Gevallen ster blijkt een mooie jongedame Goed spel in overvol jeugddrama 5 t/m 21 OKTOBER Opgeklopt stuntwerk rond de Eiffeltoren -ival van 40 I Donderdag 4 oktober 2007 PZC Charlie Cox spelen de hoofdrollen in deze fantasyfilm vol rivaliserende foto CPD De succesvolle strip Stardust is nu ook op het witte doek te zien. Claire Danes en prinsen en egoïstische toverkollen. STARDUST Film Regie: Matthew Vaughn Met: Charlie Cox, Claire Danes, Michelle Pfeiffer, Robert De Niro. Te zien in Vlissingen. door Fritz de Jong In kringen van fantasyfans en stripliefhebbers wordt de Engelse schrijver Neil Gaiman op handen gedragen. In Hollywood denkt men dat hij klaar is voor een sprong naar het grote publiek. De Gaiman-hype had moeten begin nen met de bewerking van zijn succesvolle strip Stardust, maar de gehoopte zegetocht liep in Ameri ka spaak door tegenvallende bezoe kersaantallen. Volgens sommige critici was de flop te wijten aan een mislukte bioscoopreclame. Als je eerlijk bent valt op de film zelf ook wel het nodige aan te merken. Het uitgangspunt is wel boeiend: het verhaal speelt zich af in een ne- gentiende-eeuws dorp in Enge land dat door een muur geschei den is van het sprookjesland Stormhold, waar rivaliserende prinsen en egoïstische toverkollen de dienst uitmaken. De dromerige hoofdpersoon Tristan (Charlie Cox) ziet op een avond een vallen de ster neerkomen aan de andere kant van die muur. Met die ster hoopt hij het hart te winnen van een meisje en dus waagt hij de streng verboden over steek naar de sprookjeswereld. Tot zijn verbazing is de gevallen ster geen steenklomp, maar een mooie jongedame (Claire Danes). Al snel blijkt dat meerdere bewo ners van Stormhold op zoek zijn naar het neergestorte hemelli chaam: het nuttigen van het hart van een gevallen ster zou onsterfe lijkheid garanderen. De onvermij delijk op romantiek afkoersende re latie tussen Tristan en de ster is aardig uitgewerkt, ondanks het ge worstel van de Amerikaanse Da- nes met een Engels accent. Michel le Pfeiffer is op dreef als een heks die door roeien en ruiten gaat om het sterrenhart te bemachtigen. De filmmakers slagen er echter niet in om een consistente toon te vinden. Zo lijkt een op zichzelf heel aardig intermezzo rond de verrassend zachtmoedige piraten- kapitein Robert De Niro te zijn in gevlogen uit een compleet andere film, die het sprookjesgenre op de hak neemt. Ook het komische op treden van Ricky Gervais als een onbetrouwbare koopman hoort in een andere productie thuis. Het voortdurende veranderen van toon is fnuikend voor een fantasy film, die per definitie een door en door geloofwaardige fantasiewe reld zou moeten scheppen. Stardust is absoluut geen saaie aan eenschakeling van aardige brok stukken, die er ondanks het mid delgrote filmbudget ook nog heel aardig uitzien. Maar jammer ge noeg slagen de filmmakers er niet om met die brokstukken een mee slepend geheel te smeden. TIMBOEKTOE Film. Regie: Dave Schram. Met: Bo Maerten, Mees Peijnenburg. Te zien in Vlissingen, Terneuzen. door Fritz de Jong De boeken van Carry Slee zijn on gekend populair bij pubers en ook in de bioscoop is Slee inmiddels een naam om rekening mee te houden. De verfilming van het drugsdrama Ajblijven was vorig jaar de op een na best bezochte film; alleen Paul Verhoevens kas kraker Zwartboek trok meer kij kers. Nieuwe Slee-films kunnen dan ook niet uitblijven. Vier delen van de succesvolle boekenserie Timboektoe werden door Maria Pe ters (regisseur van Kruimeltje en Pietje Bellsamengevoegd in één scenario. Het resultaat is een overvol jeugd drama waarin lichtere zaken als tie nerliefde en ruzie met ouders wor den afgewisseld met zwaardere kost, zoals samenleven met een al coholische vader en ontluikende homoseksuele gevoelens. Centraal staat de veertienjarige Isa, die door haar ouders wordt meege sleept naar Frankrijk, waar zij een nieuw bestaan willen opbouwen als campingeigenaar. Het ernstig verwaarloosde vakantieparadijs krijgt de naam Timboektoe, en na een moeizaam begin gaan Isa en haar oudere broer Kars de lol in zien van het leven op een cam ping. Het meisje sluit vriendschap met de Frans-Nederlandse lules, een broeierig kijkende jongeman die genoeg problemen heeft om drie puberlevens mee te vullen. Dave Schram, die zijn sporen in de Nederlandse filmwereld verdiende als producent, slaagt er in zijn re giedebuut wonderwel in om de overvloed aan verhaallijntjes bij el kaar te houden. Hij doet dat vooral door de blik ge richt te houden op de belevingswe reld van Isa. Met de natuurlijk ac terende debutante Bo Maerten haalden de filmmakers een uitste kende hoofdrolspeelster in huis. Ook de andere jeugdige acteurs be wegen zich gemakkelijk over het scherm. Zeeuwsch-VSaanderen DONDERDAC 11 OKT. TERNEUZEN SPECIAAL CONCERT Deze uitvoering biedt het publiek de gelegenheid om kennis te maken met Georgië. Het orkest bestaat uit 17 musici en wordt geleid door Uwe Berkemer (D) Tijdens het tournee door West- Europa wordt er met aan voorbij gegaan ook een concert te geven in de geboorteplaats van Sandra Elisabeth Roelofs. de vrouw van de Georgische president en beschermvrouw vai\dit orkest We noemen het: "Een muzikale omarming Georgié-Zeeuws-Vlaanderen". THE CAUCASIAN CHAMBER ORCHESTRA o I v. Uwe Berkemer Scheldetheater, Westkolkstraat 16 Terneuzen 20.00 uur Toegangsprijs: 23,- KAARTEN: (0115) 69 55 55 www scheidetheater ni Na een geslaagde aanslag op de Chinese ambassadeur, die op het punt staat de geheimen van de Chinese maffia te onthullen, dreigt de scherpschutter te ont snappen. Een achtervolging dus, dwars door Los Angeles. Laat dat maar aan Jackie Chan over. Maar als hij na halsbrekende capriolen op het punt staat de moordenaar in te rekenen, blijkt dat een oude bekende te zijn die hij nog iets ver schuldigd is. Wordt er toch nog bijna een serieuze noot gekraakt. Dat past slecht bij het doldwaze misdaadspektakel Rush hour 3, dat zich grotendeels in Parijs afspeelt. Jackie Chan is de vrolijke actieheld uit Hongkong, gespecialiseerd in vechtsporten en kolderiek actie- werk. Net als in de twee voorgaan de Rush hour-delen wordt hij tot RUSH HOUR 3 Film. Regie: Brett Ratner Met: Jackie Chan, Chris Tücker. Te zien in Vlissingen en Terneuzen. door Leo Bankersen zijn ongenoegen gekoppeld aan de Eddie Murphy-imitator Chris Tucker, een rapgebekt brutaaltje met een grote belangstelling voor de decolletés van de vrouwen op hun pad. Stuntend en blunderend werken zij zich door een plot boor devol uitvergrote stereotiepen en krijgen zij het aan de stok met on der anderen Max von Sydow als hoofd van de wereldmisdaadbe- strijding, Roman Polanski als sadis tische Franse politiechef en de Franse filmmaker Yvan Attal als taxichauffeur met een hekel aan Amerikanen. Bijrollen die voor smakelijke momenten zorgen, dat moet gezegd worden. Verder mag je je afvragen of het budget van 140 miljoen dollar (meer dan de twee voorgaande de len bij elkaar) wel zo'n zegen is ge weest. Ook met groots opgeklopt stuntwerk wordt het toch nooit meer dan een B-film met veel toe ristische plaatjes van Parijs, waarin Tucker likkebaardend rondloopt in de kleedkamer van een Parijse revue. Een beetje oubollig eigen lijk. De finale in de Eiffeltoren mag dan denderend zijn, de bruta le luchtigheid van de Hong- kong-films, waarmee Chan groot werd, is in de verdrukking geraakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42