Zo kan de poep er afspoelen Lonink loopt te ver voor muziek uit Politie houdt open dag Expositie Scholen gaan samen inkopen Veel belangstelling voor noodsluiting van stormvloedkering. Formele samenwerking Zeeuws-Vlaanderen is nog ver weg. Belastingdienst Korps populair omdat agenten allround worden ingezet. PRIMEUR VOOR ZEELAND JAN PETER VAN OPHEUSDEN Galerie De Cleene Houttuyn PZC Donderdag 4 oktober 2007 3 5 door René Schrier NEELTJE JANS - „Mooi, zo kan die vogelpoep er eens afspoelen." Een mevrouw leunt over de reling op de zogenoemde publiekspijler van de stormvloedkering en tuurt het water in, waar de zwarte schuiven van de kering tergend langzaam in het water verdwijnen. Ze is met 120 andere belangstellen den te gast van Rijkswaterstaat en mag een zogenoemde noodslui ting van de kering meemaken. In totaal 180 mensen hadden zich op gegeven. Het gezelschap bestaat vooral uit grijze koppies, aange vuld met gemeentebestuurders van Noord-Beveland, Moerdijk en Steenbergen en mensen van het hoofdkantoor van Rijkswaterstaat. MIDDELBURG - Alle Zeeuwse scho len, de Zeeuwse bibliotheek en twee west-Brabantse scholen heb ben gisteren een overeenkomst ge tekend om samen diensten in te kopen. Alleen het Groen College en het Hoornbeek College in Goes doen niet mee. Het onderwijs wil zo geld besparen. Initiatiefnemer A. de Buck van de Hogeschool Zee land zei dat de samenwerking ook op andere terreinen mogelijk moet zijn, zoals personeelsbeleid. www.dcoplatform.nl Nog 60 geïnteresseerden staan op de wachtlijst voor een eventuele volgende keer. Of die er komt is nog niet besloten, maar als het aan Piet Vos van Rijkswaterstaat ligt, gaan de deuren wat vaker open. John Boel uit Goes en Ko Welle- man uit Kortgene kennen elkaar al 44 jaar als collega's. Ze hebben sa men nog aan de Zeelandbrug ge werkt en waren ook bij de bouw van de stormvloedkering present. En ze wilden niet ontbreken bij de gelegenheid eens van dichtbij een sluiting van de kering mee te ma ken. „Ik ben er best trots op dat dat beton van de Oosterschelde- brug er nog zo goed uitziet, on danks de invloed van dat zoute wa ter", zegt Boel. F. Oostelbos uit Oost-Souburg heeft vroeger gevaren en dat ver klaart volgens hem zijn belangstel ling voor de stormvloedkering en vooral de techniek die aan dat kunstwerk verbonden is. Aan een riem om zijn middel hangen ver schillende camera's. „Je komt er honderdduizend keer langs en nu kun je eens van een andere kant naar de kering kijken. Trouwens ik zit in een schrijfgroep op internet en alle informatie die ik vandaag 'Ik ben best trots dat dat beton er nog zo goed uitziet ondanks het zoute water' heb opgestoken gaat daar naar toe." Voor de lunch waren er films en een toelichting van Piet Vos. En na de lunch een directe beeld en geluidsverbinding met de bedie ningsruimte van de stormvloedke ring, zodat de bezoekers als het wa re over de schouders mee konden kijken in de controlekamer. Alles verloopt op rolletjes en vol- door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Een echt Zeeuws- Vlaams samenwerkingsorgaan, een openbaar lichaam of gemeen schappelijke regeling, is nog ver weg. De bestuurders van de drie gemeenten en het waterschap wil len binnenkort wel komen tot het gezamenlijk inkopen, belastinghef- fen en afstemmen van computer systemen, maar veel verder willen zij niet gaan. Alleen een interge meentelijk promotiebeleid lijkt op draagvlak te kunnen rekenen. Burgemeester Jan Lonink, gangma ker van de samenwerking, wil meer. Een regionaal economie-be- leid - getrokken door Terneuzen, een regionaal ruimtelijk beleid, met Hulst als gangmaker en een streek-promotiebeleid wat Sluis moet uitvoeren. Lonink moet ech ter ervaren dat Hulst geen ambtelij ke ondersteuning voor de projec ten wil inzetten en dat de meeste Bij exploot van 1 oktober 2007 heb ik, op verzoek van de ontvanger van de Belastingdienst/Zuidwest kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes aan Mw. J.M. Poorter, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats bin nen en buiten het Koninkrijk, een dwangbevel betekend inzake inkom stenbelasting. Afschrift is te verkrijgen bij de ont vanger Belastingdienst Zuidwest/ kantoor Goes, Stationsplein 21Goes, tel. 0113-244577. De belastingdeurwaarder van de Belastingdienst Zuidwest kan- toor/Goes, Stationsplein 21Goes. gens de planning. Toch blijft het mensenwerk, want al is bij het op en neer laten van de schuiven aan alle technische scenario's gedacht; het licht aandoen na de films was nog een hele klus. Jelle Bramijer uit Kamperland en zijn vrouw zijn helemaal weg van Neeltje Jans. Voor strandbezoek, om te fietsen of te wandelen. Ze wonen nu voor de tweede keer in Zeeland, nog maar sinds kort overi gens. Ook hij passeert zeer regel matig de kering in de auto en ziet zijn kans schoon eens achter de schermen te kijken. „Ik ga ook ze ker nog eens naar een sluiting als het stormt. Dan natuurlijk niet zo als nu, als gast van Rijkswaterstaat, maar gewoon in de buitenlucht." Elk half jaar wordt het noodsluit- systeem van de kering getest en eveneens twee keer per jaar wordt de sluiting handmatig in gang ge zet. MIDDELBURG - Agenten van andere korpsen komen graag bij de Zeeuwse politie werken omdat ze hier veel meer allround kunnen opereren. Dat geldt met name voor de gewone straatagent, aldus M. Mulder-Bardoul van de afde ling P8tO van de Zeeuwse politie. In een korps als bijvoorbeeld het Rotterdamse treden straatagenten veelal op als een soort eerste hulp. Bij bijvoorbeeld een verkeersonge val regelen ze de eerste minuten waarna de specialisten het van hen overnemen. In het Zeeuwse kunnen agenten in de regel een zaak van begin tot einde afhande len. Dat geeft volgens woordvoer der A. Don meer arbeidsvreugde. Om die reden solliciteren redelijk wat agenten van andere korpsen naar functies bij het Zeeuwse. Ondanks die belangstelling van el ders voor een baan bij het Zeeuw se korps houdt het zaterdag 13 ok tober toch een open dag. Die dag is niet alleen bedoeld om het pu bliek kennis te laten maken met de Zeeuwse politie. Het korps hoopt daar ook nieuwe leerlingen te werven. Het nieuwe oefencen trum van het korps aan de Finland weg in Vlissingen-Oost is de dag opengesteld voor het publiek. Wel moeten belangstellenden zich via www.politie.nl/zeeland opgeven. Terneuzense wethouders niet ly risch zijn over zijn plannen. Lo nink zou te ver voor de muziek uit lopen. „Maar", zegt burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst, „een voorzitter mag dat. Hij heeft de be stuurders in de regio wel zo ver ge kregen dat ze nu wel gezamenlijk zaken willen aanpakken. Dat wij voor een formeel samenwerken te rughoudend zijn, komt doordat we eerst zelf onze organisatie op orde willen hebben en onze amb tenaren willen inzetten voor eigen projecten." Internationaal bekend, schildert o.a. Zeeuwse sagen. Langeviele 45 Middelburg 0118-615044 www.galeriemiddelburg.nl Veel belangstellenden maakten van de gelegenheid gebruik de stormvloedkering in de Oosterscheldemonding eens van een andere kant te bekijken. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67