Hirsi Ali zoekt sponsors Ontdek supervoordelig LUXEMBURG boom Anne Frank uit Viervoeters moeten afvallen, net als baasjes KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 Voormalig Kamerlid zamelt geld in voor beveiliging. Eén op de drie honden is te zwaar omdat hun baasje ze overvoert. Tegenstanders mogen reddingsplan voor zieke boom maken. 3-/4-daagse autovakantie Historie, cultuur en natuur in overvloed waarom zou je verder zoeken '.-s i 1 H»™' - _jU" BTI I J| bHt ill dnt I B (LI PZC Donderdag 4 oktober 2007 7 DEN HAAG - Ayaan Hirsi Ali zoekt sponsors om haar beveiliging te be talen. Dat is de reden waarom de bedreigde ex-politica maandag weer in Nederland opdook. De voormalige WD-coryfee heeft twee a drie miljoen euro per jaar nodig. Daarmee kan ze in elk geval de permanente bewaking in de Verenigde Staten door bodyguards betalen en een gepantserde auto met chauffeur. Tot deze week be kostigde de Nederlandse regering haar persoonsbeveiliging in de Ver enigde Staten. Minister van Justitie DEN HAAG - Voor veel mensen is dierendag reden de hond eens extra te verwennen. Trouwe vier voeters krijgen vandaag een extra koekje, een likje slagroom of ge woon een karbonaadje. Niet dat ze proeven wat ze eten. Honden kun nen alleen maar ruiken. „Verder is het alleen maar hap-slik-weg. Afwisseling in het eten, zoals dieetgoeroe Sonja Bak ker dat bij mensen voorschrijft, is dus nergens voor nodig", meent Paul Overgaauw, dierenarts en di recteur van de Stichting Platform Verantwoord Huisdierenbezit. „)e mag een hond af en toe best ver wennen, maar verder moeten ze normaal eten. Dan worden ze ook niet te zwaar en hebben ze min der snel suikerziekte en gewrichts problemen." Hirsch Ballin maakte daar deze week een eind aan nadat ze vorige week een permanente verblijfsver gunning kreeg voor de Verenigde Staten. Bovendien liep zij volgens de minister geen gevaar in Ameri ka. De minister liet dit eind vorig jaar al schriftelijk aan haar weten, meldde gisteren RTL Nieuws. Vol gens RTL was het bedrijf Vance Se curity verantwoordelijk voor haar beveiliging. Het bedrijf maakte in april melding van een reële doods dreiging. Er zou zelfs een aanslag in Philadelphia zijn verijdeld. In de brief van Hirsch Ballin meldt hij echter dat er geen reële drei ging tegen haar is in de VS. Hij voert daarbij aan dat er geruime tijd zorgvuldig overleg plaatsvond Eén op de drie honden is te dik en de helft van de eigenaren heeft dit niet in de gaten. Dierenarts Gerty Speelman ziet regelmatig dikke honden in haar praktijk voorbijko men. „Mensen denken dat zo'n beest gezellig rond en dik hoort te zijn, terwijl je juist de ribben van een hond moet kunnen voelen." Speelman wijt veel gevallen van overgewicht aan gebrek aan disci pline van het baasje. Die moet echt willen meewerken. „Je ziet 'Het is niet zielig als een hond geen koekje krijgt bij het koffiedrinken' het aan de eigenaren. Als die zelf moeite hebben om af te vallen, zal het ook bij de hond niet lukken." Honden lijken op hun baasje, be aamt Overgaauw, maar ze ziet ook nog een ander probleem: „Bijna een kwart van alle te dikke hon- tussen de Nederlandse en de Ame rikaanse inlichtingendiensten. De Verenigde Staten betalen bevei liging voor burgers doorgaans niet. Ook het kapitaalkrachtige Ameri can Enterprise Institute, de conser vatieve denktank waarvoor Hirsi Ali werkt, wil niet voor de beveili- gingskosten opdraaien. Hirsi Ali heeft al contact gelegd met Amerikaanse welgestelden en hoopt ook in Nederland enkele personen of instanties bereid te vinden haar te helpen. Ayaan Hirsi Ali is naar Nederland gereisd om geld in te zamelen 'voor haar beveiliging. Ze mag sinds kort permanent in de Vere nigde Staten wonen. den heeft een zware eigenaar. De rest laat zijn huisdier gewoon te weinig uit." Het is soms lastig om het gewicht van een dier aan de kaak te stellen. „Kritiek op het ge wicht van de hond is in feite kri tiek op het baasje", zegt Speelman. „Geen enkele hond loopt zelf naar de koelkast." Toch constateert Overgaauw dat Bij de WD, waarvan ze nog steeds lid is, kan ze in elk geval niet terecht. De liberalen vinden het principieel en politiek onjuist een lid te helpen met persoonsbe veiliging en zeggen er bovendien het geld niet voor te hebben. Volgens haar advocate Britta Böhler is Hirsi Ali er altijd van uit gegaan dat ze haar beveiliging op een gegeven moment zelf zou moeten betalen. Alleen kan Hirsi Ali de benodigde miljoenen per jaar niet opbrengen. Nu ze toe stemming heeft om in de VS te blijven wonen, kan ze daadwerke lijk beginnen met het vergaren van gelden. Volgens Böhler zal het enige tijd kosten voor het benodig de bedrag bijeen is. de meeste eigenaren welwillend staan tegenover een dieet. Ze ko pen light-brokken en laten hun huisdier meer bewegen. Sinds kort zijn er ook medicijnen die de hond moet helpen bij het lijnen. Pilletjes die ervoor zorgen dat het dier zich sneller 'vol' voelt en dus minder eet. Overgaauw verwacht geen vergaan de maatregelen om de hond op een beter gewicht te krijgen. „Een maagband voor huisdieren komt er niet." Wouter Hendriks, hoogle raar Diervoeding aan Wageningen Universiteit is van dat laatste nog niet zo zeker. „Omdat we al nier transplantaties voor huisdieren hebben, denk ik dat er mogelijk ook operaties komen voor dikke honden. Afvalklinieken zijn zeer goed mogelijk." Overgaauw: „Ze moeten gewoon minder eten. Het is niet zielig als een hond géén koekje bij de koffie krijgt. Ze zijn ook blij met een extra aai over de bol." AMSTERDAM - De Anne Frank- boom mag voorlopig niet worden gekapt. De bezwaar- en beroeps commissie van het Amsterdamse stadsdeel Centrum heeft dit beslo ten naar aanleiding van bezwaren tegen de afgifte van een kapvergun- ning voor de monumentale kastan je- De kastanje, naar schatting 150 jaar oud, verkeert in een slechte conditie. Volgens het stadsdeel kan de boom niet meer worden ge red en moet de kastanje worden gekapt om ongelukken te voorko men. Boomspecialisten vinden dat de kastanje wel degelijk kan worden behouden. Zij worden daarin ge steund door omwonenden en par ticulieren uit binnen- en buiten land die vinden dat alles op alles moet worden gezet om de door Anne Frank in haar dagboek be schreven boom te behouden. Bij de Bomenstichting in Utrecht is men opgetogen over het besluit van de commissie. „We gaan nu snel met alle betrokken partijen om de tafel zitten om binnen drie maanden een reddingsplan voor de boom op te stellen", aldus woordvoerder Edwin Koot. Hij is ervan overtuigd dat dat gaat luk ken. Tegenstanders van het kappen van de zieke kastanje die Anne Frank in haar dagboek noemt, krijgen drie maanden de tijd om een reddingsplan op te stellen. \A/aanzinn»gl geprijsd! J vanaf TT—- I 1 J Aankomstdata: vr. en za. van 12/10 t/m 29/3 3 dagen 4 dagen Oktober v.a. 79 v.a. 99 November-januari v.a. €69 v.a. €95 Februari v.a. 79 v.a. 99 Maart v.a. 69 v.a. 89 Reserveringskosten 15 per boeking (ver plicht). Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/73682 hier moet u beslist een bezoek brengen aan de Cathédrale Notre-Dame-de-Luxembourg. Wat u verder niet mag missen zijn de Casemates du Bock en het Musée National. Even genoeg van cultuur? Geen nood! Geniet van een mooie wan deling door het groene oud-Luxemburg, langs de wanden van het ravijn. UITSTAPJES IN DE OMGEVING Het middeleeuwse stadje Echternach ligt op een steenworp afstand van Luxemburg. Naast Echternach ligt het onzichtbare Müllerthal, tus sen dicht beboste rotswanden. Een bezoek aan dit prachtige stadje is ook zeker een must-do! Verder ligt het bekende vakantieplaatsje Vianden ook in de nabije omgeving. U ziet het, u zult zich tijdens deze heerlijke vakantie geen moment vervelen! HOTEL IBIS LUXEMBOURG SUD U verblijft in het 3-sterren Hotel Ibis Luxem bourg Sud nabij het centrum. Het hotel beschikt over o.a. een lift, restaurant en bar. Er is gratis parkeergelegenheid aanwezig. INCLUSIEF: verblijf in Hotel Ibis Luxembourg Sud***, in een 2-persoonskamer met ontbijt. Hebt u altijd al Luxemburg-Stad willen ont dekken? Dat kan! KRAS selecteerde voor u het 3-sterren Hotel Ibis Luxembourg Sud. Een 3-daags verblijf boekt u al vanaf slechts 69! Aarzel niet en boek deze vakantie naar de hoofdstad van Groothertogdom Luxemburg. LUXEMBURG-STAD HIGHLIGHTS Houdt u van cultuur en historie? Of van natuur en architectuur? Luxemburg-Stad heeft het alle maal! Wij zetten voor u de hoogtepunten op een rijtje. Wilt u de stad op cultureel vlak verkennen, begin dan op Place de la Constitution. Vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7