Slordig Real verspeelt punten Rutten is positief gestemd Drogba is matchwinnaar voor Chelsea iH lpjl.1 48 Donderdag 4 oktober 2007 PZC FC Twente moet tegen Getafe 1-0- achterstand wegwerken. Twee treffers van Van Nistelrooij in duel met Lazio: 2-2. Londense ploeg koploper groep B na winst in Valencia: 2-1. Alves keert terug in basiselftal Ruud van Nistelrooij maakt met een stiftje de 2-1 voor Real Madrid. foto Ettore Ferrari ENSCHEDE - Bij FC Twente weten ze het: pas in de groepsfase valt de Europese glorie te verdienen. Om dat doel te bereiken moeten de Enschedese voetballers van avond een ï-o achterstand goed maken tegen Getafe. Ook trainer Fred Rutten beseft dat je pas echt meetelt als je in de poule komt, waarbij je verzekerd bent van nog minimaal vier wed strijden. „Als club zet je dan weer een volgende stap in het proces dat we vorig jaar hebben ingezet", aldus Rutten. „Ook voor de spelers is zo'n poule heel interes sant. We hebben een getalenteer de spelersgroep, die dan de nodi ge ervaring op kan doen. En die ervaring geeft je in de nationale topwedstrijden weer een extra steun." Rutten heeft opvallehd veel ver trouwen in het welslagen van de missie van vanavond. „Het zal niet makkelijk worden, maar ik ben positief gestemd. Wij kun nen in ons eigen stadion een heel hoog niveau halen. Dat hebben we tegen PSV wel bewezen. Bo vendien scoren we thuis bijna al tijd." Bij Twente ontbreken Stijn Huyse- gems (geblesseerd) en Edson Braafheid (geschorst). De Brazili aan Douglas maakt deel uit van de selectie. Getafe CF gaat de strijd vanavond aan met de steun van ito meege reisde supporters. Gisteren kwam het team van trainer Michael Laudrup aan in Twente en train de 's avonds op het drijfnatte veld in het Arke Stadion. De ploeg uit de voorstad van Madrid won het eerste duel en gaat ook nu voor de winst. Laudrup: „We gaan het veld op met het idee dat het o-o is. We blijven aanvallen en willen scoren. Als wij een doelpunt ma ken, moet Twente er drie maken om door te gaan." Het is voor het eerst in de geschie denis van Getafe dat de club in het Uefa Cuptoernooi speelt. „We willen geen eendagsvlieg zijn", al- d is de trainer. door Gert Lammerink ROME - Twee treffers van Ruud van Nistelrooij waren gisteravond niet voldoende voor Real Madrid om in de Champions League La zio Roma te verslaan. Even zo vaak gaf de Koninklijke door slor dig verdedigen in Rome de voor sprong weg: 2-2. Na acht minuten kwam Madrid op voorspong. Bij een vrije trap van Wesley Sneijder stond Ruud van Nistelrooij weer eens op de juiste plek. Hoewel hij de bal niet goed raakte, ging die toch over de doellijn. Daarna trad een periode van bloei aan van de Koninklijke. De ene fraaie aanval volgde na de andere. Tot meer doelpunten leid de dit niet. Rond het halve uur was Lazio aan zet. Dat had drie grote kansen in drie minuten tot gevolg. Uit de laatste scoorde Pandev, door de bal na een aardige aanval ineens op slof te nemen. De Macedoniër had kort daarvoor alleen voor doelman Casillas gemist. Tussen door redde Casillas ook nog eens bij een kopbal van Mutarelli. Het festival aan mogelijkheden voor de Italianen was onder andere te wijten aan nonchalance bij de for matie van de Duitse trainer Schus ter. Pas na de gelijkmaker herstelde Real Madrid zich enigszins. Arjen Robben, evenals Ruud van Nistel rooij'en Wesley Sneijder basispe- ler (Royston Drenthe viel vijf mi nuten voor tijd in), schoot na een RIJSWIJK - In de zoektocht naar eni ge rust binnen de club heeft Chel sea zichzelf gisteravond een grote dienst bewezen. De kwakkelende Engelse topclub verraste in de Champions League met een uitze ge bij het sterke Valencia. Didier Drogba was de matchwinnaar: 2-1. Door de zege van Schalke bij Ro- korte dribbel goed in. In het doel van Lazio redde de veertiger Ballot- ta. Ook na de rust had Real veelal bal bezit, maar slaagde Lazio er met opvallend gemak in via de uitval de tegenstander te verrassen. Dat dit niet tot treffers leidde, had vooral te maken met de zwakke af werking van de Italianen. Madrid kreeg ook mogelijkheden. senborg (2-0), gaat Chelsea na twee speelronden direct weer aan kop in groep B. Chelsea had het in de beginfase moeilijk bij Valencia. Na het ver trek van trainer Mourinho maakt de formatie een zware tijd door. David Villa versterkte het slechte gevoel door na negen minuten de 1-0 te maken voor Spanjaarden. Chelsea, waar Ajax-trainer Henk ten Cate in de belangstelling staat, toonde karakter, loe Cole zorgde voor zoveel druk dat Moretti de Vooral Van Nistelrooij onder scheidde zich daarbij. Eerst met een fraaie omhaal, daarna met een tikkie van dichtbij. Beide inzetten werden gekeerd door Ballotta. Daarna was het wel raak voor de Nederlander. Gelanceerd door Raul stifte hij de bal koelbloedig langs de Romeinse doelman. Lazio leek kapot gespeeld, maar Real bleef kansen weggeven. Daar- bal in eigen doel deponeerde. Drogba zorgde in de tweede helft voor een juichstemming. AC Milan kon in Glasgow niet ver hullen dat de ploeg in een vormcri sis verkeert. In de Serie A doet de winnaar van de Champions Lea gue het slecht. Milan begon de Champions League wel goed met een zege op Benfica, maar liep gis teren tegen de Schotse kampioen Celtic - zonder Vennegoor of Hes- selink - onverwacht tegen een ne derlaag aan: 2-1. door konden de Italianen een kwartier voor tijd opnieuw op gelijke hoogte komen. Ook hier voor was Pandev verantwoorde lijk: 2-2. Ruud van Nistelrooij scoort twee keer voor Real Madrid in de Champions Leaguewedstrijd te gen Lazio. Beide keren trekken de Italianen de stand weer gelijk. Milan, waar Seedorf iets meer dan een halve wedstrijd speelde, maak te een in de tweede helft opgelo pen achterstand nog wel goed door een benutte strafschop van Kaka. Tegen de tweede Schotse treffer van McDonald in de slotmi nuut viel echter niets meer te doen. Sjaktar Donetsk won ook het twee de duel in groep D (1-0 tegen Ben fica) en gaat fier aan de leiding met zes punten. Milan en Celtic volgen. UEFA Programma donderdag. Helsingborg-HEERENVEEN (18.00 uur) AJAX-Dinamo Zagreb (19.30 uur) FC TWENTE-Getafe (20.45 uur) Fiorentina-GRONINGEN (21.00 uur) AZ-Paqos de Ferreira (21.30 uur) Hamburg-Litex, Kobenhavn-Lens, OB- Sparta, Zürïch-Empoli, Panionios-So- chaux, Rapid Wien-Anderlecht, Stan- dard-Zenit, Leiria-Leverkusen, BATE-Vil- To/real, Galatasaray-Sion, Erciyesspor-At- lético, Bordeaux-Tampere, Crvena Zvez- da-Groclin, Lokomotiv Moskou-Midtjyl- land, Bolton-Rabotnicki, Salzburg-AEK Athene Rapid Boekarest-Nürnberg, Me- talist-Everton, Anorthosis-Tottenham, Ba sel-Sarajevo, Valerenga-Austria Wien, AIK-Hapoel Tel Aviv, Zaragoza-Aris, Elfs- borg-Dinamo Boekarest, Rennes-Loko "Vofia, Club Brugge-Brann, Belenen- ses-Bayern, Dnipro-Aberdeen, CSKA So- fia-Toulouse, AaB-Sampdoria, Hacken- Spartak Moskou, Braga-Hammarby, Blackburn-Larissa, Palermo-Mlada Bole- slav. CHAMPIONS GROEP A Liverpool (Eng)-Olympique Marseille (Fra) 0-1 (0-0). 77. Valbuena 0-1. Scheidsrechter: Plautz (Oos). Gele kaart: Gerrard, Sissoko, Car- ragher (Liverpool). Aantal toeschouwers: 43.000. Besiktas (Tur)-FC Porto (Por) 0-1 (0-0). 90. Quaresma 0-1. Scheidsrechter: Vink (Ned). Ge le kaart: Nobre, Tandogan (Besiktas), Gonza lez, Cech (FC Porto). Aantal toeschouwers: 25.000 Stand: Marseille Porto Liverpool Besiktas GROEP B 2 2 0 0 6 3-0 2 110 4 2-1 2 0 1111-2 2 0 0 2 0 0-3 Valencia (Spa)-Chelsea (Eng) 1-2 (1-1). 9. Villa 1-0, 21. Moretti 1-1 (eigen doel), 71. Drogba 1-2. Scheidsrechter: Rosetti (Ita). Gele kaart: Marchena (Valencia), Alex (Chelsea). Aantal toeschouwers: 50.000. Stand: Chelsea Schalke 04 Valencia Rosenborg GROEP C 2 110 4 3-2 2 10 13 2-1 2 1 0 1 3' 2-2 2 0 1111-3 Rosenborg BK (Den)-FC Schalke 04 (Dui) 0-2 (0-0). 62. Jones 0-1, 89. Kuranyi 0-2. Scheidsrechter: Gilewski (Pol). Gele kaart: Sap- ara, Riseth (Rosenborg BK), Rafinha, Jones, Neuer (FC Schalke 04). Aantal toeschouwers: 21.361. Stand: Olympiakos R. Madrid Lazio Bremen GROEP D 2 110 4 4-2 2 110 4 4-3 2 0 2 0 2 3-3 2 0 0 2 0 2-5 Lazio Roma (Ita)-Real Madrid (Spa) 2-2 (1-1). 8. Van Nistelrooij 0-1, 32. Pandev 1-1, 61. Van Nistelrooij 1-2, 75. Pandev 2-2. Scheidsrechter: De Bleeckere (Bel). Gele kaart: Heinze (Real Madrid). Aantal toeschouwers: 60.000. Werder Bremen (Dui)-Olympiakos Piraeus (Gri) 1-3 (1-0). 32. Almeida 1-0, 72. Stoltidis 1-1, 82. Patsatzoglo 1-2, 87. Kovacevic 1-3. Scheidsrechter: Bo Larsen (Den). Gele kaart: Sanogo (Werder Bremen), Ledesma (Olympia kos Piraeus). Aantal toeschouwers: 35.000. Benfica (Por)-Shakhtar Donetsk (Oek) 0-1 (0-1). 42. Jadson 0-1. Scheidsrechter: Stark (Dui). Gele kaart: Katsouranis, Cardozo, Rodri guez (Benfica), Srna, Fernandinho, Castillo (Shakhtar Donetsk). Aantal toeschouwers: 50.000. Celtic (Sco)-AC Milan (Ita) 2-1 (0-0). 62. Mc- Manus 1-0, 68. Kaka 1-1 (strafschop), 90. Mc Donald 2-1. Scheidsrechter: Merk (Dui). Gele kaart: Scott Brown, Donati, McDonald (Celtic), Ambrosini, Nesta (AC Milan). Aantal toeschou wers: 58.643. Stand: Sh.Donetsk AC Milan Celtic Benfica 2 2 0 0 6 3-0 2 10 13 3-3 2 10 13 2-3 2 0 0 2 0 1-3 HELSINGBORG - Uitgerekend in het land waar hij vijf jaar speelde, krijgt Afonso Alves vanavond dit seizoen voor de eerste keer een ba sisplaats bij SC Heerenveen. De Braziliaanse aanvaller, die twee keer met de club in de clinch lag omdat hij te laat terugkeerde na het spelen van interlands, staat aan de aftrap als Heerenveen in het Zweedse Helsingborg de 5-3 voorsprong verdedigt. Trainer Gertjan Verbeek wenste op de dag voor het Uefa Cupduel zijn kaarten nog niet open op tafel te leggen, maar uit de laatste trai ningen viel op te maken dat Alves vanaf het begin speelt. Gerald Si- bon wijkt voor de topscorer, die in Helsingborg een opgeruimde in druk maakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50