Goed videomodel kan meer dan kronkelen 25 Naakte insluiper in huis Nicolas Cage Zwanger raken hele klus voor Halle Berry Emile Ratelband 'zeer irritante Nederlander' Commercial rond Kate Moss niet op Britse tv PZC Donderdag 4 oktober 2007 In F.A.8.S., de nieuwste talentenjacht van Veronica, kronkelen de kandidaten voor een rol in een videoclip er lustig op los. Gezicht, lijf en sexappeal zijn essentieel voor het 'schaars gekleed behang', zoals de clipfigurantes vaak worden gezien. Het allerbelangrijkste is toch de attitude, zegt presentatrice Jorinde Moll. door Bernice Breure foto ANP Eerst maar eens even een inkijkje in de wereld van F.A.B.S. De kandidate, die eerder audities deed voor Idols en Xfactor zegt: „Ik wéét dat er een talent in me zit, alleen heeft Nederland dat nog niet ontdekt." Een flard uit het juryoverleg: „Ze is mij toch te veel tiet." De slechte verliezer heeft geen woorden nodig, ze be spuugt de camera met een indruk wekkende fluim wanneer blijkt dat ze het niet tot de finale heeft geschopt. Haar speeksel blijft links boven in beeld hangen terwijl de dame in kwestie hooggehakt maar driftig de straat uitbeent. Jorinde Moll (36) heeft de eerste beelden van F.A.B.S., een afkorting van de criteria face, attitude, body 8c sexappeal, zojuist goedkeurend bekeken tijdens de officiële presen tatie. Tijdens haar eigen modellen- tijd heeft ze ook gefigureerd in vi deoclips, in de muziekfilmpjes van Boom Boom van de Vengaboys (1998) en So Glad You Made It van Kane (2001). „Dat vond ik hele maal te gek. Ik kom nu eenmaal uit het video-kilied-the-radio- star-tijdperk en ben opgegroeid met Toppop. In de clip van Kane speelde ik het meisje van Dinand (Woesthoff, de zanger). Dat was een van de hoogtepunten uit mijn modellencarrière. Dus ik begrijp die meisjes wel", zegt Moll, verwij zend naar de kandidates in nauw sluitende pakjes achter haar. Videomodellen zijn veel meer dan het schaars gekleed behang waar Jorinde Moll (bovenste rij, midden) tussen de finalisten van het nieuwe Veronica-programma F.A.B.S. ze doorgaans voor worden aange zien, menen de makers. Daarbij wordt graag verwezen naar de Friends-actrice Courteney Cox die uit de anonimiteit stapte na haar optreden in de clip van Bruce Springsteens Dancing in the Dark. „Het is een gegeven dat een model er goed uit moet zien in bikini", stelt Moll. „Maar deze meiden moeten heel wat meer zijn dan mooie poppetjes. Ze worden ook getest op karakter, op stoerheid. Natuurlijk zijn er clips waarin mo dellen als hoeren worden neerge zet, maar dat gebeurt toch vooral in Amerika. Hier heeft alleen Def Rhymz dat willen evenaren. Al De hoofdprij's vind ik wel in het algemeen dat er te veel geilheid is op de Nederland se tv." Veel kandidaten denken: hoe wulpser ik in de camera kijk, hoe meer kans ik maak. Maar belangrij ker dan schoonheid of sexappeal is de meer ongrijpbare attitude, meent Moll. „De bekendste foto modellen loop je op straat zo voor bij, het gaat erom hoe de camera je pakt. Er ontpopt zich iets als zo'n meisje voor de lens staat." Tijdens haar eigen carrière als mo del ontbrak het Moll ook dikwijls aan 'de A van attitude'. Er waren al tijd modellen die mooier waren, een mooier fotoboek hadden en betere klussen kregen, vond ze toen. Nu weet ze beter: „Geloof in jezelf is zo belangrijk. Ook al zeg gen alle juryleden dat je te dik of te lelijk bent, je moet doorgaan. In F.A.B.S. is een aantal meisjes die je op het eerste gezicht niet zo kans rijk zou inschatten, met die instel ling heel ver gekomen." Kritiek op het programma verwacht de blonde pre sentatrice nauwelijks. „Of mensen me niet waar schuwen dat het te ordinair kan worden? Wat denk je: Na Veroni ca's LekkersteHaha! Daarbij verge leken is dit een heel chique pro gramma!" In Veronica's Lekkerste bepaalde een joelend publiek de marktwaarde van een veronder steld 'stuk of hunk' op het po dium. Moll deed verder zes seizoe nen lang De Grote Beurt waarin au to's worden 'gepimpt'. Ze brengt steevast programma's die over 'de buitenkant' gaan op het scherm, erkent ze. „Ik heb inderdaad nog geen Nova of Netwerk gepresen teerd. Dat zou me best leuk lijken, maar Veronica is nu eenmaal een zender die zich richt op entertain ment. Dus gaat het vaak over de buitenkant. Er is genoeg diepgang in mijn karakter en privéleven. Dat houdt elkaar mooi in balans." Van De Grote Beurt had Moll al af scheid genomen voordat F.A.B.S. op haar pad kwam. Ze is, op zijn zachtst gezegd, niet zo'n planner. „Ik ben geen A-ster, daarvoor ben ik ook te weinig in beeld. Ik ben veel te lui om een eigen productie bedrijf te beginnen of drie pro gramma's tegelijk te doen. Ik hou veel liever tijd over om te genieten, van het leven." Jorinde Moll sluit niet uit dat de vi- deomodellenzoektocht haar laat ste programma wordt. „Ik denk niet dat ik nog veel ambieer in de tv-wereld. Ik heb een heel voldaan gevoel over alles wat ik heb bereikt in de entertainmentindustrie, als model en presentatrice. Ik sta al sinds mijn 19e voor de camera. Mocht het morgen opeens alle maal ophouden, dan zou ik er vre de mee hebben." F.AB.S., vanaf vanavond, Veronica, 21.30 uur. In totaal gaven vijfhonderd deelneemsters zich op voor het programma. Het beste videomodel zal uiteindelijk naar Amerika reizen en te zien zijn in de clip van een grote internationaal bekende artiest. Hij zal uit drie fina listen de definitieve keuze maken. Wie de ster is, maken de makers nog niet bekend. Programmaleider Alphons Martens van Veronica heeft zoveel vertrouwen in het programma dat het volgens hem 'heel gek moet lopen als er geen tweede reeks van het programma komt'. Hij verwacht dat de show in ie der geval tussen de 300.000 en 350.000 kijkers zal scoren. ALLEMENSEN Nicolas Cage heeft een naakte in sluiper betrapt in zijn woning. De acteur liep de brutale man maandagochtend zelf tegen het lijf, zo heeft de politie bekendge maakt. De 45-jarige indringer ging het huis binnen en trok een leren jas van Cage aan. De film ster, die met zijn vrouw en kind thuis was, vroeg de man het kle dingstuk uit te doen, bracht hem naar buiten en belde de be veiliging. De verdachte ontkent schuldig te zijn aan inbraak. De insluiper moet 10 oktober in de rechtszaal verschijnen. Halle Berry zegt dat het was voorbestemd dat ze moeder zou worden, maar dat het geen mak kelijke klus was om zwanger te raken. „Na ongeveer 35 zwanger schapstesten kregen we eindelijk een positieve uitslag", aldus de actrice tegen talkshowhost Op rah Winfrey. „We hebben heel hard gewerkt om zwanger te worden. Dat betekende dus veel thuisblijven en doen wat je moet doen." Vriend Gabriel Au- bry (31) zal volgens de 41-jarige Berry een geweldige vader zijn. Het aanstaande ouderpaar wil het geslacht van de baby niet we ten, aldus het tijdschrift People. Emile Ratelband is de irritantste bekende Nederlander. De positi- viteitsgoeroe staat bovenaan de lijst die het weekblad Nieuwe Re- vu jaarlijks uitbrengt. Een verslaggever van het blad vertelde aan Shownieuws dat Ra telband met kop en schouders boven andere irritante Nederlan ders uitstak bij het onderzoek dat de redactie uitvoerde. Een kwart van de ondervraagden vond hem het vervelendst. Kate Moss. foto Een commercial met Kate Moss in de hoofdrol is verbannen van de Britse tv. Het topmodel zou nepwimpers dragen in een mas carareclame van het cosmetica merk Rimmel, zo meldt The Sun. Twee kijkers dienden een klacht in bij de Britse commissie voor toezicht op de reclame, om dat de spot misleidend zou zijn. De nieuwe mascara belooft 70 procent langere wimpers. On langs oordeelde de Britse recla me code commissie ook al dat L'Oréal consumenten heeft mis leid door Penelope Cruz valse wimpers op te piakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23