Oud-burgemeester dient klacht in Actie voor goedkoop taxivervoer 65-plussers Sluittijd gaat in deDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 37 Ben Straatsma pikt belediging niet en dient klacht in wegens smaad. Truus Meert uit Terneuzen mikt op 2000 handtekeningen. Brasseriemenu Schrijversmarkt Koopzondag Kjoek op zondag met Nieuw: edities 2007 van Violist Matthieu van Bellen blijft Hulsters nuchter Sluiskilse astronaut krijgt eigen plek in de ruimte Donderdag 4 oktober 2007 Tip? redtern@pzc.nl door René Hoonhorst SLUIS - Oud-burgemeester Ben Straatsma en de Oostburgse ambte naar Rob de Vrieze hebben een aanklacht wegens smaad inge diend tegen Eduard Corveleijn uit Aardenburg. Het voormalige hoofd bestuursza ken van Sluis-Aardenburg heeft de oud-bestuurder en zijn voormali ge collega 'in eer en goede naam aangetast' in zijn deze zomer ver schenen boek 'Vele ambachten, maar nauwelijks ongelukken'. Ar chiefmedewerker Rob de Vrieze was volgens de memoires van Cor veleijn een 'rotte appel in de mand' van het ambtenarenkorps. Straatsma, waarnemend burge meester van juni 2001 tot decem ber 2002, is volgens Corveleijn een 'idioot', die het belang van Sluis-Aardenburg geen zier interes seerde. Straatsma en De Vrieze eisen dat een aantal passages uit Corveleijns boekje word geschrapt dan wel dat 'Vele ambachten, maar nauwelijks ongelukken' uit de handel wordt genomen. Straatsma (65) woont te genwoordig in de Achterhoek. Hij is op beledigende passages in het boekje gewezen door de advocaat van De Vrieze. „Ik gun eenieder zijn persoonlijke mening en ik voel me ook niet zo snel beledigd of in eer en goede naam aangetast. im Oud-burgemeester Straatsma en een ambtenaar voelen zich in hun goede naam aangetast door enkele passages in een boek. Ze hebben een klacht ingediend. Maar met enkele passages in het boek overschrijdt Corveleijn voor mij de grenzen. In een tijd waarin je een politieagent niet voor homo mag uitmaken of een middelvin ger mag opsteken, ben ik be nieuwd welke grenzen het Open baar Ministerie aan de vrijheid van meningsuiting stelt." Straatsma denkt dat Corveleijn wat wraakzuchtige gevoelens koes terde, toen hij sommige voorval len beschreef „Als beleidsambte naar in Aardenburg hield hij zich niet altijd aan de regels van het bel fort in Sluis. Ik moest dus wel eens ingrijpen." Hij heeft zijn klacht bij de politie gedeponeerd en wacht rustig af tot justitie tot actie overgaat. De Vrieze heeft naast de aangifte van smaad een kort geding aange spannen bij de Middelburgse recht bank. De 'beledigde ambtenaar in functie' eist een schadevergoeding van vijfhonderd euro. Bovendien wil hij tienduizend euro voor elke dag dat het boek - mét de gewraak te passages - in de handel is. Corveleijn geeft 'geen enkele reac tie zo lang de zaak onder de rech ter is'. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Alle 65-plussers in de gemeente Terneuzen moeten te gen een gereduceerd tarief gebruik kunnen maken van taxivervoer. Daarvoor pleit Truus Meert uit Ter- neuzen. Ze bestookt gemeenten en provincie met brieven en e-mails, maar dat heeft geen resul taat opgeleverd. Nu is ze een hand tekeningenactie begonnen. Meert post bij winkelcentra in Ter- neuzen en binnen een week tijd heeft dat al zeshonderd handteke ningen van sympathisanten opge leverd. Ze wil in totaal tweedui zend krabbels verzamelen en die vervolgens aanbieden aan verkeers- 'Dat komt jaarlijks neer op honderdduizenden euro's. En dat geld hebben we niet' wethouder Co van Schaik. Die is ook voorzitter van Taxicom, de col lectief vervoerder in Zeeuws- Vlaanderen. Het collectief vervoer is in het le ven geroepen om gehandicapten en mensen die slecht ter been zijn tegen een gereduceerd tarief taxi vervoer aan te bieden. Meert vindt dat alle 65-plussers van deze voor ziening gebruik moeten kunnen maken. Ze wijst erop dat het soms erg lang lopen is naar een bushal te, dat ouderen gevaar lopen slacht offer te worden van criminaliteit en dat veel ouderen slecht zien in donker en schemering. Met moge lijk ongevallen tot gevolg. Volgens haar versperren jongeren de gang paden in de bussen met allerlei ba gage en staan ze ook niet op voor ouderen. Als senioren gebruik kunnen ma ken van Taxicom zijn ze ook veel minder afhankelijk van familie en kennissen, betoogt Truus Meert. Ze wijst erop dat Amsterdam en Eindhoven al dergelijke regelingen kennen. „Waarom kan dat in de ge meente Terneuzen niet?" „Alles kan", reageert Van Schaik. „Maar het is een geldkwestie. We hebben een contract met een taxi bedrijf en dat vraagt 3,80 euro voor elke zone. Als we ouderen bij voorbeeld tegen het openbaar ver- voertarief van vijftig cent per strip met de taxi willen laten reizen, moeten we als gemeente op elke gereden zone 3,30 euro bijpassen. Dat komt neer op honderdduizen den euro's per jaar. En dat geld hebben we niet." Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.drukkerijmiddelburg.nl TERNEUZEN - De nieuwe sluitings tijden voor de horeca in de ge meente Terneuzen gaan vanaf nu in. Alle kroegen moeten voortaan om 4.00 uur dicht. Op vrijdag en zaterdag is onder bepaalde voor waarden een nachtvergunning tot 5.00 uur mogelijk. Terrassen slui ten in het weekend om 1.00 uur. Truus Meert wijst op het bord met daarop de tekst voor beter ouderenvervoer. Ze vraagt mensen hun handtekening daarvoor te zetten, foto Peter Nicolai vanavond vanaf 17.30 uur met kruidensla, pasta met tilapiafilet of roomkaas en gestoofde peer 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? belon8-886866 zaterdag 6 oktober 14.00-16.00 uur Zeeuwse Kinderboekenschrijvers zondag 7 oktober 13.00-17.00 uur 15.00-16.30 uur kinderboekenschrijver Greet Beukenkamp Aangenaam Klassiek 9,95 Aangenaam Jazz 6,95 Klassiek voor Kids 4,95 het is Kinderboekenweek haal nu folder met activiteiten, of kijk op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77