Ovatie en zege voor Zenden Ajax-trainer Ten Cate in beeld als opvolger van Mourinho bij Chelsea 47 53 Oud-international wint met Olympique bij terugkeer in Liverpool. Bruyneel wordt manager Astana 51 AZ dicht bij evenaring van record Ipswich Dynepo wordt ook in atletiek gebruikt Van Heeswijk kondigt einde carrière aan Eredivisie CV noemt plan Reker 'interessant' Anand neemt deel aan Corus-schaaktoernooi Donderdag 4 oktober 2007 Skeeleraar Mesu rijdt op het hoogste niveau Olympique-voetballer Boudewijn Zenden (rechts) werd op Anfield Road hartelijk verwelkomd door de Liverpool-fans. foto Dave Thompson/AP door Wilber Hack LIVERPOOL - Negen jaar moest Bou dewijn Zenden wachten voor hij na zijn vertrek uit Eindhoven nog een keer tegen PSV mocht spelen. Deze keer was het lot de 31-jarige Limburger gunstiger gezind. Am per twee maanden nadat hij An field Road verliet, keerde Zenden er gisteravond weer terug met zijn nieuwe club Olympique Marseille. De reis naar Liverpool gaf de 54-voudig international een warm gevoel. Hij had nog geen kans ge kregen om afscheid te nemen van de spelers, de medewerkers en het publiek bij de club, waarmee hij in BRUSSEL - Johan Bruyneel wordt de nieuwe manager van de Asta- na-wielerploeg. Hij is nu nog ma nager van het Amerikaanse team Discovery Channel, dat aan het einde van het seizoen ophoudt te bestaan. Bruyneel kondigde eerder zijn afscheid aan. Daar schijnt de Belg nu op teruggekomen te zijn. Hij zou met Astana een contract voor drie seizoenen zijn overeenge komen. Met de Belgische manager zouden ook enkele renners van Discovery meekomen naar Astana. het voorjaar nog de finale van de Champions League speelde. En al trok hij maar 47 keer het rode shirt aan, Zenden kreeg toch het stormachtige onthaal waar hij op gehoopt had. Hij vertrok uit Liverpool omdat hij het bankzitten beu was. In Zuid-Frankrijk heeft Zenden inmiddels ook al de nodige ellen de achter de rug. Olympique be leefde een dramatische start. Zen den verloor zijn basisplaats. „Ik ben hier om te spelen. Anders kan ik beter een kaartje voor de tribu ne kopen", mopperde de voetbal ler. Zenden was er niet rouwig om dat trainer Albert Emon werd ontsla gen. Met Eric Gerets debuterend op de bank keerde hij gisteren te rug op Anfield Road. Voor de af- door Jochem Lippmann AMSTERDAM - Henk ten Cate staat in de belangstelling van Chelsea. De club uit Londen onderzoekt of het de oefenmeester van Ajax op korte termijn als veld trainer aan kan stellen. Avram Grant, de opvol ger van de vertrokken José Mourin- ho, zou in dat geval puur als mana ger blijven functioneren. Bronnen bij Chelsea melden dat Ten Cate niet de enige kandidaat trap sloeg Zenden zich met beide handen op de wangen. Alsof hij er voor wilde waken dat hij weg zou dromen, denkend aan de mooie tijd die achter hem lag. Door een competitieloos weekeinde had Ge rets tien dagen de tijd om zich met zijn ploeg voor te bereiden op de klus. Zenden had daarin zijn rol. „Ik ken de spelers, de tactiek van Benitez en de vrije trappen", aldus de linkermiddenvelder. 'Bolo' was de enige Nederlander aan de aftrap: Benitez hield bij Li verpool Dirk Kuijt lang op de bank. Ryan Babel moest plaats ma- Olympique Marseille wint met 1-0 bij Liverpool. Boudewijn Zenden speelt in het duel met zijn oude club een belangrijke rol. voor de functie is. De oefenmees ter van Ajax, wiens contract aan het einde van het seizoen afloopt, zou vorige week al wel met verte genwoordigers van de club uit Lon den hebben gesproken. Ten Cate wilde gisteren niet op de belangstelling van Chelsea voor hem reageren. „Ik wil alleen vra gen beantwoorden over de wed strijd van Ajax tegen Dinamo Za greb", benadrukte de oefenmees- ken voor het jonge Argentijnse ta lent Leto. Marseille controleerde de wed strijd, die bitter weinig hoogtepun ten telde. Voor de rust was Niang met twee doelpogingen de gevaar lijkste man. Na de pauze was het eerste schot tussen de palen - op aangeven van Zenden - opnieuw van hem. Bolo dook een kwartier voor tijd zelf gevaarlijk bij de twee de paal op, maar doelman Reina redde met de vingertoppen. Een minuut later was het wel raak. Val- buena strafte het zoveelste balver lies van Sissoko af met een geweldi ge knal, die via de onderkant van de lat doel trof Het werd dus een glorieuze terug keer voor Boudewijn Zenden. En een geweldig debuut voor Eric Ge rets. ter na de laatste training voor de tweede wedstrijd tegen de kam pioen van Kroatië. De leiding van Ajax heeft zich tot nog toe niet uitgesproken over een mogelijke verlenging van de ver bintenis van de huidige hoofdtrai ner. Het is onduidelijk of de club in ruil voor een afkoopsom mee wil werken aan een overgang van de Amsterdammer naar Chelsea. pagina 49: Ajax wil doorbekeren Na Indoor Zeeland staat ook Indoorcross op de tocht Tip? sport@pzc.nl ALKMAAR - AZ kan vanavond in de Uefa Cupwedstrijd tegen het Portugese FC Pacos de Ferreira het Engelse Ipswich Town evenaren. Die voetbalploeg bleef in het verle den 31 Europese thuisduels op rij ongeslagen, een record. AZ, dat nog nooit een Europese thuiswed strijd verloor, is nu al dertig duels ongeslagen. De heenwedstrijd te-, gen FC Pacos de Ferreira eindigde in 1-0 voor de Alkmaarders. pagina 49: Van Gaal heeft iets te kiezen PARIJS - Volgens de hoogste baas van het Franse agentschap voor de strijd tegen doping is dynepo, het 'nieuwe epo' dat is aangetroffen bij wielrenner Michael Rasmus sen, ook in zwang in de atletiek. Gisteren verklaarde Pierre Bordry dat bij zo'n tien Franse duuratle-*' ten het middel eveneens is gevon den. Ook zij waren positief maar kunnen niet worden vervolgd om dat dynepo nog niet op de lijst van verboden middelen staat. SITTARD - Het einde van de car rière van Max van Heeswijk lijkt nabij. Op zijn eigen website zegt de 34-jarige Limburger dat de Tour de Rijke, die op 22 september in Spijkenisse werd verreden, ver-_ moedelijk zijn allerlaatste wed strijd is geweest. Van Heeswijk kreeg onlangs te horen dat zijn contract bij Rabobank niet wordt verlengd. De zoektocht naar een nieuwe werkgever heeft voorlopig nog niks opgeleverd. RIJSWIJK - De Eredivisie CV vindt het plan van PSV-directeur Jan Re ker om de hoogste betaalde voet balafdeling in te krimpen naar zes tien clubs een 'interessante optie'. Reker wil de eredivisie inkrimpen naar zestien clubs. De verenigin gen spelen volgens het plan een hele competitie. Als vervanging van de play-offs zouden ze na het reguliere seizoen nog een halve competitie spelen: de onderste acht om degradatie en de bovenste om tickets voor Europees voetbal. WIJK AAN ZEE - Wereldkampioen,. Viswanathan Anand heeft zijn deelname toegezegd aan het 70e Corus-schaaktoernooi in Wijk aan Zee. Het evenement kent het sterk ste deelnemersveld uit haar ge schiedenis, meldde de organisatie gisteren. Naast Anand hebben namelijk, ook toppers als Vassili Ivantsjoek (Oek), Vladimir Kramnik (India), Veselin Topalov (Bul) en Peter Le- ko (Hon) hun aanwezigheid in* Noord-Holland bevestigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49