Zeeland ROC wil voor 2008 zicht op nieuwbouw Onze leden zijn van harte welkom Meer leerlingen en nieuwe leermethoden oorzaak ruimtegebrek. Lezing over ieren en leven zonder stress Van Heugten signeert 'Spook van vuurtoren' Op zoek naar de geheimen van de bibliotheek Samen Handen Ineen houdt informatiemarkt School De Hille in teken van Afrika PZC Donderdag 4 oktober 2007 33 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Een speciale werk groep van deskundigen moet voor het eind van dit jaar de haalbaar heid van de bouw van een nieuw regionaal opleidingencentrum in Terneuzen in kaart hebben ge bracht. Raad van Bestuur en Raad van Toezicht van de school en wethou der Cees Liefting van Terneuzen, die gisteren over het plan overleg den, willen nadrukkelijk zicht krij gen op de financiële consequen ties van de nieuwbouw. Voorzichti ge ramingen gaan er vanuit dat een nieuw opleidingencentrum voor Zeeuws-Vlaanderen met een vloeroppervlak van minstens twin tigduizend vierkante meter tussen de veertig en vijftig miljoen euro gaat kosten. Een bedrag dat het mi nisterie van Onderwijs nimmer volledig zal dragen. Volgens Toine Huijsmans, voorzitter van de Raad van Bestuur van ROC Westerschel- de, moet de werkgroep ook op zoek naar andere subsidie- of fi- 1^ Een werkgroep brengt in kaart wat nieuwbouw voor het ROC in Zeeuws-Vlaanderen moet gaan kosten. Eind dit jaar is er meer duidelijk over de haalbaarheid. OOSTBURG - A. Buijze uit Aarden burg houdt vanavond een lezing over bewegingsoefeningen die mensen van stress af kunnen hel pen. „Zonder stress wordt leren en le ven makkelijker voor kinderen, jongeren en volwassenen", stelt Buijze in de lezing, vanaf 20.00 uur in de bibliotheek van Oost burg. Spiertesten verduidelijken de invloed van emoties en beweging op ons leven, zegt Buijze. Na de le zing geeft ze gelegenheid om het effect van de oefeningen te erva ren. BRESKENS - De Hulsterse kinder boekenschrijfster Anneriek van Heugten signeert haar laatste boek het Spook van de Vuurtoren mor gen - midden in de kinderboeken week - in het VW-kantoor van Breskens. Van Heugten zet handte keningen van 15.30 tot 16.30 uur. p?»» w nancieringsbronnen. Het Zeeuws- Vlaamse ROC kampt al jaren met ruimtegebruik. In 1999 werd de school in Terneuzen-zuid fors ver groot, maar toen al stond vast dat de beschikbare ruimte op termijn te krap zou zijn. Die termijn is vol gens Huijsmans inmiddels verstre ken. „Een en ander is het gevolg van een forse stijging van het aan tal leerlingen die voor het regulie re beroepsonderwijs kiezen. In 1999 hadden we negenhonderd BOL-leerlingen, nu anderhalf keer zo veel. Ook zien we in andere op leidingen nog zeker tot 2015 een behoorlijke groei. Combineer dat met de introductie van andere on derwijsmethodieken en je hebt een verklaring voor het forse ruim tetekort." Huijsmans noch wethouder Lief ting wilde gisteren iets kwijt over de mogelijke locaties voor de school. Enkele weken terug meld de betuurssecretaris Jan Meeusen dat gedacht werd aan de wijk Lie- venspolder, een plek bij het nieu we skicentrum of een perceel ach ter het waterschapskantoor in Ter neuzen. „De locatie is niet aan de orde geweest. Dat gebeurt in een later stadium. Eerst moet de werk groep aan de slag om goed op een rij te krijgen wat nieuwbouw gaat kosten en waar we de middelen moeten zoeken. Eind dit jaar spre ken we dan verder met de gemeen te", aldus Huijsmans. HULST - Kinderen uit groep vier van basisschool Inghelo- kenweek is het volop feest in de bibliotheek. Tot en senberghe uit Sint-Jansteen maakten gisterochtend in met 13 oktober zijn er activiteiten in verschillende vesti- Hulst in het kader van de start van de kinderboeken- gingen, onder meer met de theatervoorstelling 'Een kof- week kennis met de bibliotheek. De kennismakingsacti- fer vol geheimen'. In de bieb van Sas van Gent was gis- viteit werd afgesloten met een half uurtje voorlezen. De teren een avontuurlijke ontdekkingstocht voor vier- tot 53e Kinderboekenweek vindt plaats tot en met 13 okto- en met achtjarigen. In alle bibliotheken liggen ook alle ber en staat in het teken van geheimen. Tijdens de boe- bekroonde (jeugd)boeken. foto Wim Kooyman TERNEUZEN - Het samenwerkings verband Samen Handen Ineen en PZW (Procestechniek Zeeland West Brabant) houden vrijdag bij Dow in Terneuzen een informatie ve dag met beroepenvoorlichting voor onderwijsgevenden. De leerkrachten krijgen informatie over diverse beroepen met klinken de namen als Instrument Techni cian, Paneloperator, Planner Machi ne en Rotating. De voorlichters zijn mensen die het beroep zelf uitoefenen. De praktijkkennismakingsdag begint om 8.00 uur. TERNEUZEN - Leerlingen en leer krachten van de Terneuzense basis school De Hille sluiten woensdag 10 oktober een projectweek rond Afrika af Dit gebeurt op school met de overhandiging van het foto stripboek 'Kinderen en Geweld' aan de Terneuzense wethouder Cees Liefting. De lessen van de leerlingen staan in het teken van Afrika. Ook komen er mensen uit de Derde Wereld gastlessen geven, is er een sponsorloop voor Afrika en vertrekt juf Sarike van Es een maand naar Oeganda, waar ze eer der werkte in een kindertehuis. Bij terugkomst doet ze verslag van haar ervaringen. Rabobank Hulst U bent lid van Rabobank Hulst. Als lid kunt u meepraten over het beleid. Daarom nodigen we u van harte uit voor onze algemene vergadering op 22 oktober 2007. U bent welkom vanaf 19.30 uur in Den Dullaert in Hulst. Op de agenda staan onder meer de jaarrekening 2006 en de benoeming van leden van het bestuur en de raad van commissarissen. De volledige agenda, de jaarrekening 2006, het jaarverslag 2006, de notulen van de vorige vergadering en de overige relevante stukken liggen voor leden ter inzage op ons kantoor aan Grote Markt 24 in Hulst, Cloosterstraat 99 in Kloosterzande en Van Hovestraat 8 in Sint Jansteen. We hopen u te mogen verwelkomen, want uw stem telt. Het bestuur Hieronder vindt u de verkorte agenda •Opening Notulen vorige vergadering •Jaarrekening 2006 Decharge Benoeming leden bestuur en raad van commissarissen •Mededelingen en rondvraag Coöperatieve Rabobank Hulst U.A. gevestigd te Hulst Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81