In Balans Van Gaal heeft weer iets te kiezen Ajax gaat niet voor de schoonheidsprijs Ml uxe of noodzaak? AZ verdedigt i-o-voorsprong tegen Pacos de Ferreira. Groningen-coach predikt geloof, hoop en liefde Ron Jans hoopt op een historisch resultaat tegen Fiorentina. Raddiffe loopt in New York Trainer Ten Cate: mooi voetbal is tegen Dinamo Zagreb niet belangrijk. www.pzcadverteren.nl donderdag 8 november WOGeNeR dagbladen PZC Donderdag 4 oktober 2007 49 door Ruud Ramler ALKMAAR - Met de terugkeer van Ari, Simon Cziommer en David Mendes da Silva kan Louis van Gaal weer keuzes maken in de se lectie van AZ. De trainer heeft van avond in de return voor de Uefa Cup tegen Pacos de Ferreira boven dien weer de beschikking over ver dediger Barry Opdam en doelman Boy Waterman. De toegenomen al ternatieven hebben met name ge volgen voor Haris Medunjanin, die vanaf de tribune zal moeten toekij ken. Van Gaal moest gisteren wel een voorbehoud maken over de inzet baarheid van Ryan Donk. De ver dediger heeft last van een liesbles sure en ondergaat vanavond in de warming-up een laatste test. Als die negatief uitvalt speelt Milano FLORENCE - Geloof, hoop en liefde. Dat predikte FC Groningen-coach Ron Jans aan de vooravond van de return tegen het favoriete Fiorenti na in het Uefa Cuptoernooi. „We kunnen hier in Italië geschiedenis schrijven", besefte hij. Het eerste duel twee weken geleden in de Eu roborg eindigde in t-i. Jans gaf gisteravond in het zwoele Florence hoog op over de nog on geslagen nummer drie in de Serie A. „Ik denk dat deze ploeg in staat is om de Uefa Cup te winnen", be toogde hij. „Ik denk niet dat FC Groningen dat kan. Maar we moe ten er wel in geloven dat we een historisch resultaat tegen Fiorenti na kunnen neerzetten." Jans sprak daarbij de hoop uit dat het stadion van Fiorentina met 45.000 toeschouwers uitverkocht zal zijn. „Of je nu thuis of uit speelt, je moet altijd van het pu bliek houden. Spelen in een vol stadion is voor een voetballer het mooiste dat er is." DEN HAAG - Wereldrecordhoudster Paula Radcliffe loopt op zondag 4 november de marathon van New York. Het is voor de Engelse atlete de eerste marathon sinds ze begin dit jaar moeder werd van een dochter. De 33-jarige Radcliffe liep afge lopen zondag haar eerste wed strijd weer. Ze eindigde in de Great North Run, een halve mara thon in Newcastle, op de tweede plaats. Radcliffe is wereldrecordhoudster sinds 2003 toen ze een tijd van 2 uur, 15 minuten en 25 seconden liep tijdens de marathon van Lon den. Koenders. Mendes da Silva maakte afgelopen week zijn rentree bij Jong AZ na een afwezigheid van zeven maanden, waarin hij meer dere operaties aan zijn knie onder ging. De verdedigende middenvel der die de selectie volgens Van Gaal 'meer body' geeft, is hooguit een half uur inzetbaar tegen de Portugezen. Cziommer en de Braziliaan Ari be ginnen respectievelijk drie en twee weken nadat ze een spierbles sure opliepen mogelijk wel in de basis. Maar ook dit duo kan vol gens hun trainer nog geen hele wedstrijd aan. AZ moet een 1-0 voorsprong met succes verdedigen om zich te kwa lificeren voor de groepsfase van het Europese troosttoernooi. Het duel begint pas om 21.30 uur. Vermoedelijke opstelling AZ: Water man; Steinsson, Jaliens, Donk en Opdam; Agustien, De Zeeuw, Cziommer en Mar tens; Ari en Dembélé. J0 kan van- David Mendes da Silva avond een halfuur spelen. door Jochem Lippmann AMSTERDAM - Als goedmakertje voor de uitschakeling in de voor ronde van de Champions League trakteert Ajax vandaag alle seizoen kaarthouders op een gratis kaartje voor de thuiswedstrijd in de Uefa Cup tegen Dinamo Zagreb. Trainer Henk ten Cate benadrukte aan de vooravond van het duel dat de fans zich niet al te rijk moeten rekenen. „Mooi voetbal is niet belangrijk. We willen verder komen." Hoewel Ajax de eerste ontmoeting met Dinamo Zagreb tot een rede lijk einde bracht (0-1), is bijna nie mand bij de club gerust op een goe de afloop van de thuiswedstrijd. „Daarvoor is Dinamo ook een veel te sterke ploeg", stelde Ten Cate. „Die formatie deed in de voorron de van de Champions League niets onder voor Werder Bremen. Dat zegt mij toch wel iets." Ten Cate verwacht niet dat de kam pioen van Kroatië de achterstand met aanvallend voetbal wil weg werken. „Daarom zou het heel stom zijn als wij vol op de aanval zouden gaan spelen. Er is maar één ding dat telt. We moeten Dina mo Zagreb uitschakelen." Ten Cate kan tijdens het tweede duel met de kampioen van Kroatië weer over Jaap Stam beschikken. De aanvoerder is hersteld van een knieblessure die hem anderhalve week aan de kant hield. Ajax begint de wedstrijd waar schijnlijk met twee spitsen. Het ko ningskoppel Klaas-Jan Huntelaar en Luis Suarez krijgt hulp van vier behoudende middenvelders. De kans is groot dat John Heitinga rechts in de defensie speelt. Hij voorkwam in de uitwedstrijd op die positie dat Luka Modric, de ab solute vedette van Dinamo Zagreb, erg gevaarlijk werd. - •SS - Vi. Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51