FïïïrTsï Winkeliers verdeeld over plan \anklacht pvegens naad Grote speeltuin in Reimerswaal nog in de maak yud-burgemeester Sen Straatsma pikt belediging in boek niet. Gemeente Vlissingen ziet detailhandel liever in de stad dan erbuiten. Zeeuwse bands treden op voor Oekraïne Concert Wilhelmina en Bergmuzikanten Website ZorgSaam krijgt weer keurmerk BWfWU om een WW» neme" Wij nodigen eut dagen tijdens onz oo 21:00 u. aanbieding" Qnze vernieuwde showroom1- S PZC Donderdag 4 oktober 2007 33 Tegels, sanitair en sauna's door René Hoonhorst SLUIS - Oud-burgemeester Ben Straatsma en de Oostburgse ambte naar Rob de Vrieze hebben een aanklacht wegens smaad inge diend tegen Eduard Corveleijn uit Aardenburg. Het voormalige hoofd bestuursza ken van Sluis-Aardenburg heeft de oud-bestuurder en zijn voormali ge collega 'in eer en goede naam aangetast' in zijn deze zomer ver schenen boek 'Vele ambachten, maar nauwelijks ongelukken'. Ar chiefmedewerker Rob de Vrieze was volgens de memoires van Cor veleijn een 'rotte appel in de mand' van het ambtenarenkorps. Straatsma, waarnemend burge meester van juni 2001 tot decem ber 2002, is volgens Corveleijn een 'idioot', die het belang van Sluis-Aardenburg geen zier interes seerde. Straatsma en De Vrieze ei sen dat een aantal passages uit Cor- veleijns boekje word geschrapt dan wel dat 'Vele ambachten, maar nauwelijks ongelukken' uit de handel wordt genomen. Straats ma (65) is op beledigende passages gewezen door de advocaat van De Vrieze. „Ik gun eenieder zijn per soonlijke mening en ik voel me ook niet zo snel beledigd of in eer en goede naam aangetast. Maar met enkele passages overschrijdt Corveleijn voor mij de grenzen." Hij heeft zijn klacht bij de politie gedeponeerd en wacht rustig af tot justitie tot actie overgaat. door Luc Oggel KRUININGEN - De komst van een centrale speeltuin in de gemeente Reimerswaal laat nog even op zich wachten. „Het moet wel iets goeds zijn", zegt wethouder J. Sinke. Een centrale speelvoorziening is een wens van de coalitiepartijen SGP, CDA en PvdA en staat in het coali tieakkoord van maart 2006. Hoe wel nog niet valt te zeggen wan neer de speeltuin er komt, gaat het erop lijken dat hij in natuurgebied Den Inkel bij Kruiningen zal wor den gevestigd. De diverse raadsfrac ties lieten zich daar in januari in deze krant al positief over uit en ook het college heeft een voorkeur voor die locatie. De grond is echter niet van de gemeente. Om ideeën op te doen is een toer tje gemaakt langs verschillende speeltuinen in de regio, waaron der 't Klok'uus in 's-Heer Arends- kerke (overdekt) en De Holland- sche Hoeve in Goes. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - „Nooit!" Jaap Leunis kleurt aan. En herhaalt. „Absoluut nooit. Weggaan van Baskensburg zou onze domste zet ooit zijn. Dit is een gouden plek, met gigantisch veel gratis parkeerruimte. Fantas tisch gewoon." Het moge duidelijk zijn: Albert Heijn XL heeft op het Scheldeterrein niets te zoeken. Wat de supermarktmanager zegt, is waar bureau Witteveen+Bos al voor waarschuwt in Vlissingen. Be drijven op Baskensburg verhuizen niet; ze zitten er veel te goed. Daar om is 17.000 vierkante meter aan winkels veel te hoog gegrepen. Daarbij zijn de 1050 parkeerplaat sen verliesgevend. Daar kun je er dan wel minder van maken, maar dat willen bedrijven niet. En duur der maken houdt klanten weg. Ach welnee, zegt Martin van der Louw van de Vlissingse Bedrijven Club, die zelf ook een bedrijf heeft op Baskensburg. Hij vergelijkt Vlis singen met de grote steden. „Dan is een euro per uur verschrikkelijk laag. Die twintig cent extra maakt dan ook niet meer uit, om het par- keerplaatje rendabel te maken. En ondernemers genoeg die zich wil len vestigen in Vlissingen. Er hoeft maar één grote naam over de dam te zijn en de rest komt ook." 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Stich ting Surplus Oekraïne houdt sa men met de Zeeuwse rockband Surrender vrijdag een benefietcon cert in 's-Heer Hendrikskinderen. Er zijn optredens van Blame-D, Dirk en de Bokkings, Bestel Mè en Surrender. Het concert begint om 18.00 uur in een tent naast café De Oranjeboom, Nieuwe Rijksweg 21. Kaartjes (8 euro per stuk) zijn die avond te koop of in voorverkoop bij De Oranjeboom. COLIJNSPLAAT - Brassband Wilhel mina uit Colijnsplaat en de Berg muzikanten uit Goes geven vrij dagavond in het dorpshuis De Brug in Colijnsplaat een concert. De brassband Wilhelmina staat on der leiding van Ad van Nieuwen- huyze. De Bergmuzikanten (bewo ners van Huize den Berg in Goes) worden gedirigeerd door Gert Ha- rinck. Het concert begint om 19.30 uur. TERNEUZEN - De website van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen heeft voor het derde achtereenvol gende jaar het Waarmerk drempel- vrij.nl ontvangen. Dit betekent dat de website voldoet aan zestien ijk- punten. De site is daardoor toegan kelijk en leesbaar voor mensen met een visuele of motorische han dicap en voor senioren. ZorgSaam was in 2005 de enige zorginstelling die dit keurmerk kreeg. Nu zijn daar nog maar twee bij gekomen. De Albert Heijn op de Baskensburg: een gouden plek, met gigantisch veel gratis parkeerruimte, foto Lex de Meester Oh ja? „Ja natuurlijk, je moet Vlis singen niet te klein zien. Eenderde binnenstad dat door de Schelde is verziekt, krijgen wij terug. Dat is uniek in Nederland! Het gaat hele- I** De Albert Heijn in Vlissingen ziet niets in een verhuizing naar het Scheldeterrein. De supermarkt is tevreden met het huidige pand in Baskensburg. maal niet slecht in Vlissingen, van dat idee moeten we af" Zat winkels smachten naar het Scheldekwartier wéét ook Wim de Ridder van de winkeliersvereni ging. „H8cM wil graag groter, Ver- schoore, Intersport: enzovoort. Maar dat gaat niet in de Walstraat. Op het Scheldeterrein wel. Hun le ge plekken zijn zo weer ingevuld. Ons grote knelpunt is Baskens burg. Daar zit detailhandel die er niet hoort. Het is heel goed dat de gemeente de Aldi daar heeft gewei gerd, maar ze moet de Etos en de Albert Heijn ook ontmoedigen. Het Scheldekwartier moet zo aan trekkelijk zijn dat winkels vertrek ken van Baskensburg." Maar de Albert Heijn wil helemaal niet weg. Absoluut nooit, zoals de supermarktmanager al stelde. opendeurdagen binnen en buiten zonwering kopen Openingstijden: 0,„„. 17.30 u. za. 10.00 - 16-00 U- Kom ook en profiteer en horren' 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73