'WW-' PZCI29 Essent verlaagt tarief in Ouverture déDRVKKERY Weg vrij voor parkeergarage BEVELANDEN-THOLEN 37 Energiebedrijf keert ook compensatie uit voor te hoge afrekeningen. Jubilaris met de zeilboot naar school Dessert Brasseriemenu Schrijversmarkt Koopzondag Kjoek op zondag met Nieuw: edities 2007 van Violist Matthieu van Bellen blijft Hulsters nuchter Donderdag 4 oktober 2007 Sluiskilse astronaut krijgt eigen plek in de ruimte Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Bewoners van de Goese wijk Ouverture betalen volgend jaar een lager energietarief. Dat hebben bewoners, gemeente en energieleverancier Essent afgespro ken. Uit onderzoek blijkt dat het verbruik van het warmtebronsys teem in Ouverture sinds 2002 on juist is gemeten, waardoor wijkbe woners jarenlang te veel hebben betaald. Essent stelt niet alleen het tarief per januari bij, het energiebedrijf compenseert de huishoudens in Ouverture tevens voor de te hoge energienota's in de afgelopen ja ren. Wie sinds 2002 in de wijk woont, kan maximaal 806 euro ontvangen. De hoogte van de com pensatie is afhankelijk van de woonduur en het verbruik. Essent keert in november uit. Ouverture telt driehonderd woningen. Essent en de gemeente Goes slo ten indertijd een contract over het gebruik van de diepgelegen warm tebronnen, die in vergelijking met gas schoon en duurzaam zijn. Het water wordt licht verwarmd aange voerd, waarna een warmtepomp het verder op temperatuur brengt, 's Zomers koelt het systeem ook. Op grond van het contract tussen gemeente en Essent waren huizen kopers verplicht vijftien jaar lang gebruik te maken van de pomp. Een alternatief is er niet, want er ligt geen gasleiding in Ouverture. In het begin waren er geen kinch in Essent erkent dat bewoners van de Goese wijk Ouverture te veel betalen voor energie uit het warmtebronnensysteem. Het energiebedrijf verlaagt het tarief. ten over de energiekosten en bewo ners waren tevreden met de mi lieuvriendelijke techniek. Vanaf 2005, toen de gasprijzen ste gen, kregen ze de indruk dat hun energienota's wel fors omhoog gin gen. Te fors vergeleken met de gasprijzen, terwijl Essent had be loofd dat ze met de warmtebron nen niet duurder uit zouden zijn dan met een gasgestookte ketel. Begin dit jaar drongen bewoners bij de gemeente aan op een onder zoek. Er kwam een projectgroep, waarin bewoners, gemeente en Es sent vertegenwoordigd waren. De aap kwam daarna uit de mouw: Es sent berekende de nota's aan de hand van de aangevoerde warmte, dus voor de warmtepomp, wat overigens keurig in het contract stond. Vanaf nu meet Essent na de pomp ofwel het werkelijk rende ment voor de gebruiker. „Het verg de wel een pittige discussie. Het was David tegen Goliath", blikt be woner Ernst de Lange terug. Volgens Essent-exploitatiemana- ger Erik-Jan Termaten worden de warmtepompen allemaal nog ge keurd. Ook de koeling wordt verbe terd. Bewoners ontvangen binnenkort een nieuwsbrief SINT-MAARTENSDIJK - Zeilen is Joop de Korte's het onderwijs zit, werd gisteren door de 101 leer- grootste hobby, dus, zo dachten ze op de Juliana lingen, de oudercommissie en onderwijzers van van Stolbergschool in Sint-Maartensdijk, kunnen de basisschool opgehaald met een zeilbootje, ach- we hem het beste verrassen met een 'boottocht- terop de trailer van een auto. Ook zijn vrouw, je'. De jubilaris, die vierde dat hij veertig jaar in twee zoons met hun vrouwen en de kleinkinde ren mochten mee. Ondanks de lange staat van dienst is de schooldirecteur en leraar van groep 7 en 8 nog niet van plan te stoppen met werken. Pas 1 maart volgend jaar gaat hij met pensioen. foto Willem Mieras Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.drukkerijmiddelburg.nl GOES - Gedeputeerde Staten heb ben de bezwaren tegen de ruimte lijke procedure voor de parkeerga rage aan de westkant van de Goese binnenstad verworpen. Dat bete kent dat in november de eerste paal de grond in kan. Supermarkt Albert Heijn, eigenaar Déla van 'de krul' aan de Kolve- niershof en een particulier hadden bezwaar gemaakt. Zij kunnen het nog hogerop zoeken bij de Raad van State. Wethouder M. Dieleman wil nu zo snel mogelijk beginnen met de bouw van de 530 plaatsen tellende parkeergarage. Tot nu toe is er al leen maar vertraging geweest. De bouw was voorzien begin 2006, maar de gemeente moest na klach ten van winkeliers eerst op zoek naar vervangende parkeerruimte. In mei bleek het project 7,6 mil joen euro duurder te worden; niet 11,5, maar 19,1 miljoen euro. Reden voor de tegenvaller: er moest on- derwaterbeton worden gestort. Ook liepen er bezwaren tegen de ruimtelijke procedures en sleepte één van de bedrijven die had inge schreven, de gemeente voor de rechter. Die oordeelde in juli dat Goes geen fouten had gemaakt bij de Europese aanbesteding. 2EE|BÜE Tip? redactie@pzc.nl De avondmaaltijd ontlokt aan de twee kinderen in het Kloeting- se gezin doorgaans geen vreugde kreten of complimenten aan de kok, maar het nagerecht beschou wen zij zonder meer als een dage lijks hoogtepunt. Nieuwsgierig waren ze ook deze keer naar wat er uit de koelkast kwam. De oudste zoon, Julius van zes, bekeek fronsend hoe zijn vader de benodigde kommetjes en le pels tevoorschijn haalde, zorgvul dig het pak Drakenvla van de Ef- teling (met bananensmaak) open de en zijn kroost van dessert wil de voorzien. Tot hij zich niet lan ger kon bedwingen. „Hé, schiet eens een beetje op. Ik zit hier niet voor mijn plezier hoor." vanavond vanaf 17.30 uur met kruidensla, pasta met tilapiafilet of roorpkaas en gestoofde peer 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 6 oktober 14.00-16.00 uur Zeeuwse Kinderboekenschrijvers zondag 7 oktober 13.00-17.00 uur 15.00-16.30 uur kinderboekenschrijver Greet Beukenkamp Aangenaam Klassiek 9,95 Aangenaam ...Jazz 6,95 Klassiek voor Kids €4,95 het is Kinderboekenweek haal nu folder met activiteiten, of kijk op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61