Super Voordeel! Ode aan bokslegende Ben Bril in theater Carré PZC 39 De allerscherpste prijs. Raymond Joval en Don Diego Poeder boksen op historische grond. W Super deBoer uit ;WS3ÊBÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊÊt Graag gedaan. Wielrenner Stefan van Dijk stapt over naar Belgische ploeg Jartazi b 2 Donderdag 4 oktober 2007 PZC W door Jop van Kempen AMSTERDAM - Maandagavond bok sen Raymond Joval en Don Diego Poeder in Carré. Het boksevene- ment in het vooraanstaande thea ter aan de Amsterdamse Amstel is een ode aan de overleden Amster damse bokser en scheidsrechter Ben Bril. Het is de bedoeling dat het in Carré niet bij één Ben Bril Memorial blijft. Het is niet de eerste keer dat het opgevoerde drama in Carré bestaat uit écht bloed, écht zweet en échte tranen. Want op 30 maart 1987 werd er ook al gebokst in het thea ter. En in de periode kort na de Tweede Wereldoorlog was Carré in Amsterdam veelvuldig het to neel van vuistgevechten. „Wij zijn trots dat we het boksen op zo'n historische grond kunnen laten terugkeren", aldus organisa tor Jan Lenten. Samen met Martin Overste, die in het verleden ook bokswedstrijden organiseerde, heeft Lenten zich in gespannen om Nederlands beste profs en amateurs op het program ma te krijgen. Lenten en Overste zijn als oud-boksers bekenden van de in 2003 overleden Bril, die vóór de Tweede Wereldoorlog negen keer Nederlands kampioen werd. Bril nam ook deel aan de Olympische Spelen van 1928 in Amsterdam. Vanwege zijn joodse achtergrond weigerde hij echter deelname aan de Olympische Spelen van 1936 in Berlijn. Tijdens de TXveede wereld oorlog werd hij opgepakt, maar hij overleefde het concentratiekamp Bergen Belsen. Na de oorlog stop te hij met boksen en werd hij een internationaal gewaardeerde scheidsrechter. „We willen Bril met dit evene ment eren", aldus Jan Lenten. „Rotterdam heeft de Bep van Kla veren Memorial, in Amsterdam ho pen we dat binnen enkele jaren de Ben Bril Memorial een begrip wordt." Ook willen de organisatoren met de gala-avond het Nederlandse boksen nieuw leven inblazen. De organisatoren streven niet naar een zo hoog mogelijke winst. „Als de zaal is uitverkocht, draaien we met behulp van de sponsors quitte. Houden we iets over, dan investeren we dat in de volgende In het Amstedamse theater Car- ré herleven maandag oude tij den. Er worden bokswedstrijden gehouden. Don Diego Poeder en Raymond Joval komen in actie. editie." De komende twee jaar zal de Ben Bril Memorial opnieuw in Carré plaatsvinden, zo verklaarden de organisatoren. Voor maandag zijn bijna alle 1100 toegangskaarten al verkocht. De toeschouwers kunnen onder ande ren de oud-wereldkampioenen Raymond 'Hallelujah' Joval en Don Diego Poeder aan het werk zien. Amsterdammer Joval staat tegen over de Fransman Alban Mothie. Op papier zou Joval de partij moe ten winnen, want met een record van 36 winstpartijen en vier neder lagen staat hij er beduidend beter voor dan Mothie: 26 keer winst, zestien keer verlies en drie keer on beslist. Raymond Joval (39) is alleen wel twaalf jaar ouder dan zijn Franse opponent. De partij in het mid dengewicht wordt gebokst over acht ronden. Rotterdammer Don Diego Poeder heeft een slechtere staat van dienst dan Raymond Joval. De zwaarge wicht bokste 29 partijen, waarvan hij er 24 won en vijf verloor. Zijn drie laatste partijen eindigden in nederlagen. Poeder neemt het zes ronden op tegen Yaroslav Zavorot- ny uit de Oekraïne. „Ik weet niks van hem," aldus Poeder. „Alleen dat hij met zo'n 1.95 meter erg lang is." WeGeNeR dagbladen www.pzcadverteren.nl BRIDGE Shanghai. WK. Open teams, ronde 10: Nederland - Noorwegen 9-21, ronde 11: Nederland - Zweden 13-17, ronde 12: Nederland - Japan 25-5. Tussenstand: 1. Verenigde Staten 1 230 punten, 2. Polen 217, 3. Italië 212, 6. Ne derland 195,5. Vrouwenteams, ronde 10: Nederland - Japan 20-10, ronde 11: Nederland - India 17-13, ronde 12: Nederland - Indonesië 11-19. Tussenstand: 1. Verenigde Staten 1 230 punten, 2. Duitsland 217, 3. China 209, 16. Nederland 173. TENNIS Stuttgart. Vrouwen. Eerste ronde: Kraji- cek (Ned) - Alona Bondarenko (Oek) 6-3 6-2, Hantuchova (Slv/8) - Safarova (Tsj) 6-1 6-3, Katerina Bondarenko (Oek) - Knapp (Ita) 6-1 6-3. Tweede ronde: Koez- netsova (Rus) - Radwanska (Pol) 6-4 6-7 (4) 6-3. Tokio. Mannen. Tweede ronde: Ferrer (Spa/1) - Moodie (ZAf) 7-6 (5) 6-2, He witt (Aus/4) - Gregorc (Slv) 6-3 6-3, Ver- dasco (Spa/8) - Zverev (Dui) 6-3 6-2, Gas- quet (Fra/3) - Fleishman (VSt) 6-3 6-4, Berdych (Tsj/2) - Vanek (Tsj) 6-1 6-4, Sela (Isr) - Del Potro (Arg) 2-6 7-5 5-3 opgave Del Potro. WIELRENNEN Miinster. Miinsterland Ronde. 1. Van Emden (Ned) 210 km in 4.41.17, 2. Cio- lek (Dui), 3. Van Dijk (Ned), 4. Sieberg (Dui), 5. Radochla (Dui), 6. Förster (Dui), 17. Veelers, 20. Tjallingii. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DONDERDAG BILJARTEN Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 4. 's Lands Welvaren 1 - De Heerenstraat. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 19.30 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Scooby's Grote Assorti - Roadhouse Roa dies. Locatie: Scooby's Snooker en pool- café, Zevenbergen. Aanvang: 20.00 uur. BRUSSEL - Wielrenner Stefan van Dijk fietst volgend seizoen voor het professionele ProContinental- team Jartazi. De 31-jarige Van Dijk, die eind 2005 een jaar schorsing opliep door het ontlopen van een doping controle, rijdt dit seizoen voor Team Wiesenhof In 2002 verover de hij de Nederlandse titel op de weg. Wiesenhof stopt aan het eind van dit seizoen met sponso ring van wielerploegen. Met Van Dijk gaat ook de Rus Guennadi Michailov naar Jartazi. Hij is al prof sinds 1996. Tot nu be haalde hij twee zeges. Eerder tekenden de Nederlanders Jens Mouris en Hans Dekkers uit IJzendijke al een contract bij Jarta zi. Jartazi wordt een ploeg met veel sprinters. Naast Van Dijk en Dekkers fietsen ook de Est Janek Tombak en de Fransman Denis Flahaut bij de Belgen. Flahaut won dit jaar de Delta Profronde. Rundertartaartjes per kils Zespri Kiwi's gold of green per 500 gram actie-kiloprijs 1.98 Super de Boer 100% Vers geperst sap zonder toevoegingen, 2 flessen a 500 ml naar keuze 3AS/238 Hertog Ijs alle soorten ovale bak 875 ml actie-literprijs 2.73 Dash Wasmiddel oceaan- of zomerfris 2 pakken a 1710 gram naar keuze De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 4 oktober t/m zondag 7 oktober 2007. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt: 0P=0P. Deze actie wordt procentueel verrekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54