkig mee, omdat het dan vrij zeker is dat de Poelstraat veel vrachtverkeer krijgt te verwer ken. De straat is daar absoluut niet geschikt voor", meent Lippens. Ook Willy de Groff, radiomaker en het geweten van Sas van Gent, is van mening dat het 'rondweg plan' een desastreuse uitwerking kan hebben op de kern Sas van Bewoners van de Poelstraat zijn bang voor veel vrachtverkeer door de buurt als het rondweg plan doorgaat. De straat is daar niet geschikt voor, stellen ze. Gent. „Als je een rondweg langs een nieuwe bredeschool legt, langs een nieuw complex ouderenwo ningen, dan ben je naar mijn me ning als gemeente verkeerd bezig", zegt De Groff School en bejaar denwoningen zouden gebouwd moeten worden aan de Canada laan in het verlengde van de Poel straat. Wethouder Co van Schaik (ver keer) zei kortgeleden dat voorlopig niets aan de Poelstraat en naaste omgeving wordt gedaan. Wel heeft de gemeente ruim drie ton aan middelen vrijgemaakt om de wegwerkzaamheden te kunnen uitvoeren. Van Schaik gelooft ook niet dat er snel iets zal veranderen. Het terrein van de oude suikerfa briek ligt al sinds 1990 braak. Plan nen om op het terrein een factory outletcentrum te beginnen liepen op niets uit. Voor Lippens had dat centrum er mogen komen en ook voor anderen in de buurt. Het hui dige inrichtingsplan voorziet in de bouw van eerst een tiental bedrijfs woningen met schuur. Daar wordt nu voor geadverteerd. „Of het alle maal iets wordt, moeten we af wachten", zegt Lippens. OOSTBURG - De kinderen van peuterspeelzaal ning voor mensen met een verstandelijke be- lieten het afscheid niet onopgemerkt aan haar Pim Pam Poentje in Oostburg namen gister- perking. Tineke deed 12,5 jaar boodschappen voorbij gaan. Als waardering voor haar inzet eren afscheid van Tineke Faas. Zij woont in de voor Pim Pam Poentje. Ze stopte gisteren daar- zetten ze Tineke in het zonnetje. Okkernoot in Schoondijke, de woonvoorzie- mee uit persoonlijke overwegingen. De peuters foto Peter Nicolai HULST - De Dierenbescherming heeft vijf Zeeuwse dierenliefheb bers geëerd met een lintje. Zij ont vingen het kleinood op Werelddie rendag omdat ze een of meerdere goede daden voor dieren hebben verricht. Sinds twee jaar reikt de Dierenbe scherming jaarlijks honderd lintjes uit. Dit jaar zitten er vijf Zeeuwen tussen de weldoeners. Ida Winkel uit Nieuw-Namen vangt al ruim zestien jaar honden en katten op. Zij geeft ze een goed thuis tot ze naar nieuwe baasjes kunnen. Bij Alberta Gluvers uit Waterlandkerkje kunnen al acht jaar katten en andere dieren te recht en Matty Faas uit Walsoor den is in het zonnetje gezet omdat ze al zes jaar katten opvangt. De Vlissinger Albert Dijkstra krijgt een lintje omdat hij niet schroom de in een vieze gracht te springen om zo een kat van een gewisse dood te redden. Naomi Dewitte uit Koewacht kreeg de 'onderschei ding' omdat ze tijdens een spon sorloop een hoog bedrag bijeen wist te lopen ten bate van de Die renbescherming. door Frank de Klerk DEN HAAG - De psychiaters zijn het niet met elkaar eens over hoe ge vaarlijk de 46-jarige man is, die twee jaar geleden in Sas van Gent zijn schoonmoeder doodschoot. Dat bleek gisteren tijdens een ho ger beroepszaak bij het Haagse ge rechtshof Het Openbaar Ministerie was in hoger beroep gegaan, omdat de op gelegde gevangenisstraf van vijf tien jaar te laag zou zijn. De ver dachte ging ook in hoger beroep, omdat hij de straf juist te hoog vond. De man schoot twee jaar ge leden op 15 september zijn inwo nende schoonmoeder dood nadat hij enkele maanden eerder door zijn vrouw op straat was gezet. Ook had hij het plan opgevat zijn vrouw te vermoorden maar deze wist in het tumult te ontkomen. Onderzoekscentrum Pieter Baan (PBC) onderzocht de man en kwam tot de conclusie dat hij 'enigszins verminderd toereke ningsvatbaar' is. Mede op grond van dit onderzoek legde de recht bank in Middelburg na een eis van levenslang de man vijftien jaar ge vangenisstraf op. In hoger beroep vroeg het OM twee psychiaters een nieuwe analyse te maken. De ze twee psychiaters kwamen na ge sprekken met de nabestaanden en voormalige collega's van de ver dachte tot een andere conclusie. De verdachte zou veel gevaarlijker zijn dan eerder ingeschat door het PBC. De strafzaak zal volgende week donderdag worden voortge zet. De hofaanklager zal dan zijn strafeis bekend maken. TERNEUZEN - Op de 'kiss and ride' strook bij het busstation in Terneu zen mag niet langer dan een half uur geparkeerd worden. Burge meester en wethouders honoreren daarmee een verzoek van raadslid Cees Freeke (LCF). Die stelde vast dat de 'kiss and ride' strook voor het brengen en afhalen van buspas sagiers veel misbruikt wordt door langparkeerders. De verbodsbor den zijn inmiddels geplaatst en vol gens het college zijn er sindsdien geen klachten binnengekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33