PZC De Betho wil papier inzamelen Mogelijk hospice bij Tiendenplein in Goes 25 Goes trekt twee ton uit voor herinrichting Wolfertsplein Borsele ziet niets in gratis borden BEVELANDEN-THOLEN 33 31 Aanbod aan Bevelandse gemeenten en Tholen voor hele buitengebied. De Stenge doet tijdelijk dienst als theater Niet bellen Bk IS I BS Blii 'BBÉJL Vogelteldag: een tik voor ieder exemplaar Vrijdag 5 oktober 2007 Minister: Er is niks mis met pensioen Wille Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Sociale werkvoor ziening De Betho wil in alle Beve landse gemeenten en op Tholen oud papier gaan ophalen in het buitengebied. De Betho-directeur A. Leenhouts meldde dit gisteren bij de officiële overdracht van een speciale oud papier-aanhangwa gen in Heinkenszand. Als er ergens winst valt te behalen met het inzamelen van oud pa pier, is het in het buitengebied. Vrijwilligers van verenigingen die oud papier ophalen, komen daar niet of nauwelijks. Ze beperken zich tot de bebouwde kom, omdat daar in korte tijd veel meer valt in te zamelen. De Betho wil nu dus de hele inza meling van oud papier in het bui tengebied van de Bevelanden en Tholen gaan doen. De gemeente Borsele dient als voorbeeld. Begin 2006 is daar de aparte blauwe pa piercontainer geïntroduceerd, in de dorpen en het uitgestrekte bui tengebied. Vrijwilligers van vereni gingen zijn verantwoordelijk geble ven voor de dorpen. De gemeente Borsele levert een vuilniswagen met chauffeur. Dat gebeurde ook in het buitengebied. De Betho-me- dewerkers doen daar het werk van de vrijwilligers. Dankzij de aan schaf van een speciale oud pa pier-aanhangwagen kunnen ze er nu zonder gemeentelijke vuilnis wagen op uit. De Betho wil dit sys teem ook naar andere Bevelandse pR De gemeente Borsele heeft voor de inzameling van oud papier een speciale aanhangwagen ge kocht die De Betho ook elders wil inzetten. gemeenten en op Tholen overheve len. De Betho-directeur Leenhouts verwacht daarover begin volgend jaar duidelijkheid. De gemeenten Kapelle en Reimers- waal hebben in elk geval belang stelling voor het aanbod, laten de Kapelse wethouder J. Herselman (VVD) en zijn Reimerswaalse col lega C. Knuit (PvdA). Kapelle laat momenteel door afvalinzamelaar Sita onderzoeken welke voor- en nadelen kleven aan de introductie van aparte blauwe papiercontai ners. „Sommige verenigingen kun nen moeilijk aan voldoende vrij willigers komen", legt wethouder Herselman uit. „Met de blauwe bakken zijn minder vrijwilligers nodig." Het inzamelen van oud pa pier met blauwe papiercontainers levert meer kilo's op. Dat is in Bor sele gebleken en ook in Goes waar de blauwe bak zomer 2006 is inge voerd. De hoeveelheid ingezamel de oud papier is in Borsele geste gen tot 79 kilo per inwoner per jaar. Dat is bijna dertien kilo meer. Goes signaleert ook een stijging, tot 82 kilo per inwoner per jaar. Dit pakt niet overal zo gunstig uit. Een proef met blauwe containers in Wissenkerke is dit jaar gestopt bij gebrek aan succes. HEINKENSZAND - Congres- en partycentrum De Stenge in Heinkenszand was gistermiddag omge bouwd tot een rolstoeltoegankelijk theater, ge vuld met zo'n vijfhonderd mensen. Nationale Ver eniging De Zonnebloem maakt dit seizoen een theatertour door heel Nederland voor mensen die door een lichamelijke beperking in een so ciaal isolement dreigen te raken. De musicalster- door Lilian Dominicus GOES - Het Clarahofje uit Hans- weert verhuist mogelijk naar de 's-Heer Hendrikskinderendijk in Goes, ten zuidwesten van het Tien denplein. De gemeente heeft toe stemming voor vestiging van de hospice gegeven. Daarmee zou een eind zijn geko men aan de moeizame zoektocht van Zorgstroom naar een nieuwe locatie. Het hospice werd tot voor kort gerund door oprichtster Ma rianne van der Meer, maar door persoonlijke omstandigheden is het stervenshuis gesloten. Zorg stroom neemt het over en zet er een team van verpleegkundigen en vrijwilligers aan het werk. Het is overigens nog niet zeker dat het hospice er komt. De aankoop van de grond is nog niet rond. pagina 33: je kunt niet genezen ster ven, wel geheeld door Lilian Dominicus WOLPHAARTSDIJK - Het Wolferts plein in Wolphaartsdijk is drin gend aan een opknapbeurt toe. Goes wil daarom twee ton reserve ren voor de herinrichting. De Goese burgemeester D. van der Zaag aanschouwde een tijdje gele den het plein en kwam tot de con clusie dat de al gereserveerde 30.000 euro onvoldoende is. „Er moet hier echt iets gebeuren", zegt hij. Uit welke pot het geld moet ko men is nog niet bekend. door Luc Oggel HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele ziet geen heil het project Schoolzone, een initiatief van de vorig jaar opgerichte landelijke ver keersveiligheidsorganisatie School zone Nederland. De in Limburg gevestigde organisa tie benadert gemeenten in het ka der van een driejarig project, met het aanbod om gratis een aantal borden in de omgeving van scho len te plaatsen. Schoolzone Neder land wil zo meldt een folder, de 'verkeersveiligheid en uniformiteit met betrekking tot bebording rond om scholen verhogen'. Borsele ziet daar echter niets in, niet in de laatste plaats omdat de gemeente het aantal (verkeers) bor den juist wil verminderen. Ook is de bepaling dat de gemeente op draait voor onderhouds- en repara tiekosten in geval van vernieling, voor Borsele een 'afknapper'. Ver der vindt het college dat met na me waarschuwingsborden 'een be perkte functie' hebben. Schoolzone Nederland heeft in middels al wel borden geplaatst in gemeenten in de provincies Lim burg, Noord-Brabant (waaronder Bergen op Zoom en Woens- drecht) en Gelderland. ren Sjoukje Smit, Jacqueline Aronson en Gemma van Eek (foto) spelen daarin de legendarische Andrews Sisters, die in de jaren veertig en vijftig furore maakten. foto Willem Mieras „Een goed bericht", zo reageert L. Geelhoed van de Vereniging Ge meenschap Wolfaartsdijk. „Wij wisten al langer dat dit nodig is." Als het aan de Wolphaartsdijkena- ren zelf ligt krijgt het Wolferts plein een groen karakter. Dat bleek medio maart al uit een stem ming tussen twee ontwerpen. Het plan omvatte onder meer de aan plant van leilindes en een liguster heg, een uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen, de plaatsing van bloembakken en klapbanken. ïëiÜWS'E Tip? redactie@pzc.nl Dat was even schrikken voor die Zierikzeeënaar. Uit de admini stratie van de belastinginspec teur blijkt dat deze zijn aangifte over 2006 niet heeft ontvangen! Dat bent u vergeten, veronder stelt de inspecteur, of anders had u alleen maar gedacht dat u aan gifte deed. En dan moet de Zie rikzeeënaar van alles: registre ren, downloaden en in elk geval vóór de 26e aangifte doen. Dit op straffe van een aanslag met de natte vinger en een geldboete daar bovenop. Ergens aan het eind van de brief staat dat het eventueel ook zou kunnen dat de dienst de aangifte heel misschien is kwijtgeraakt. De Zierikzeeë naar mag dan vooral niet bellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27