Christenunie Reimerswaal maakt <\r)pp| foP.Stpl pri zich zorgen over afsluiting Postweg r Oud-burgemeester dient klacht in Voorstraat Wissenkerke wil af van trillingen Emergis Uitstel hangplek Sint-Annaland Avond Yerseke Moer in De Zaete Ontsluitingsweg Yerseke dicht voor fïetscrosswedstrijd. Voormalig eerste burger van Sluis laat zich geen idioot noemen. Nieuwe buurtpleinen moeten jeugd Goese Polder meer uitdagen. EXECUTIEVERKOOP Belastingdienst 30 Donderdag 4 oktober 2007 PZC B door Luc Oggel yerseke - De fractie van de Chris tenunie in de gemeente Reimers waal is bezorgd over de afsluiting van de Postweg, één van de twee hoofdontsluitingswegen van Yerse ke. Die is zaterdag 20 oktober tus sen half tien 's ochtends en drie uur 's middags dicht vanwege een oefening voor het nationaal kam pioenschap fietscross. Fractievoorzitter A. Jumelet is zeer verbaasd over het feit dat de pro vincie een vergunning heeft ver leend voor de afsluiting en vreest dat verkeer onder meer via de we gen in natuurgebied Yerseke Moer naar het dorp zal rijden. „Daar zijn die wegen absoluut niet ge schikt voor en ik voorzie dan ook zeer ongewenste en gevaarlijke toe standen", laat Jumelet schriftelijk weten aan het college van burge meester en wethouders. Hij wil dat B en W stappen nemen om te voorkomen dat in het vervolg ver gunning wordt verleend voor de afsluiting van belangrijke toegangs wegen. door René Hoonhorst sluis - Oud-burgemeester B. Straatsma en de Oostburgse ambte naar R. de Vrieze hebben een aan klacht wegens smaad ingediend te gen E. Corveleijn uit Aardenburg. Het voormalige hoofd bestuursza ken van Sluis-Aardenburg heeft de twee 'in eer en goede naam aange tast' in zijn deze zomer versche nen boek 'Vele ambachten, maar nauwelijks ongelukken'. Archief medewerker De Vrieze was vol gens de memoires van Corveleijn Volgens provinciaal regiohoofd be heer en onderhoud Zuid J. van de Velde is inderdaad een ontheffing verleend aan de wedstrijdleiding. „Maar dat doen we alleen als we een verklaring van geen bezwaar van de gemeente hebben gekre gen." Van de Velde kon gisteren niet met zekerheid zeggen of die al binnen is. „In de regel gaan we daar vanuit." Het probleem van sluipverkeer ziet hij niet zo. „Dat risico loop je altijd, we organiseren in Neder land ook een Eneco-tour, daarvoor zijn belangrijke wegen wel langer afgesloten." Het feit dat het 20 oktober om een wedstrijd gaat met bovenregionaal belang is volgens Van de Velde voor de provincie ook reden om iets meer medewerking te verle nen. „Voor een clubje toeristen dat een beetje zou willen fietsen slui ten we zo'n weg natuurlijk niet af" Jumelet vindt het gegeven dat het om een belangrijke wedstrijd gaat, De Postweg bij Yerseke is 20 ok tober afgesloten vanwege een fietswedstrijd. De CU-fractie is bang voor 'sluipers' door natuur gebied Yerseke Moer. een 'rotte appel in de mand' van het ambtenarenkorps. Straatsma, waarnemend burgemeester van juni 2001 tot december 2002, is vol gens Corveleijn een 'idioot', die het belang van Sluis-Aardenburg geen zier interesseerde. Straatsma en De Vrieze eisen dat een aantal passages uit het boek worden ge schrapt of dat het uit de handel wordt genomen. Straatsma (65) woont tegenwoor dig in de Achterhoek. Hij is op be ledigende passages in het boekje gewezen door de advocaat van De Vrieze. Straatsma denkt dat Corveleijn wat wraakzuchtige gevoelens koes terde, toen hij sommige voorval- Afsluiting Postweg OOSTERSCHELDE Wemeldmge PZC Felix Binicewicz niet zo van belang. „Je blijft zitten met dat verkeer, een andere locatie zou misschien beter zijn." Wethouder C. Knuit deelt de zor gen van Jumelet niet. „Volgens mij is het allemaal goed geregeld, dat comité doet dit al jaren." Hij denkt dat er 'misschien een enkeling' door de Yerseke Moer zal rijden. Op 20 oktober staan er twintig mensen klaar om het verkeer te be geleiden. Hulpdiensten kunnen wel gebruik maken van de Post weg. len beschreef „Als beleidsambte naar in Aardenburg hield hij zich niet altijd aan de regels van het bel fort in Sluis. Ik moest dus wel eens ingrijpen." Straatsma heeft zijn klacht bij de politie gedeponeerd en wacht tot justitie actie onderneemt. De Vrie ze heeft naast de aangifte van smaad een kort geding aangespan nen bij de Middelburgse recht bank. De 'beledigde ambtenaar in functie' eist een schadevergoeding van 500 euro. Bovendien wil hij 10.000 euro voor elke dag dat het boek - mét de gewraakte passages - in de handel is. Corveleijn geeft 'geen enkele reactie zo lang de zaak onder de rechter is'. door Susan Docters WILHELMINADORP - Er zijn meer dan veertig speeltuinen in de Goe se Polder, maar geen kind buiten te zien. Niet alleen omdat zij ach ter de televisie of computer zitten, maar ook omdat de speeltuintjes gewoon niet leuk genoeg zijn. Speelruimteontwerpster Jootje Vaas brengt daar verandering in. Op verzoek van de gemeente Goes heeft zij haar hoofd gebroken over nieuwe speelvoorzieningen en speelpleinen voor de wijk aan de noordkant van Goes. Haar ideeën sluiten aan bij campagnes van de overheid om kinderen te stimule ren om te sporten en te bewegen. Kinderen snoepen te veel en brengen te veel tijd door achter de computer en televisie. Ze willen best graag buiten ravotten, als daar maar iets te beleven valt, weet Vaas uit onderzoek. In eerste instantie werd de ge meente Goes door een nieuwe wet voor de veiligheid van speel voorzieningen in 2001 gedwongen om de ondergronden aan te pas sen van de ruim veertig speelplei nen in de wijk. „De klei in Zee land is zo hard dat dit geen veilige ondergrond biedt voor de kinde ren", zegt Vaas. Dit betekende dat de ondergrond duurder zou wor den dan het materiaal dat er op staat. Om die reden besloot de ge meente Vaas onderzoek te laten doen naar de speeltuintjes. „Ik liep in het voorjaar eens door de wijk en het viel me op dat er geen enkel kind op een schommel zat." Vaas sprak hierop met school directeuren, huisartsen en de poli tie, maar wilde vooral luisteren naar de wensen van de kinderen. Uit een kwaliteitsonderzoek naar de speeltuintjes bleek dat ontmoe tingsplaatsen ontbraken waar men sen van alle leeftijden terecht kon den, terwijl hier meer dan genoeg ruimte voor is. Kinderen gebruik ten de speeltuintjes om af te spre ken om vervolgens thuis of rond om huis te spelen. „Er zat duide lijk iets niet goed in het aanbod", vindt Vaas. 'Ik liep door de wijk en het viel me op dat er geen enkel kind op een schommel zat' Zij kreeg vrij spel van de gemeente om de speeltuinen in een nieuw jasje te stoppen en drie polderplei nen in te richten. Op de polder pleinen in Trumanstede, Schuman- stede en Cort van de Lindestraat combineert Vaas sport, spel en na tuurlijke elementen. „Ik heb sfeer- plekken gecreëerd waar jong en oud samen kunnen komen." Het is de bedoeling om kinderen te laten bewegen, actief te zijn en natuur te laten beleven. „Ik heb me vooral gericht op speelattribu- ten waarbij kinderen zelf in kun nen vullen wat ze ermee moeten doen, zodat ze geprikkeld worden om creatief te spelen en te den ken." Iedereen weet wat je met een wip moet doen of waar een schommel voor dient. „Maar bij voorbeeld de Pillars of Hercules is een speeltoestel waarbij kinderen zelf kunnen bedenken wat ze er mee moeten doen. Iemand van zes jaar gaat er heel anders mee om dan iemand van twaalf jaar." Aan de vernieuwing van de buurt pleinen is reeds begonnen. De pol derpleinen zijn, begin 2008 klaar. Jootje Vaasje maakt ontwerpen voor speelruimten. Publieksdag eetstoornissen Gevangen in gewicht Een veelzijdige en inspirerende middag en avond voor iedereen die meer wil weten over (beginnende) eetstoornissen en mogelijke behandelmethoden. U kunt kijken, luisteren en meepraten. Er zijn exposities en workshops, er is film en theater. woensdag to november van 15.00 tot 18.00 uur en van 18.30 tot 2i.oo uur Emergis, Oostmolenweg 101 in Kloetinge Toegang is gratis. Vrije in- en uitloop. Het volledige programma vindt u op www.emergis.nl/actueel yerseke - De informatiebijeen komst over een beheerplan voor de Yerseke en Kapelse Moer mor genavond is verplaatst van de Se quoiahof in Vlake naar partycen trum De Zaete in Yerseke. Wat er wel en wat er niet mag in de Yerseke en Kapelse Moer, komt in het beheerplan te staan. Een be heerplan is nodig, omdat de gebie den onder de Europese Vogel- en Habitatrichtlijnen zijn gebracht. De informatieavond begint om 19.45 uur. Zaterdagochtend is er om 10.00 uur een excursie, vertrek Postweg aan de Kapelse kant. SINT-ANNALAND - De jeugd in Sint- Annaland houdt het nog altijd niet droog. Weer is de bouw van de overdekte hangplek, uitgesteld. De gemeente Tholen kan geen ge schikte locatie vinden. De eerste keus, nabij het koelhuis aan de ha ven, werd direct naar de prullen mand verwezen. Het trapveldje bij de Wellevaete werd ook niks. Om wonenden klommen op de barri cades. Bij de tennisvelden kwam de tennisvereniging in het ver weer. Het college keerde terug naar de eerste optie: dit keer aan de rand van het havengebied, schuin tegenover het tankstation aan de Oude Zeedijk. Daarmee le ken alle klippen omzeild. Vrijwel geen omwonenden en dichtbij de plek waar de jongeren toch al sa men komen. Toch gooien ook nu weer omwonenden roet in het eten. „Bewoners blijken nu ook al last te hebben. Bovendien wordt het havengebied nog ontwikkeld", meldt een gemeentewoordvoerder. wissenkerke - De gemeente Noord-Beveland zal aan de hand van metingen bekijken welke maat regelen moeten worden genomen om trillingshinder door lijnbussen en zwaar verkeer in de Voorstraat en Oost-Voorstraat in Wissenker ke terug te dringen. Bewoners kla gen al langer over overlast en heb ben bij de gemeente 44 handteke ningen ingeleverd. Volgens een ge meentewoordvoerster zullen me tingen worden verricht en aan de hand van de resultaten wordt beke ken welke maatregelen nodig zul len zijn. Handhaven op snelheid kan, maar ook de weg fysiek aan pakken is een optie. „Dat is wel een laatste redmiddel", aldus de woordvoerster. Op vrijdag 5 oktober 2007 om 11.00 uur respectievelijk 14.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van Bakker Barneveld en Oosthoek Detachering en Reïntegratie B.V. Te koop wordt aangeboden: Kantoorinventaris w.o. computers, laptops, printers, keukenapparatuur, een mobiele trainingsunit, personenauto VW type LT, 2.8 diesel, kenteken ZB-PF-24, en wat verder te koop zal worden aangeboden. De verkoop vindt plaats te Rotterdam, Piekstraat 35 en te Middelharnis, Zernikeweg 55. Bezichtiging: een half uur voor de verkoop. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Ondernemingen Goes, Stationsplein 21. Voor inlichtingen GSM 06-51968578 (het kan zijn dat om een of meerdere redenen de verkoop niet doorgaat). De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop. Wouter Duim.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62