Zee and Vrees hogere afvalheffïng opgepakt deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.drukkerijmiddelburg.nl SCHOUWEN-DUIVELAND 37 Voederplankjes voor Werelddierendag Vergoeding uit Afvalfonds is volgens gemeente onvoldoende. Dessert Brasseriemenu Schrijversmarkt Koopzondag Kjoek op zondag met Nieuw: edities 2007 van AangenaamKlassiek 9,95 AangenaamJazz 6,95 Klassiek voor Kids 4,95 Violist Matthieu van Bellen blijft Hulsters nuchter Sluiskilse astronaut krijgt eigen plek in de ruimte Donderdag 4 oktober 2007 Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Zo'n vijfentwintig kinderen hebben gisteren in ligsters Annemarie Romijn en Marieke Sebregts proberen tel- feestdagen voor zelfgemaakte cadeautjes. De volgende knut- Zierikzee gewerkt aan voederplankjes voor de vogels. De kens actuele thema's voor de kinderen te verzinnen. Het idee selmiddag is op vrijdag 2 november. Ouders kunnen rekenen maandelijkse knutselmiddag van kinderboerderij De Punt voor een voederplankje deed Romijn op tijdens haar vakantie op griezelige verrassingen, aangezien Halloween dan het the- stond gistermiddag in het teken van Werelddierendag. Vrijwil- in Drente. Pasen, Moederdag en Koninginnedag zijn ideale ma is. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland is bang dat de af valstoffenheffing op het eiland om hoog gaat. Gemeenten krijgen in de toekomst van het Rijk uit een 'Afvalfonds' een vergoeding voor ophalen en verwerken van afval stoffen. De gemeente vreest dat die vergoeding voor Schou- wen-Duiveland onvoldoende zal blijken te zijn. De gemeente is verantwoordelijk voor het gescheiden inzamelen van afval. Papier, karton, glas en blik vinden al jaren gescheiden hun weg naar de milieustraat en dat blijft ook gewoon zo. Maar door afspraken die de rijksover heid heeft gemaakt met het be drijfsleven - het zogeheten onder handelaarsakkoord - moeten ge meenten nu ook kunststof (vaak gebruikt als verpakkingsmateriaal) apart inzamelen. In het onderhan delaarsakkoord zijn ook nieuwe af spraken opgenomen voor wat de vergoedingen door het Rijk aan de gemeenten betreft. Gemeenten krijgen een gegaran deerde vergoeding voor de geschei den inzameling van verpakkingsaf val uit het huishoudelijk afval. Of de gemeente daar veel wijzer van wordt is voor de gemeente Schou- wen-Duiveland nog maar de vraag. Als voorbeeld wordt het oud pa pier genoemd. De opbrengst - mi nus de verwerkingkosten - is nu voor de gemeente. Veel is dat niet omdat de verwerkingskosten bij vaste verwerker Delta Milieu aan de hoge kant zijn. Op steun vanuit het Affalfonds hoeft de gemeente in de nieuwe situatie echter niet te rekenen. Het Rijk springt via het Afvalfonds alleen bij als de markt prijs van oud papier onder de 40 euro per ton zakt en die ligt mo menteel op 77 euro per ton. In de praktijk komt het er volgens de gemeente Schouwen-Duive- land op neer dat zij voor wat oud papier betreft zelden of nooit kan declareren bij het nieuwe Afval fonds. Waarbij aangetekend wordt dat niet alleen de gemeente Schou- wen-Duiveland maar alle Zeeuwse gemeenten via het Openbaar Lichaam Afvalverwijdering Zee land (Olaz) 'klant' zijn van Delta Milieu en wat dat betreft in hetzelf de schuitje zitten. De gemeente Schouwen-Duive- land voorziet stijging van het ge meentelijk tarief afvalstoffenhef fing vanwege een te lage vergoe ding uit het nieuwe Afvalfonds. Als er ook hoge verwerkingskos ten worden gehanteerd voor wat glas en blik betreft, valt er op dit vlak eveneens weinig te declare ren. Hoe het onderhandelaars- koord precies uitpakt voor de inza meling van kunststof en de vergoe dingen daarvoor wordt op zijn vroegst pas in het najaar van 2007 bekend. Kort samengevat stelt de gemeente Schouwen-Duiveland dat het Rijk onvoldoende rekening houdt met de Zeeuwse situatie. „De landelijke communicatie dat het gesloten akkoord voor de bur gers zal leiden tot een lagere afval stoffenheffing is op z'n minst voor barig en in de Zeeuwse situatie misschien zelfs wel onjuist", aldus de gemeente. Die voorziet dat de vergoeding uit het Afvalfonds niet voldoende zal blijken te zijn. „En de afvalstoffen heffing eerder verhoogd dan ver laagd zal worden." ZIERIKZEE - De politie heeft gister middag in de Scheldestraat in Zie- rikzee zes jongens (2 van 11 jaar, 3 van 15 jaar en 1 van 16 jaar), allen afkomstig uit de gemeente Schou wen-Duiveland, aangehouden. De jongens worden ervan ver dacht graffiti te hebben aange bracht op een skatebaan aan de Scheldestraat. De jongens zijn doorverwezen naar bureau Halt/Stop. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De avondmaaltijd ontlokt aan de twee kinderen in het Kloeting- se gezin doorgaans geen vreugde kreten of complimenten aan de kok, maar het nagerecht beschou wen zij zonder meer als een dage lijks hoogtepunt. Nieuwsgierig waren ze ook deze keer naar wat er uit de koelkast kwam. De oudste zoon, Julius van zes, bekeek fronsend hoe zijn vader de benodigde kommetjes en le pels tevoorschijn haalde, zorgvul dig het pak Drakenvla van de Ef- teling (met bananensmaak) open de en zijn kroost van dessert wil de voorzien. Tot hij zich niet lan ger kon bedwingen. „Hé, schiet eens een beetje op. Ik zit hier niet voor mijn plezier hoor." vanavond vanaf 17.30 uur met kruidensla, pasta met tilapiafilet of roomkaas en gestoofde peer 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 6 oktober 14.00-16.00 uur Zeeuwse Kinderboekenschrijvers zondag 7 oktober 13.00-17.00 uur 15.00-16.30 uur kinderboekenschrijver Greet Beukenkamp het is Kinderboekenweek haal nu folder met activiteiten, of kijk op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69