Geld en werk Deukje? Even de autoverhuurder bellen SI 'Pamela had geen miskraam', zegt Kid Pete Doherty verloofd met Canadees model Daan en Bracha zijn klaar voor een baby Deense prins Joachim gaat weer trouwen PZC Vrijdag 5 oktober 2007 I 21 SCHEVE ZAKEN door Harry van de Vranden Soms gebeuren er zaken die niet kloppen, maar moeilijk te bewijzen zijn. Een recherchebureau kan dan helpen. In de rubriek Scheve Zaken belicht Harry van de Vranden voorbeelden uit de praktijk. illustratie Erik van der Wall Met een geweldige klap boort de Opel Astra zich in de flank van de Golf GTI. De dreun echoot door de donkere straten van het verlaten achterafbuurtje. Even later staan de twee bestuurders de schadefor mulieren in te vullen. „Tja", zegt de een, „mijn schuld. Gelukkig dat het een huuurauto is, die zijn al tijd allrisk verzekerd." Een uurtje later is er behalve wat gebroken glas en een gedeukte wieldop niets meer te zien. Beide auto's zijn weggesleept. De eigenaar van de Golf GTI, Joris Wilschut, drinkt in zijn karig inge richte flatje een biertje. Sip herin nert hij zich hoe uitgelaten hij een paar dagen eerder was. Zijn ge dachten dwalen af.. Op de parkeerplaats bij zijn flat staat een glimmende Golf GTI. Om van de auto een echt racemon ster te maken, heeft Joris de bo dem laten verlagen en is het blik- werk voorzien van de nodige spoi- lers.Vier jaar heeft hij moeten spa ren, maar eindelijk heeft hij dan toch zijn droomauto. En nu zit zijn pronkstuk in elkaar. Gelukkig dat de tegenpartij een huurauto had. Die man deed niet moeilijk want de allrisk-verzekering van het verhuurbedrijf vergoedt de schade. Bij de autoverhuurder zijn ze niet blij met de zwaar beschadigde Opel Astra. Gelukkig heeft de huurder, ene Michel Tilt, netjes de schadeformulieren ingevuld. Maar na een paar dagen belt de verzeke raar dat er iets niet klopt. Het scha debeeld aan de auto's klopt niet met wat in het formulier is ver meld. De verzekeraar schakelt een ...NEEMT U MOU MAAR (VAN IJ O H SC-HULb LIGT VOLLEDIG BU EM E O PEU AGTI^A onderzoeksbureau in voor een zo geheten toedrachtsonderzoek. Dat is een onderzoek gericht op het achterhalen van de juiste toe dracht van een aanrijding. Rechercheur Eric Palmen begint met een telefoontje naar beide be stuurders. Dat loopt niet echt soe pel. „Wat deed je daar eigenlijk", vraagt Palmen aan Joris Wilschut. „Uhh, ja, nou gewoon, een beetje rondrijden", hakkelt Joris. De rechercheur stelt dezelfde vraag ook aan Michel Tilt. Die reageert heel anders: „Ja zeg, dat hoef ik toch niet te zeggen, dat gaat jullie niks aan. Waarom wilt u dat eigenlijk weten? Ik heb toch ge zegd dat het mijn schuld was en het is toch helemaal niet interes sant waarom ik daar was op dat moment." Het valt op dat beide heren vlak bij elkaar wonen en een aanrijding krijgen twee dorpjes verderop. Hoewel de rechercheur begint te vermoeden dat er opzet in het spel is, kan hij dat nog niet bewijzen. Op goed geluk voert hij de naam van Joris in op Hyves. Dat is een internetsite waar vriendennetwer ken zijn terug te vinden. En ver hip, wie staat daar als vriend van Joris op zijn persoonlijke pagina? Michel! De rechercheur had Joris expliciet gevraagd of hij de tegen partij kende. Joris ontkende. Dat blijkt dus niet te kloppen; Joris heeft gelogen. Om zijn vermoeden van opzet be wijstechnisch rond te krijgen, be sluit Eric tot een reconstructie van de aanrijding. Helaas is de schade aan de huurauto al gerepareerd maar de Golf GTI staat nog altijd in de kreukels bij de garage. Met één voertuig is de reconstructie ook uit te voeren. De Golf GTI en een Opel Astra van hetzelfde type als de huurauto worden bij elkaar gezet. Er wordt gekeken naar on der meer de plaats van deukpun- ten. Het blijkt dat de schade aan de Golf GTI onmogelijk door de Opel Astra kan zijn veroorzaakt. De zaak is wat Eric betreft rond. Als hij Joris en Michel met zijn be vindingen confronteert, geven zij het bedrog toe. Joris vertelt uiteindelijk het hele verhaal. Hij is zo blij met zijn race monster dat hij besluit een stukje te gaan scheuren. In een bocht ver liest hij de macht over het stuur en botst tegen een boom. In de zij kant van de Golf GTI zit een enor me deuk. Joris heeft de auto alleen WA verzekerd en zal dus zelf voor de kosten van reparatie moeten op draaien. Een bedrag van zeker 2500 euro, geld dat hij niet heeft. Hij besluit zijn vriend Michel Tilt te bellen. Die zegt: „Maak je niet druk man, ik regel dat voor je." Mi chel komt met het plan om een au to te huren. „Die zijn zijn altijd all risk verzekerd. Dan doen we alsof ik jou heb aangereden en de verze keraar van de verhuurder vergoedt jouw schade. Michel huurt bij het autoverhuur bedrijf een Opel Astra. Met zijn vriend achter zich aan rijdt hij naar een stil straatje achterafin een dorpje even verderop. Joris zet zijn auto stil op een kruispunt en Michel rijdt met een vaartje zijn Opel Astra recht in de deuk van de Golf GTI. Het is een geweldige klap. Net zo'n klap als het feit dat beide heren worden genoteerd als verzekeringsfraudeurs. Bovendien zal het verhuurbedrijf proberen de schade op Michel te verhalen. En er wordt aangifte gedaan bij de po litie De gebeurtenissen zijn authentiek, de namen zijn verzonnen. 'Scheve Zaken' komt tot stand in samenwer king met onderzoeksbureau Schalke Partners in Breda. Reacties sturen naar schevezaken@schalke.nl ALLEMENSEN Kid Rock beschuldigt zijn ex-vrouw Pamela Anderson er van dat ze heeft gelogen over een miskraam. Dat zegt de rocker in het muziekblad Rolling Stone. De twee waren vorig jaar kortstondig getrouwd. Na een ru zie met Rock over de telefoon zou Pamela hebben gezegd een miskraam te hebben gehad. Rock vloog direct naar Vancou ver. „Ze was aan het feesten in een restaurant. Ze dronk cham pagne en stond te springen op de tafels", zegt de 36-jarige Rock. „Ik dacht: 'die is snel hersteld na een miskraam'." Rocker en notoire drugsgebrui ker Pete Doherty is verloofd. Vol gens de website van het Ameri kaanse tijdschrift People trouwt de zanger binnenkort met mo del en zangeres Irina Lazareanu. Doherty (28), vooral bekend van zijn knipperlichtrelatie met top model Kate Moss, zou de 25-jari- ge Canadese van Roemeense af komst al tien jaar kennen. Laza reanu was volgens People ooit achtergrondzangeres bij zijn band Babyshambles. Een kindje is meer dan welkom als het zich aandient bij Daan Schuurmans en zijn vriendin Bracha van Doesburgh. „Het zou niet erg zijn als er één kwam... al thans, ik zou me niet rotschrik- ken", vertelt de acteur in Vara TV Magazine. „Ik begin me lang zamerhand te realiseren dat din gen naast elkaar kunnen be staan. Dat het niet alleen om ac teren draait in dit leven." De 35-jarige Schuurmans en zijn 26-jarige liefje zijn inmiddels een jaar samen. De twee willen nog niet samenwonen. De Deense prins Joachim (38) gaat volgend jaar trouwen met de Frangaise Marie Cavallier. Dat heeft het koninklijk huis bekend gemaakt. Sinds Pasen, toen Ca vallier te gast was bij de konink lijke familie, was al bekend dat ze een relatie hadden. De 31-jari- ge Cavallier zal na de trouwerij vanuit Genève naar Denemar ken verhuizen. Ze zei zich erop te verheugen dat ze een Deense prinses wordt. Joachim scheidde in 2005 van de uit Hongkong afkomstige prin ses Alexandra. Het stel heeft twee zoons van 5 en 8. Joachim en Marie. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21