Oud-burgemeester laat zich geen idioot noemen Onderzoek naar effect hagelkanon wwvw» Per wijk mogen Middelburgers kiezen uit drie ontwerpen. 2 5% KORTING OP DECORETTE VLOERBEDEKKING Voormalig eerste burger Sluis-Aardenburg dient klacht in wegens smaad. Zeeuwse bands treden op voor Oekraïne Onderzoek naar kosten nieuw ROC Terneuzen Sluitingstijden voor horeca Terneuzen nemen aanbiedingen op 9 en horren! Kom kijke showroom! W PZC Donderdag 4 oktober 2007 33 Stemmen over kunstwerken door Nadia Berkeider MIDDELBURG - Middelburgers krij gen een nieuw soort verkiezingen: zij mogen stemmen over het kunstwerk dat zij in hun wijk wil len hebben. Daar is toe besloten nadat bewoners van de Magistraat- wijk massaal het kunstwerk afwe zen dat bij hen in de buurt zou worden geplaatst. De Mortiere is het eerst aan de beurt. Bewoners van Middelburgs jongste wijk hebben tot eind vol gende week de tijd om tips, idee ën en suggesties in te leveren. Daarna maken drie kunstenaars een schets. Die worden beoor deeld op artistieke waarde, maar ook op veiligheid en vandalis- me-bestendigheid. Vervolgens krij gen alle bewoners een stembiljet. Tot en met 2010 worden zes kunst werken geplaatst: behalve in de Mortiere ook in Klarenbeek, Nieuw-Middelburg, Veersepoort, Griffioen en Sint Laurens. De an dere wijken en dorpen komen daarna aan de beurt. Bewoners van Nieuw-Middelburg en Klaren beek wordt op de wijktafels eind deze maand gevraagd om mee te denken. Anderhalve week is krap om alle ideeën van bewoners te verzame len, vindt ook A. Verschelling van de Stichting Beeldende Kunst Mid delburg (SBKM). „Maar we von- F4TO In elke wijk en in elk dorp bin- nen de gemeente Middelburg komt een kunstwerk. Via verkie zingen kunnen bewoners bepa len welk werk wordt geplaatst. den het niet aardig om mensen in de Mortiere meer dan een maand de tijd te geven en de mensen in de andere buurten maar anderhal ve week. Daarom hebben we die termijn gekozen." De gemeente be paalt welke wijk er' eerst aan de beurt komt. Op de wijktafel Dau- wendaele - waar de Mortiere on der valt - ontstond dinsdagavond een discussie over die rangorde: waarom staat Dauwendaele eigen lijk niet bovenaan? Omdat er in Dauwendaele al zoveel kunst staat, antwoordde de wijkmanager. Dat klopt niet helemaal, zegt cul tuurambtenaar E. van Reijmersdal. „Er was eerst van uitgegaan dat Dauwendaele en Mortiere één kunstwerk zouden krijgen, maar het zijn natuurlijk twee verschil lende wijken. Dauwendaele komt wel aan de beurt, maar pas na 2010. Elke wijk die niet als eerste aan de beurt is, voelt zich natuur lijk achtergesteld." De gemeente raad beslist over twee weken over de definitieve rangorde van de wij ken. Ideeën kunnen worden ingeleverd bij de SBKM: www.vleeshal.nl HEINKENSZAND - Hoewel de fruit- pluk er zo goed als opzit, zullen er deze maand toch nog hagelkanon- nen klinken in de gemeente Borse- le. Dat is nodig voor onderzoeken om de effecten van de knallen op mens en natuur te onderzoeken. In Borsele hadden acht fruittelers tot 1 november een vergunning voor een hagelkanon, twee zijn er inmiddels geschorst door de Raad van State. De vergunningen zijn tij delijk, omdat nog steeds onduide lijk is of de apparaten echt werken en wat de effecten op mens en na tuur zijn. De periode tot 1 novem ber wordt gebruikt om tussentijds onderzoek te doen. Daarmee hoopt Borsele tevens sterker te staan bij de behandeling van de be roepsschriften die lopen bij de Raad van State. Twee particuliere adviesbureaus zijn ingeschakeld voor de twee af zonderlijke onderzoeken; één naar de effecten van hagelkanonnen op het milieu en één naar de effecten op de mens. Voor de gegevensver- garing is het noodzakelijk dat de kanonnen meerdere malen voor tien a vijftien minuten worden ge bruikt. door René Hoonhorst SLUIS - Oud-burgemeester B. Straatsma en de Oostburgse ambte naar R. de Vrieze hebben een aan klacht wegens smaad ingediend te gen E. Corveleijn uit Aardenburg. Het voormalige hoofd bestuursza ken van Sluis-Aardenburg heeft de twee 'in eer en goede naam aange tast' in zijn deze zomer versche nen boek 'Vele ambachten, maar nauwelijks ongelukken'. Archief 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Stich ting Surplus Oekraïne houdt sa men met de Zeeuwse rockband Surrender morgen een benefiet concert in 's-Heer Hendrikskinde ren. Er zijn optredens van Bla- me-D, Dirk en de Bokkings, Bestel Mè en Surrender. Het concert be gint om 18 uur in een tent naast ca fé De Oranjeboom, Nieuwe Rijks weg 21. Kaartjes (8 euro per stuk) zijn die avond te koop of in voor verkoop bij De Oranjeboom. TERNEUZEN - Een speciale werk groep van deskundigen moet voor het eind van dit jaar de haalbaar heid van de bouw van een nieuw regionaal opleidingencentrum in Terneuzen in kaart hebben ge bracht. Voorzichtige ramingen gaan er vanuit dat een nieuw oplei dingencentrum van minstens twintigduizend vierkante meter tussen de veertig en vijftig miljoen euro gaat kosten. TERNEUZEN - De nieuwe sluitings tijden voor de horeca in de ge meente Terneuzen gaan vanaf nu in. Alle kroegen moeten voortaan om 4.00 uur dicht. Op vrijdag en zaterdag is onder be paalde voorwaarden een nachtver gunning tot 5.00 uur mogelijk. Ter rassen sluiten in het weekeinde om 1.00 uur. Tot nu toe mochten horecaondernemers in Terneuzen zelf bepalen wanneer ze de deu ren van hun zaal sloten. medewerker De Vrieze was vol gens de memoires van Corveleijn een 'rotte appel in de mand' van het ambtenarenkorps. Straatsma, waarnemend burgemeester van juni 2001 tot december 2002, is vol gens Corveleijn een 'idioot', die het belang van Sluis-Aardenburg geen zier interesseerde. Straatsma en De Vrieze eisen dat een aantal passages uit het boek worden ge schrapt of dat het uit de handel wordt genomen. Straatsma (65) woont tegenwoor dig in de Achterhoek. Hij is op be ledigende passages in het boekje gewezen door de advocaat van De Vrieze. „Ik gun eenieder zijn per soonlijke mening en ik voel me ook niet zo snel beledigd of in eer en goede naam aangetast. Maar met enkele passages in het boek overschrijdt Corveleijn voor mij de grenzen. In een tijd waarin je een politieagent niet voor homo mag uitmaken of een middelvin ger mag opsteken, ben ik be nieuwd welke grenzen het Open baar Ministerie aan de vrijheid van meningsuiting stelt." Straatsma denkt dat Corveleijn wat wraakzuchtige gevoelens koes terde, toen hij sommige voorval len beschreef. „Als beleidsambte naar in Aardenburg hield hij zich niet altijd aan de regels van het bel fort in Sluis. Ik moest dus wel eens ingrijpen" Hij heeft zijn klacht bij de politie gedeponeerd en wacht tot justitie actie onder neemt. De Vrieze heeft naast de aangifte van smaad een kort ge ding aangespannen bij de Middel burgse rechtbank. De 'beledigde ambtenaar in functie' eist een scha devergoeding van 500 euro. Boven dien wil hij 10.000 euro voor elke dag dat het boek - mét de gewraak te passages - in de handel is. Corve leijn geeft 'geen enkele reactie zo lang de zaak onder de rechter is'. xüdens onze pen deur dagen .rrtkl n,.wwwAebazonwering .eambiance-zonwehng. Livings«jneweg Com ook en Vof*ee[

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35