Contacta» SCHOUWEN-DUIVELANDSE EILANDENRIJK: Toekomstgericht ondernemen Opnieuw is Schouwen-Duiveland met een aansprekende stand aanwezig op Contacta. Voor de vijfde achtereenvolgende maal presenteren de ge meente en het bedrijfsleven zich gezamenlijk op de bedrijvenbeurs. Deze keer in de vorm van een eilandenrijk. Ofwel podia die ieder op zijn eigen wij ze kan invullen: om op te werken, wonen of leven. Links Huig Bode, rechts Ad Verseput, door Loes van der Hoeven Op elk eiland presenteren twee van de vijftien exposanten zich. De enige wand is de scheidingswand tussen de stands, uitge voerd in een bij de standhouder passende kleur. Het open eiland symboliseert ook de toegankelijke gemeente Schouwen- Duiveland. De eilanden in de nieuwe Noordzeehal, staan gegroepeerd rondom een sfeervolle horecagelegenheid die wordt verzorgd door Strandrestaurant Our Seaside. Net zoals op het strand heeft de bezoeker vanaf dit terras een inspirerend uitzicht op het Schouwen-Duiveland- plein. Our Seaside is een van de strandres- taurants die het gehele jaar geopend zijn; een belangrijk item voor de gemeente, want 25% van de eilandelijke omzet komt uit het toerisme. Bedrijfscontactfunctionaris Huig Bode: "Hoewel de opzet van Contacta vorig jaar gewijzigd was vanwege de bouwwerk zaamheden aan de Zeelandhallen, bleek de meerderheid van onze standhouders te kiezen voor een losser, meer ruimtelijk Schouwen-D ui velandpavilj oenDaarin zijn wij zeker geslaagd met deze open stands er meer loopruimte tussen de eilan den. Om de intieme sfeer te behouden, is de verlichting boven de stand omhuld met doeken, wat een bijzonder effect geeft." België "Dit jaar continueren wij ook een andere traditie", vult wethouder van Economi sche Zaken Ad Verseput aan. "Op 16 ok tober ontvangen wij op het gemeentehuis een delegatie Belgische ondernemers. Zij zijn die dag onze gast. Samen met Junction Communication hebben wij een aanspre kend programma samengesteld, waarbij ondernemen op Schouwen-Duiveland, recreatie en toerisme, watersport, visserij en culinair Schouwen-Duiveland centraal staan. Met hen zullen wij in het kader van het gezamenlijke Interreg III A program ma duurzame bedrijfsterreinen tevens spreken over de revitalisering van bedrij venterreinen. In ons geval betreft dat De Zuidhoek. In de loop van de middag ver trekt de bus richting Goes, naar de officië le opening van Contacta en een bezoek aan ons plein, gevolgd door een rondgang over de beurs." Met de aanleg van het Business Park langs de Midden-Zeelandroute die de Randstad met Vlaanderen verbindt, wordt binnen kort gestart. Het voorontwerp bestem mingsplan is goedgekeurd. De eerste fase van dit nieuwe visitekaartje van Schou wen-Duiveland omvat de bouw van twee grote kantoren en een aantal kleinere op loopafstand van het openbaar vervoer- knooppunt. De wegen in het noordweste lijke deel worden eind dit jaar aanbesteed en vervolgens aangelegd. Er komt een ro tonde in de Julianastraat waarop de toe komstige ontsluitingsweg naar bedrijven terrein De Zuidhoek zal aansluiten. Daar na start de bouw van de kantoren. Verseput: "Wij zijn blij dat wij eindelijk aan de slag kunnen met dit ambitieuze be drijven- en kantorenpark. Om het hoge ruimtelijke kwaliteitsniveau te kunnen be houden, zal het beheer van het park wor den ondergebracht in een parkmanage- ment. De overgang tussen de bestaande bebouwing van de Julianastraat, de kan toorgebouwen en de nieuwe ontsluitings weg zal vloeiend verlopen. Op de zichtlo- caties aan de Weg naar de Val komen ge bouwen, die passen bij het historische ka rakter van Zierikzee. Daar is ook voldoen de ruimte voor individuele expressie. Daarachter zijn andersoortige kwaliteitsge bouwen, wegen, laad- en losruimtes en parkeerplaatsen voorzien." Werkgeversservicepunt Huig Bode: "In het gemeentehuis komt Foto: duofoto een zogenaamd 'werkgeversservicepunt'. Dat gaan wij samen met UWV en CWI opzetten. Daarmee is alleen de gang naar het gemeentehuis voor de ondernemer voldoende om te kunnen beschikken over volledige arbeidsvoorlichting. Schouwen- Duiveland is trots op haar laagste werk loosheidscijfer van Zeeland. Verder opent de gemeente dit najaar een digitaal ondernemersloket. Via de compu ter kan de ondernemer voortaan beschik ken over allerlei (gemeentelijke) informa tie die hij nodig heeft: voor bijvoorbeeld het verkrijgen van vergunningen of subsi dies." "De bouw in Schouwen-Duiveland heeft te lang stil gelegen, maar nu staan wij aan de vooravond van een bouwexplosie. In negen jaar tijd zullen er naar verwachting ruim 3200 woningen en appartementen worden gerealiseerd. Circa 1800 daarvan komen in Zierikzee, voornamelijk in de nieuwbouwwijken Poortambacht II en Noorderpolder. De verkoop van de wa terwoningen in dertigeijarenstijl van Poortambacht II, ofwel Waterwijk, is ge start. Die wordt op 22 september gevolgd door de verkoop van de woningen van Noorderpolder. Op 29 september ten slot te start de verkoop van De Lanen, prachti ge vrijstaande woningen in het hogere seg ment. In de overige kernen worden in de komende jaren ruim 1400 woningen ge bouwd, voornamelijk als inbreidingsplan- nen. Schouwen-Duiveland is de komende jaren met recht 'hét podium voor toekomstge richt ondernemen'!," besluit Verseput. advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 99