Buitenland Jakarta veegt straten 'schoon' Tories daagt Labour uit KRAS.NL Fly-drive COSTA DEL SOL Karakteristiek ANDALUSIË Grand tour ANDALUSIË Verbod bedreigt bedelen, muziek en straatkraampjes. waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 ml PZC Donderdag 4 oktober 2007 I 1 1 Vertrekdata: 4-18/12,1-15-29/1,12-26/2 eri 11-25/3 Genieten van een zon en cultuur... dat kan in Spaans Sevilla! Deze interessante stad is gelegen in de zonnige streek Andalusië en bezit talloze bezienswaardigheden.' Onder lei ding van onze stadsgids maken we een wandeling door de oude Joodse wijk Santa Cruz, de schitterende Santa Maria-kathedraal, de klokkentoren La Giralda en de koninklijke paleizen Reales Alcazares. Natuurlijk nemen we ook een kijkje op het gezellige plein Plaza de Espaha. Bovendien maken we op de derde dag een uitstapje naar de oude Moorse stad Córdoba. Hier bezoeken we de wereldberoemde moskee Mezquita. Inclusief luchthavenbelastingen en 4 x ontbijt. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen, Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/28007 Vertrekdata: donderdag van 25/10 t/m 22/11 en van 14/2 t/m 24/4 Supervoordelig naar het mooiste deel van Spanje! Al vanaf slechts 599 nemen we u mee naar de mooiste steden van Andalusië. Allereerst bezoeken we Granada met zijn beroemde Alhambra. Vervolgens bewonderen we de schitterende Santa Maria kathedraal en de klokken toren La Giralda van Sevilla. Volgend hoogtepunt is de oude Moorse stad Córdoba. Natuurlijk nemen we hier een kijkje in de bijzondere moskee Mezquita. De laatste dagen bezoeken we de renaissancesteden Baeza en Ubeda, het hooggelegen Ronda en Jerez de la Frontera, bekend vanwege de sherry en de flamencodans. Inclusief luchthavenbelastingen, 7 x ontbijt en 4 x diner. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/74722 door onze correspondent Esther de Jong JAKARTA - Vanuit zijn rijdende keu ken verkoopt leuk Permadi voor een groot kantoorgebouw in Ja karta al vijf jaar nasi en mie goreng. Daarmee verdient hij net genoeg om zijn gezin te voorzien van rijst, scholing en onderdak. Aan zijn handel dreigt volgende maand een eind te komen als de hoofdstad van Indonesië doorgaat met een verbod op straat kraampjes, prostituees, bedelaars en straatmuzikanten. Het is een van de vele maatregelen die juist de allerarmsten in Indone sië treffen. Na de overstroming van februari dit jaar worden veel armen uit hun krotten in rivier beddingen gezet. Een preventieve maatregel. Daarnaast heeft de rege ring de subsidie op kerosine, waar veel mensen op koken, drastisch verminderd. Voor Permadi is het besluit van de stadsraad om hem van de straat te weren 'rampzalig'. Met een werk loosheidscijfer van tien procent, liggen de banen niet voor het op rapen. „Ik zou niet weten wat ik moet als de wet wordt uitgevoerd. Dit is het enige,wat ik kan", vertelt hij terwijl hij behendig groenten boven de wok versnijdt. Hij heeft met zijn collega-verkopers al een vluchtroute uitgestippeld voor als beambten hem willen arresteren. Want een ding staat vast: hij stopt niet met koken op straat. De wet moet Jakarta een schonere aanblik geven, geen gemakkelijke opgave voor een stad met dertien miljoen inwoners. Overigens kunnen ook klanten een boete krijgen voor het kopen van voedsel op straat. Een portie gado gado of nasi goreng kan 180 dagen in de gevangenis of een boe te van bijna vierduizend euro ople veren. „Wet of geen wet ik blijf ge woon eten kopen op straat", ver telt secretaresse Irene Astuti. „Het is makkelijk en goedkoop, ik be grijp niet waarom de overheid zo'n wet bedenkt." Wardah Hafidz van het Stadsarmen Consortium, vindt de regels belachelijk. „De ar men in deze stad hebben goede ge zondheidszorg en scholing nodig, daar moet de stad zijn geld aan uit geven." Volgens Hafidz wonen er meer dan drie miljoen armen in Ja Een verkoper in Jakarta kan nog lachen bij zijn kraampje. De stad wil hem en zijn collega's echter niet meer op straat zien. foto Theo Haerkens/GPD karta. Gezinnen moeten gemid deld rondkomen van elf euro per maand. „Ze worden uit hun hui zen langs de waterkant gezet, moe ten op gas koken en het wordt hen verboden geld te verdienen. Zo kunnen nog minder arme kin deren naar school gaan." Om het bedelen uit te bannen wil de stadsraad ook de gevers gaan be boeten, zij lopen straks de kans op een boete van tussen de tien en tweehonderd euro. Bedelaar Nast- ri woont onder een brug met haar zoontje van drie en schraapt per dag een euro bij elkaar, genoeg voor een schamele maaltijd. „Mijn man heeft ons verlaten, be delen is mijn enige optie om te voorkomen dat mijn kind verhon gert." De stadsraad wil twintigdui zend beambten inzetten om te zor gen dat niemand de wet over treedt. Armoede in Jakarta De helft van de Indonesische bevolking van 235 miljoen mensen leeft van minder dan 1,50 euro per dag. Velen trekken naar de hoofd stad in de hoop op een beter leven. Het straatbeeld in Jakarta wordt bepaald door enorme fi les, waarvan bedelaars dank baar gebruik maken. autocue hield Cameron zijn be toog: „Twee jaar geleden hield ik hier een toespraak over de vraag waarom ik onze partij wilde lei den. Vandaag houd ik een toe spraak over de vraag waarom ik mijn land wil leiden", begon de 41-jarige partijleider. Vervolgens betoogde hij dat de 'oude politiek' van Brown faalt en dat het land toe is aan verandering: „Wij zullen het solide leiderschap bieden dat dit land nodig heeft." Cameron haalde meerdere keren uit naar Brown, die zelf tijdens zijn speech op de Labourconferen- tie vorige week geen woord had vuilgemaakt aan de oppositielei der. Cameron verweet de premier 'cynisme' door met beloftes te ko men die hij niet kan nakomen. „We hebben het allemaal vaker ge hoord. Hij komt met dingen die hij niet kan waarmaken. Britse ba nen voor Britse mensen? Onder de EU-regelgeving is zoiets hele maal niet toegestaan. Als je je kie zers als domkoppen behandelt, ver dien je het niet het land te leiden, laat staan verkiezingen te win nen." De Tory-leider eiste een referen dum over het EU-verdrag, zoals La bour in 2005 had beloofd. Came- De leider vari de Britse conserva tieven verwijt zijn concurrent van Labour loze beloften te doen. Zelf belooft Cameron het EU-verdrag te zullen blokkeren. ron beloofde bovendien dat hij het EU-verdrag zal blokkeren. Hij wil ook het gezin weer tot hoeksteen van de samenleving maken en ouders verantwoordelijk stellen voor het gedrag van hun kinderen op school. Nadat Cameron twee jaar geleden aan de macht kwam, hadden de conservatieven in de peilingen steeds een voorsprong. Na het aan treden van Brown als premier ver anderde dat. Volgens de laatste pei lingen staan de Tories zeven pro cent achter. Maar Cameron is strijdlustig: „Laat de mensen oor delen, laat ze beslissen wie veran dering brengt. Wij zullen vechten, Groot-Brittannië zal winnen." Hij kreeg een daverend applaus. Vertrekdata: 25/10,8/11,14-28/2 en 13-27/3 Een heerlijke combinatie van cultuur en strand, en dat vanaf slechts 849! Niet alleen bezoeken we historierijke steden en pittoreske dorpjes, ook genieten we van het landschap en de heerlijke Costa del Sol. We starten onze tocht in de oude koningsstad Granada en maken een rondje langs de meest indrukwekkende steden, waaronder de havenstad Cadiz, de Britse enclave Gibraltar, het schitterende Sevilla, Córdoba met zijn unieke Mezquita, het hooggelegen Ronda. Uiteindelijk belanden we aan de Costa del Sol voor enkele stranddagen. Inclusief luchthavenbelastingen, 14 x ontbijt en 12 x diner. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/28000 4-sterren hotel! 8-daagse fly-drive Spanje I Vertrekdata: 1-8-15-22/11,14-21-28/2 en 6-13-20-27/3 Heerlijke 4-sterren fly-drive! Vanaf slechts 449 biedt KRAS u de kans de mooiste plekjes en bruisende steden van de zonnige Spaanse zuidkust te ontdekken! Wat dacht u van Granada met zijn wereldberoemde 'miniatuurstad' Alhambra, de populaire badplaats Marbella en het hooggelegen Ronda? Natuurlijk mogen ook Sevilla en Gibraltar, met zijn markante rots, niet op uw programma ontbreken! In de binnenlanden vindt u de 'pueblos blancos', deze dorpjes in de heuvels danken hun naam aan de oogverblindende witgekalkte huisjes. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 4 personen. Inclusief luchthavenbelastingen, overnachtingen, 7 x 24 uur autohuur, 7 x ontbijt en diner. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/28006 Inclusief overnachtingen, huurauto, ontbijt en diner! vanaf 8-daagse vlieg-/rondreis Spanje Met o.a. Granada, Córdoba, Sevilla en Ronda Nergens voordeliger. vanaf 15-daagse vtieg-/rondreis Spanje Met o.a. Ronda, Sevilla, Córdoba, Granada en de Costa del Sol Super compleet! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11