Nieuw pastoraal team wil luisterend oor zijn 1/ 1 k Dubbeltje erop voor veiligheid in tunnel Speeltuin laat op zich wachten Glutenvrije artikelen Politie kondigt diverse proeven in Goes verkeerscontroles aan Werken aan kerk waar mensen zich thuis voelen. DELSCHER PRESENTEERT HAAR NIEUWE ff WINTERCOLLECTIE 2007/2008 Auto- en motortocht vanuit Krabbendijke Muziekavond voor vluchtelingen Colombia Festival 'Goes geeft thuis' in De Mythe Borsels WD-raadslid stelt voor om mening gebruikers te vragen. Reimerswaal gaat niet over één nacht ijs voor centrale voorziening. 26 Vrijdag 5 oktober 2007 PZC B Op zoek naar een stoere skelter? De leden van het nieuwe pastoraal team Bevelanden/Schouwen-Duiveland: Paul Verbeek, Paul Vanluffelen en Wiel Hacking (vlnr). foto Willem Mieras door Harmen van der Werf GOES - 'Bouwen aan een warme kerk'. Dat staat Paul Verbeek, één van de drie leden van het nieuwe pastoraal team de Bevelanden en Schouwen-Duiveland, voor ogen. „Een kerk", vervolgt de priester, „waarvan de mensen zeggen: 'daar voelen we ons thuis'." Een heel gemakkelijke opgave zal dat niet zijn. Paul Verbeek (41) en zijn collega's pater Paul Vanluffe len (54) en pastoraal werker Wiel Hacking (52) moeten een groot ge bied gaan bestrijken met in totaal tien parochies. Van Rilland tot 's- Heerenhoek, van Kwadendamme tot Burgh-Haamstede. „Ach", rea geert Vanluffelen die sinds novem ber vorig jaar al in de regio aan de slag is, „ik heb vele jaren in Argen tinië gewerkt. Daar zijn de afstan den pas groot." Voor Vanluffelen is het zo simpel, voor zijn voorganger Erick van Bra- kel was het dat zeker niet. Van Bra- kel begon in mei 2005 enthousiast aan zijn nieuwe missie op Zuid-Be veland en Schouwen-Duiveland, maar knapte af binnen anderhalf jaar. Van Brakel kon niet wennen aan het werken in een regio met veel parochies, waarin het moeilij ker is om individuele contacten te leggen en onderhouden. Verbeek kan zich dat voorstellen, maar denkt niet dat dit hem zal overkomen. Hij betrekt zijn kers- PJ<J De rooms-katholieke parochies op Bevelanden en Schouwen-Dui veland krijgen een nieuw pasto raal team dat zondag wordt geïn stalleerd in 's-Heerenhoek. verse collega Hacking erbij. „Wij komen uit een andere school dan Van Brakel, de Heerlense school. Die is sterk op het parochiepasto raat gericht." Vanuit de praktijk weet Verbeek ook waaraan hij be gint. Hij heeft al op Zuid-Beveland gewerkt van 1992 tot 1996. Hij is in Goes tot priester gewijd. En de laatste jaren heeft Verbeek volop ervaring opgedaan in een groot ge bied, de regio Oudenbosch met ze ven parochies. Samenwerking tussen parochies is in Nederland onvermijdelijk door het tekort aan pastoraal medewer kers en priesters. Hacking komt uit Bergen op Zoom, waar hij vijftien jaar heeft gediend. „Voor de vier Bergse parochies is in 2003 één team gevormd." Het is hem goed bevallen. „Voordien werkte ieder toch op zijn eigen erf" Vanluffelen, Verbeek en Hacking gaan gezamenlijk optrekken. „We willen onszelf neerzetten als een hecht, herkenbaar team", geeft Ver beek aan. Vastomlijnde plannen hebben ze nog niet. Dat is een be wuste keuze. Het drietal wil eerst de oren te luisteren leggen bij de plaatselijke parochies. Horen wat er speelt en hoe zij het beste met die wensen kunnen omgaan. Om vaste voet te krijgen in de regio gaan de drie teamleden verspreid wonen. Vanluffelen blijft in 's-Hee- renhoek, Hacking trekt voorlopig in de pastorie van Kwadendamme en Verbeek gaat naar de pastorie in Zierikzee. Vanaf zondagochtend kunnen zij echt aan de slag. Het nieuwe pasto raal team wordt dan gepresenteerd in de kerk van 's-Heerenhoek, tij dens een speciale viering die om half elf begint. Bisschop Hans van den Hende is aanwezig en vier ko ren treden op. Bogner van Laack Moschino CHEAPANDCHIC Kenzo Burberry MaxMara Onze openingstijden zijn: Dinsdag tot en met vnjdag van 9.30 uur tot 17.30 uur en zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur Kijk ook op www.delscher.nl GOES - Wat is coeliakie precies? Wat betekent het dat u geen glu ten meer mag hebben? Wat kunt u voortaan wel nog eten? Mede werkers van de Nederlandse Coe liakie Vereniging geven morgen tussen 11.00 en 15.00 uur ant woord op deze vragen tijdens een glutenvrije markt in wijkcentrum De Pit aan de Appelstraat in Goes. Ook kunnen glutenvrije produc ten geproefd en gekocht worden. KRABBENDIJKE - Auto- en motor club De Zeeuwen houdt morgen vanuit Krabbendijke een puzzel- oriëntatierit, de Doelandrit 'voor het hele gezin'. Wie mee wil doen met de auto of motor, kan zich tus sen 13.30 en 14.00 uur inschrijven in het Krabbendijkse dorpshuis De Meiboom. Na afloop van de rit kunnen de deelnemers meedoen aan een bingo. GOES - De politie houdt deze maand in diverse plaatsen op de Bevelanden verkeerscontroles. Van zaterdag 6 op zondag 7 okto ber worden weggebruikers op Noord-Beveland gecontroleerd op alcoholgebruik. Op Tholen en in Reimerswaal vin den op vrijdag 26 en zaterdag 27 oktober alcoholcontroles plaats. Tenslotte zijn er op de A58 radar controles op dinsdag 9 oktober. WEMELDINGE - De jeugdkoren Asaf uit Goes en Sursum Corda uit Krabbendijke zingen morgen in de Maartenskerk in Wemeldinge. Tij dens deze muziekavond wordt een collecte gehouden voor 'Zeeland helpt vluchtelingen Cartagena Co lombia'. De toegang is gratis. De Maartenskerk aan de Wemelding- se Kerkweg opent de deuren om 17.30 uur. www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 GOES - Stichting de Figurant, die zich inzet voor goede doelen door het organiseren van culturele eve nementen, houdt vrijdag 12 okto ber voor de derde keer het bene fietfestival 'Goes geeft thuis' in De Mythe in Goes. Muziek is de rode draad. De Toff (keltische muziek), gospelkoor Glorify en No Front iers (Ierse ballads) treden op. De Figurant-oprichter Theo van Teij- lingen presenteert zijn derde cd Vertellingen vol kleinkunst. 'Goes geeft thuis' begint om 20.00 uur. Een kaartje kost 7,50 euro. De op brengst is voor een kinderproject in Servië en het weeshuis van Els van Teijlingen in Oeganda. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De Westerschelde- tunnel NV kan gemakkelijk een dubbeltje bovenop het tunnelta rief doen om de brandweerveilig heid voor eens en voor altijd te re gelen. Uit onverwachte en onver dachte hoek kwam gisteravond die suggestie in de Borselse gemeente raad, van WD-raadslid R. Boek- holt. De Borselse politiek praatte over de Westerscheldetunnel, de brand weerveiligheid en met name het besluit om de maximale aanrijtijd voor de Borselse brandweer te ver hogen van tien minuten tot twin tig minuten. Het college van B en W had tot het laatste besloten op basis van een studie van de lande lijke inspectie openbare orde en veiligheid. Als tien minuten tot in gang niet haalbaar is, stelde de in spectie, dan kun je die beter laten vervallen en vervangen door een hogere norm. B en W hebben die op maximaal twintig minuten tot plaats incident gezet. Gisteravond mocht de Borselse gemeenteraad zijn zegje daarover doen. Zoals verwacht heerste er alom be grip voor het B en W-besluit. P. van den Dries (CDA) legde er de nadruk op dat Borsele al voldoen de voor de brandweerveiligheid in de tunnel betaalt. „Het gaat om 35 procent van alle financiële midde len voor onze brandweer." Het is volgens hem tijd dat de provincie, de rijksoverheid of andere Zeeuw se gemeenten (naast Terneuzen en Borsele) over de brug komen. Hij richtte zijn hoop met name op het I** De Borselse gemeenteraad stemt in met verhoging aanrijtijd brand weer én geeft aan dat het ge vecht om extra geld voor de tun nelbrandweer moet doorgaan. extra geld dat Zeeland als tweede risicogebied in Nederland bij de presentatie van de Haagse miljoe nennota in het vooruitzicht is ge steld. WD-raadslid Boekholt wilde niet zozeer die kant opkijken. Hij rea geerde indirect op een brief van de Westerscheldetunnel NV met kri tiek op de verhoging van de aanrij tijd. „Heeft de NV ooit aan gebrui kers gevraagd wat zij ervan vinden als voor de veiligheid het tunnelta rief een dubbeltje omhoog gaat? Ik weet wel wat zij zullen zeggen. Er kan gemakkelijk een dubbeltje bo venop." Volgens burgemeester J. Gelok is een tariefsverhoging niet eens nodig. „Haal maar een dub beltje per kaartje van de winst af', suggereerde Gelok. De Wester scheldetunnel NV heeft dit soort ideeën altijd terzijde gelegd. Brand weer is aldus het bedrijf een taak van de overheid en er is al veel geïnvesteerd in de veiligheidsvoor zieningen in de tunnel. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes telefoon 0113 227607 door Luc Oggel KRUININGEN - De komst van een centrale speeltuin in de gemeente Reimerswaal laat nog even op zich wachten. „Het moet wel iets goeds worden", zegt wethouder J. Sinke. Een centrale speelvoorziening is een wens van de coalitiepartijen SGP, CDA en PvdA en staat in het coalitieakkoord van maart 2006. Hoewel nog niet valt te zeggen wanneer de speeltuin er komt, gaat het erop lijken dat hij in na tuurgebied Den Inkel bij Kruinin- gen wordt gevestigd. De diverse raadsfracties lieten zich daar in ja nuari in deze krant al positief over uit en ook het college heeft een voorkeur voor die locatie. „Het is een plek met een meer waarde, omdat er ook een zwem bad en een camping zijn. Je zou die voorzieningen kunnen combi- 'We willen een hedendaagse speeltuin die uitdagend en aantrekkelijk is' neren", aldus Sinke. De grond is echter niet van de gemeente. „We bekijken of we die kunnen aanko pen." Om ideeën op te doen is een toer tje gemaakt langs verschillende speeltuinen in de regio, waaron der 't Klok'uus in 's-Heer Arends- kerke (overdekt) en De Holland- sche Hoeve in Goes. Afgelopen maandag is Sinke nog in 's-Graven- polder geweest. Dat concept sprak aan, laat hij weten. „Niet te groot en overzichtelijk." Ook de andere speeltuinen hadden volgens de wethouder elementen die 'best in Reimerswaal zouden passen'. „We willen een hedendaagse speeltuin, die uitdagend en aantrekkelijk is voor zowel jonge als wat oudere kinderen. Je ontkomt dan niet aan een grote zandb'ak en skelters. We willen ook gebruikmaken van de ervaringen van anderen." Voor de exploitatie van de toekom stige speeltuin is structureel 35.000 euro opgenomen in de be groting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28