Geen restpariïen of dumpzaak! Maai;,, Alle A-metten voor de allerlaagste prijzen, IPZC II ABSOLUTE BODEMPRIJZEN Een ogenblik aub Amok in Goes Sirene Sirenes 2 Kernenergie Hangjeugd Vlissingen/Middelburg Zaterdag 6 oktober verschijnt deel 9! LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (150 woorden max.) Wanneer ik, gepensioneerd dus met veel tijd, mij al opwindend over de tekst 'al onze medewer kers zijn in gesprek, een ogenblik geduld aub', dan moet een mens waarvoor tijd kostbaar is wel boos of verdrietig worden. De PZC be richt over dit fenomeen met enige regelmaat (zie 03-10). Zodra de bel ler wordt doorgeschakeld naar een aardige maar ingeblikte vrouwen stem dan zijn we veel tijd en geld verder. Van al die ogenblikjes aub, wordt de KPN beslist beter en kun nen werkgevers met minder perso neel volstaan. Zonder te jokken. I. Dekker St Joanna, Kloetingseweg 47, Goes Ik reageer op het bericht van 1 ok tober, 'jongens maken amok in Goes'. Ik was getuige hiervan en heb een ander verhaal. Ten eerste was de groep niet luidruchtig en agressief, de groep werd dat pas een beetje nadat de politie zelf agressief optrad door één jongen aan zijn kraag vast te pakken en te zeggen dat deze jongen zijn 'bak kes' moest houden. Toen de trein eraan kwam, ging iedereen rustig de trein in. Een jongen stond voor het raam naar buiten te kijken, waarop een politieagente naar bin nen vloog en deze jongen met ge weld de trein uit probeerde te krij gen, dit lukte niet en er moest nog een agent bijkomen. De trein ver trok ongeveer 25 minuten later met een paar agenten en een poli tiehond. In Krabbendijke op het station is er een jongen door een politiehond in zijn been gebeten terwijl hij niks deed. De hond viel aan zonder dat de agent een com mando had gegeven en de hond luisterde pas nadat de politie vijf keer had gezegd dat hij los moest laten. Een andere jongen is door een agent met een knuppel gesla gen. Het artikel suggereert dat het 'weer de jongeren zijn'. Dit keer lag de meeste schuld bij de politie. Thea Koster Dorpsstraat 43, Krabbendijke Als moeder van 3 kinderen reed ik op de fiets door Oost-Souburg om mijn 8-jarige dochter op te halen van 'verlengde schooldag', toen ik werd opgeschrikt door de sirene. Het was niet de te van de maand en ook geen 12.00 uur. Zou ik te rugkeren naar mijn 5-jarig zoontje die alleen thuisbleef] omdat hij ziek was, moest ik doorrijden en misschien wel één of andere gif stof inademen óf moest ik ergens aanbellen om naar binnen te mo gen? Ik besloot door te rijden en vroeg me af of mijn 10-jarige doch ter misschien al op de fiets zat om van 'streetdance' naar huis te rij den én hoe ik in vredesnaam van af deze plek thuis mijn ramen dicht kon doen. Er schiet werkelijk van alles door je heen en plotse ling besef je dat zo'n heerlijke okto berdag in één klap kan veranderen in een ramp. Eenmaal aangeko men, bleken mijn zorgen voor niets te zijn geweest. We zouden er vaker bij stil moeten staan hoe bijzonder fijn het is als we 's avonds weer gezond en veilig met ons gezin aan de etenstafel zit ten. R. Carol-Westerwcel Zaanstraat 54, Oost-Souburg Als oorzaak van het loeien van de sirenes op dinsdagmiddag werd een computerstoring genoemd, en de computer zou verkeerd afge steld zijn terwijl Veiligheidsregio Zeeland een stille test wilde uitvoe ren. Het was een foutje! Ik denk niet dat het een foutje was, maar meer een grote blunder, die na tuurlijk niet te wijten is aan de computer, want achter iedere com puter zit een mens. Het is opval lend hoeveel instellingen zich te genwoordig verschuilen achter 'een fout van de computer'. Het maakt mij niet uit wie er per soonlijk verantwoordelijk was voor de menselijke fout, alleen is een excuus van de provincie wel op zijn plaats aan de vele mensen die heel erg geschrokken zijn. En leerzaam is de storing naar mijn mening helemaal niet, je bereikt er alleen maar mee, dat als er echt iets ergs gebeurt, waarvoor de sire nes gaan loeien, het niet meer se rieus genomen wordt! Corien van Liere-van den Broecke Breedmede 10, Middelburg Het rapport Fact Finding Kerne nergie van de SER maakt duidelijk dat kernenergie niet duurzaam ge noemd kan worden en moet de technologie verbeterd worden op de punten veiligheid, stralings- duur van afval en het gevaar dat het in handen komt van vreedza me regimes, (PZC 02-10-07.) Heeft men vergeten te noemen dat kern energie de meest prominente-mi lieu opwarmer is? En de allerge vaarlijkste? Regelmatig bericht de PZC hoe goed het allemaal zit met 'onze' kerncentrale! Hele pagina's zie je dan met glanzende installa ties. Het artikel over het SER rap port dat kernenergie niet duur zaam is, meet 5x5 centimeter E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Ik citeer de woorden van de woordvoerder van de Wemeldinge jeugd in de PZC van 27-09: 'Ik heb de neiging om een bushokje in el kaar te trappen' en 'als we geen JOP hebben, doen we het wel er gens anders'. Wij vermaken ons wel'. Nou de daad is bij het woord gevoegd! Zondag is het bushokje aan de Beatrixweg vernield en 'het vermaak' was duidelijk zichtbaar. Proficiat. De hangjeugd heeft zijn 'eigen glazen ingegooid'. Hoezo overlast? Als ik zie hoe het er op het Dorpsplein uitziet na een avondje vermaak, kan ik me voor stellen hoe de JOP eruit gezien moet hebben. Mijn vader had ge hoopt op een rustige oude dag in Wemeldinge. Daar komt niet veel van terecht. Hij moet vele keren naar zijn logeerkamertje verkas sen, omdat slapen aan de voorzij de niet mogelijk is. Yvonne Poleij Pr. Julianastraat 33, Wemeldinge Met gekromde tenen probeer ik de wegen van Middelburg/Vlissingen te volgen. Ontwikkelaars en bouw bedrijven die gekneveld worden door wethouders die een actieve grondpolitiek te hoog in het vaan del hebben staan, zo snel mogelijk op alle potentiële bouwlocaties de Wet Voorkeursrecht Gemeenten vestigen en nog nooit gehoord heb ben van een Privaat Publieke Sa menwerking (PPS). Een PPS is een samenwerkingsverband waarbij overheid en bedrijfsleven, met be houd van eigen identiteit en ver antwoordelijkheid, gezamenlijk een project realiseren op basis van een heldere taak- en risicoverde ling. Het resultaat is meerwaarde: een kwalitatief beter eindproduct voor hetzelfde geld; er ontstaat voordeel voor beide partijen. Wo ningbouwverenigingen die met ge meenschapsgelden en de gemeen te als toezichthouder aan het sane ren en ontwikkelen slaan, en bur gers tot wanhoop drijven. Wethou ders die vanuit hun oude vakge bied als onderwijzer(es) met een beschuldigende vinger wijzen naar professionele partijen (lees de Mor- tiere). Het volgende debacle dient zich aan in Vlissingen waar een wethouder de zwarte Piet toe speelt aan ambtenaren en zich van geen kwaad bewust is. Het is te schaamteloos voor woorden. J. Marijnissen Projectontwikkeling BV Sandberglaan 6, Middelburg Spaar ze alle 12! Knip de bon uit de zaterdagkrant, vul hem in en haal Het sprekende testament" voor 1 euro in huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12