Skeeleren is spectaculairder dan schaatsen Kruiningen startplaats Brabantse veldrijders Erwin Mesu na snelle promotie naar hoogste niveau van Nederland. Tweehonderd deelnemers verwacht bij start competitie. De Bree in vier beurten klaar VARILUX W PZC Donderdag 4 oktober 2007 53 Erwin Mesu: „Het kan nog wel vijfjaar duren voordat ik op A-niveau ben." foto Lex de Meester door Bas Koel MIDDELBURG - Erwin Mesu (18) zal volgend seizoen in de hoogste lan delijke categorie gaan skeeleren. De skeeleraar uit Middelburg hoopt zo goed mogelijk mee te draaien in de A- categorie. „Het ni veau in deze categorie ligt heel hoog. Het is afwachten of ik dat ni veau ook aan kan." Erwin Mesu begon zes jaar gele den met schaatsen. Om in de zo mer ook te kunnen trainen, be sloot hij te gaan skeeleren. Dit be viel hem echter zo goed, dat hij zich twee jaar later voornamelijk op het skeeleren is gaan richten. Mesu: „Ik vind skeeleren veel leu ker. Je rijdt door dorpjes waar soms ïooo supporters staan. Het is veel spectaculairder." Ondanks zijn keuze voor het skeeleren, heeft Mesu het schaat sen nog niet achter zich gelaten. „In de winter is het schaatsen mijn training voor het nieuwe skeelerseizoen. Dit weekend schaats ik alweer mijn eerste mara thon." Als de winter voorbij is, heeft de 18-jarige rijder van skeelerteam VW Zeeland een maand de tijd om zich klaar te maken voor het nieuwe seizoen. Dat zal een een enorme uitdaging vormen. Mesu zal in de A- categorie op het hoog ste landelijke niveau gaan skeele ren. De promotie kwam vorig jaar als een verrassing voor de skeeler aar. „Vorig seizoen was mijn eerste seizoen in de B-categorie. Ik ver wachtte dat ik daar zou moeten |"JJ Erwin Mesu komt komend jaar uit op het hoogste landelijke skeeler niveau. De 18-jarige Mid delburger verwacht dat het een loodzwaar seizoen zal worden. wennen. De start was niet goed, maar na één, twee maanden kon ik ineens met de topvijf mee rij den. De laatste wedstrijden van het seizoen ben ik zelfs een aantal keer tweede geworden. Door mijn goede resultaten eindigde ik als tweede in het eindklassement, waardoor ik na mijn eerste jaar meteen mocht promoveren." Erwin Mesu verwacht niet dat er dit seizoen weer een verrassing in zit. „Het niveau ligt bij de A's nog veel hoger. Als ik tijdens wedstrij den met A-rijders op mijn top reed, versnelden die rijders nog een keer. Het vereist heel veel trai ning om op dat niveau te komen. Het kan nog wel vijf jaar duren voordat ik zo ver ben." De Middelburger stelt zichzelf dan ook nog geen doelen. „Ik wil zo goed mogelijk rijden. Ik ga niet meer voor het klassement, ik be kijk het wedstrijd voor wedstrijd. Het zou mooi zijn als ik een keer mee kan in een ontsnapping. Mis schien zit er dan wel een toptien- plek in." Als er een goed resultaat in zit, moet het volgens de jonge skeeleraar gebeuren in ontsnappin gen. „Bijna alle wedstrijden waar ik een podiumplek gehaald heb, ben ik uit het peloton ontsnapt. Ik kan namelijk wel driekwart wed strijd op mijn top rijden, waar door ik vorig seizoen vaak het ver schil kon maken." Het is voor Erwin Mesu afwach ten of hij dit seizoen optimaal kan presteren. In september is hij na melijk gestart met de opleiding econometrie. Omdat hij in Rotter dam op kamers zit, is het maar de vraag of hij elke keer kan trainen in Goes. „Ik ga ieder geval veel voor mezelf trainen als ik in Rot terdam ben. Op school krijg ik bin nenkort een topsportstatus, waar door ik sommige lessen mag mis sen, of op een ander moment kan volgen. Zo kan ik mijn trainingen makkelijker inplannen." GOES - In Kruiningen gaat zaterdag de West-Brabantse veldritcompeti- tie van start. Dit populaire evene ment trekt wekelijks rond de twee honderd deelnemers. Ook nemen er iedere week tientallen jeugdren- ners uit België deel. De finale is 23 december in Bergen op Zoom, par koers Klavervelden. De overkoepelende organisatie on der leiding van Toon Havermans uit Hoogerheide heeft in samen werking met de lokale verenigin gen en comités een programma ge maakt voor een Serie van twaalf wedstrijden voor de komende maanden. Nieuw zijn de crossen in Huijbergen, Woensdrecht, Calf- ven en Oosterhout. Wekelijks kunnen zowel de jeugd als de senioren strijden in de veld- ritten. Telkens weer op een andere parkoers met zijn eigen kenmer ken, zoals snel, technisch, bos, strand of weiland of combinaties daarvan. Nieuw is dat de wedstrijden onder auspiciën van de Koninklijke Ne derlandse Wielrenunie (KNWU) verreden worden. Er gaan iedere wedstrijd elf verschillende catego rieën van start. Kalender: za 6-10 Kruiningen (Den In- kel), zo 14-10 Breda (Galderse Meren), zo 21-10 Huijbergen (Overbergseweg), zo 28-10 Schijf (Café Zaal Sport), zo 4-11 Breda (Baronie-parkoers), zo 11-11 Hoo gerheide (Doelstraat), zo 18-11 Ossend- recht (Parkoers Volksabdij), zo 25-11 Woensdrecht (Sportpark De Fortuin), zo 2-12 Bergen op Zoom (Klavervelden), zo 9-12 Oosterhout (Warande parkoers), zo 16-12 Calfven (Trambaan), zo 23-12 Fina le Bergen op Zoom (Klavervelden). Voor reglementen en verdere informatie zie: www.wielrenneninwestbrabant.nl STEENBERGEN - Het kaderteam 's Lands Welvaren verliet Steenber gen met een knappe 6-2-overwin- ning op De Wellse Vaart. Na twee gelijke spelen was dit de eerste winstpartij voor de Zeeuwse ka- dristen. Vooral op Peter de Bree staat mo menteel geen maat. Na twee eerde re overwinningen in vijf beurten had hij nu aan vier beurten ge noeg voor winst in het kader 57/2 (300 caramboles). Zijn teller staat na drie ronden op 900 punten in 14 beurten, ofwel 64.285 gemid deld. Na één punt in zijn eerste beurt veegde hij mede dankzij eer serie van 140 tegenstander Ton van Eekelen in de volgende drie omgangen van tafel. Ook Danny Walhout deed van zich spreken. Hij kwam in het 38/2 tot winst op Michel van Agtmaal met 25.00 gemiddeld. Toon Her mes zorgde, met twee puntjes ver schil op Marcel Hopmans, voor de derde winstpartij. Jan Goud zwaard verloor van Patrick Luijks. Wie kiest voor Varilux, kiest voor de best mogelijke correctie op elke kijkafstand. Met geen enkel ander multifocaal glas kunt u zó natuurlijk zien. De kwaliteit van Varilux is al jarenlang ongeëvenaard. Kiest u vóór 1 december 2007 voor een bril met Varilux glazen, dan krijgt u van ons de Bourgogne erbij! We schenken u een fraaie cadeaukoffer met twee flessen heerlijke wijn uit de Bourgogne én bijbehorende wijnaccessoires. Kijk voor deelnemende opticiens bij u in de buurt op www.varilux.nl Gratis Bourgogne pakket bij Varilux brillenglazen Vraag naar de voorwaarden in de winkel Varilux, ver vooruit en dicht bij u ca Deelnemende opticiens zijn herkenbaar aan deze deursticker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55