Het Net OP Probeer gewoon «Tl Blowverbod Scheldekwartier Township Ayaan Hirsi Ali Ayaan Hirsi Ali 2 j I Niet vast Dubbele nationaliteit De boot zit vol 9 1 O Vrijdag 5 oktober 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Ondernemer Aarden kan het zelf niet treffender verwoorden: 'dan staat een zeventienjarige tenmin ste altijd op gemeentegrond en is de shopeigenaar niet verantwoor delijk' (PZC, 3 oktober.) Zo is het maar net. Wel de lusten maar niet de lasten en dus staan de gebrui kers nagenoeg elke dag bij mij in de brandgang (gemeentegrond!) te blowen. Met alle overlast vandien. Om nog maar te zwijgen over alle extra autoverkeer dat deze nering in de binnenstad aantrekt: 'Belgen en Fransen, die geen zin hebben om lang in de rij te staan, komen nu hier'. Na deze strakke voorzet van de heer Aarden zelf, is het voor de Vlissingse burgemeester makkelijk scoren in het aangekon digde gesprek: op korte termijn stelt de gemeenteraad een blowver bod in voor de binnenstad en maakt diezelfde binnenstad ver keersluw door deze alleen toegan kelijk te maken voor bewoners en leveranciers. Dat is inzetten op een 'schone, sociale, veilige en goed onderhouden gemeente'. (PZC, 02 oktober) Ron Davidse Groenewoud 49, Vlissingen 'Vlissingen wil te veel', was zo'n rellerige (Telegraafkop nu wel echt nodig, geachte PZC? Wat Vlis singen wil, is een kaal, verlaten werfterrein met alle mogelijkhe den die het biedt, weer een fat soenlijk deel van de stad laten wor den. Wat zit daarin als 'teveel'? Elk zichzelf respecterend stadsbestuur zou zich immers in het oplossen van zo'n probleem storten. De vraag kan alleen maar zijn, in hoe verre de omvang van het hele pro ces is ingeschat of onderschat. Ik had van mijn serieuze krant toch wel meer een analyse in die rich ting verwacht met een 'kop', die die lading zou dekken in plaats van de opruiende schreeuw, die ik nu onder ogen kreeg. Grove fou ten moeten niet vergoelijkt wor den, maar een humane benade ring van de eventuele makers daar van is een vorm van beschaving! Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen De vergelijking die minister Voge laar maakt met de townships in Zuid-Afrika in relatie tot de veer tig te renoveren woonwijken in Nederland is niet alleen volledig misplaatst, maar getuigt tevens van volstrekte onbekendheid met deze 'woonvorm'. Nadat ik zelf eni ge tijd heb doorgebracht in de township Kayalitsha bij Kaapstad heb ik ervaren dat hier eerder spra ke is van overleven dan van leven. Enige vorm van luxe in de duizen den hutjes, voornamelijk gemaakt van bouwafval is volstrekt afwezig. Het wonen in elke (ook te renove ren) woonwijk in NL is daarmee volstrekt onvergelijkbaar. Overi gens zou een tijdelijk verblijf in een dergelijke township louterend en verhelderend werken voor die genen die zich onze luxe in woon wijken, voorzien van een trottoir, bestrating en riolering niet meer geheel bewust zijn! G. Koster Merellaan 9, Goes Het antwoord op de vraag of Ayaan Hirsi Ali niet alleen in Ne derland maar ook daarbuiten moet worden bewaakt, lost helaas het probleem - de doodsbedreigin gen die aan haar adres worden geuit - niet op. Die oplossing ligt bij de politica zelf Daarvoor zal zij haar niet aflatende 'persoonlijke' strijd tegen de islam in het per spectief moeten plaatsen van de wereldomvattende strijd voor de vrede. Het ultieme politieke doel, zoals dat met name spreekt uit de wereldwijd onderschreven Univer sele Verklaring van de Rechten van de Mens. Dit alomvattende ideaal komt nooit van de grond door op de man te spelen, dus je medemens te schofferen op grond van zijn/haar geloofsovertuiging waarin je jezelf niet kunt vinden of teleurgesteld bent. Vrede sluit namelijk geen enkele levens- en/of wereldbeschouwing buiten. Ge dacht moet worden vanuit het be sef dat de waarheid in het midden ligt en niet exclusief in boeken als de Thora, de Bijbel, de Koran, het Communistisch Manifest of in we tenschappelijke literatuur van wel ke aard dan ook. Laat staan bij een supermacht als de VS of de neo conservatieve steenrijke Ameri kaanse denktank American Enter prise Insitute, waarvoor Ayaan werkt. Wouter ter Helde Eekwal 25, Zwolle Naar aanleiding van het artikel in de krant van dinsdag 2 oktober over de terugkeer van Ayaan Hirsi Ali, reageer ik: Ayaan is terug om dat haar beveiliging niet meer be taald wordt. Het heeft de Neder landse staat miljoenen gekost. Ter wijl ik als Nederlandse vrouw we duwe geworden ben van een Ne derlandse hardwerkende man. En geen recht heb op weduwepen sioen, omdat ik na 1950 geboren ben. Het is echt het toppunt. Heieen Blokpoel 't Zanddorp 117, Middelburg Graag wil ik reageren op het arti kel 'Oost-Souburger vecht tegen politici met dubbele nationaliteit' (PZC, 02-10). Ik vind Dirk een moedige kerel die onrecht aan de kaak durft te stellen. Echte Neder landers bestaan dus niet meer, maar Zeeuwen gelukkig nog wel. Van nabij maak ik mee dat een echte Neerlandse vrouw die 70 keer bloed heeft afgestaan en een staat van dienst in het vrijwilligers werk heeft niet eens aan een iden- tititeitsbewijs kan komen. Waar zijn we mee bezig, vraag ik me af Joop van Huizen Koningin Julianastraat 111, Tholen Afgelopen woensdag was het weer eens zo ver. De boot van 16.50 uur zat vol (PZC, 26-09). Het is toch te gek voor woorden dat je een plaats je moet reserveren om naar huis te kunnen, 's Ochtends is het niet an ders. Dan moet je om 7.00 uur van huis vertrekken om rond 8.30 uur op school of werk te kunnen zijn. En als er maar één boot per uur vaart, is de kans heel groot dat je een uur moet wachten omdat die van 7.00 uur snel vol is. Twee bo ten is alleen maar rendabel als er toeristen zijn. Tussen januari en april zal er dus wel weer wat aan de hand zijn met één van de bo ten. Zo zijn we dus nog niks opge schoten sinds vorig jaar toen ze al le twee uitvielen. Er zou van alles veranderen. De inwoners van Zeeuws-Vlaande ren zouden tegen een kleine ver goeding mee moeten kunnen. Nee, het fietsvoetveer van Bres- kens naar Vlissingen is een groot drama. D. Fenijn Ghistelkerke 610, Breskens ïnternet - w vanaf U *®I©t Ga naar hetnet.nl ofADSLwinkel.nl H©t N©t KEUKENSTUDIO Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 - 33 00 04 Openingstijden: maandag -do 930-1730our vt 9.30 - 21 00 uur ra 9 30 16 00 uur Avonds op afspraak vrijdag koopavond! Volledig uitgerust met SIEMENS apparatuur Granieten aanrechtblad verlichting Plaatsen en aansluiten smB» gaskookplaat (2 wokbranders) mam RVS schouwkap mos vaatwasser sas», combi-oven mam koffiecentre/ koffie automaat «üm stoomoven koelkast eenhendel mengkraan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10