Wagenvoorde Lastechniek: 70 jaar vakmanschap H Top inhydrauliek Ondernemer mi STAND 354 PLUS BV Wagenvoorde Lastechniek by. infotorial 20 be] nu 0113 - 31 55 Grontmij De Ondernemer loopt voorop waar het gaat om actuele en kwalitatief hoogwaardige business-informatie in uw regio! ppiï) Adverteren of uw eigen bedrijfsnieuws ventileren in de Ondernemer is dan ook dé /-l/N f* I f f m frt manier om potentiële klanten, relaties en U fc. I U 1111 IC de consument in de regio te bereiken en te informeren over uw bedrijf, de activiteiten en waar u voor staat Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak! Kuipersweg 18 - Middelburg. Telefoon 0118 - 47 99 99 Fax 0118 - 46 68 00 E-mail: info@hebuplus.nl - www.hebuplus.nl planning connecting respecting the future HYDRAULIEK - PNEUMATIEK - APPENDAGES - SLANGEN Grontmij is een multidisciplinair advies- en ingenieursbureau voor bouw, infrastructuur, milieu, water, energie en industrie. Gericht op advies, ontwerp, engineering, management en turnkey-realisatie van projecten. Metzo'n 7.000 medewerkers actief in Europa. Wij ontwerpen en realiseren plannen voor de toekomst door mensen en partijen in regio's bij elkaar te brengen en met eikaar te verbinden. Wij doen dat met respect voor de omgeving, voor onze klanten en voor elkaar. T: 0118 65 25 00 www.grontmij.nl Wagenvoorde Lastechniek staat dit jaar in het teken van het 70-jaar bestaan. Het Middelburgse bedrijf is in de regio Zuid-West de specialist bij uitstek op het gebied van las- en snijtechniek. Wagen voorde is een innovatief bedrijf met gecertificeerde lastechnici die oog hebben voor de veranderende wen sen van de klant en de markt. De onderneming voorziet in verkoop van lasapparatuur en -toevoegmaterialen, ver huur, service, onderhoud plus technische advisering en begeleiding. Daarnaast ver zorgt Wagenvoorde praktijk- en theorie trainingen, certificeringen en productge- richte trainingen voor de klant. De Wa genvoorde lastechnische bedrijfsscans - waarbij een evaluatie wordt gemaakt van hoe een bedrijf haar laswerk voorbereidt, uitvoert en afwerkt - genieten steeds meer bekendheid. Karin Wagenvoorde, werk zaam op de afdeling salesmanagement, vertegenwoordigt de derde generatie na grondlegger Albert P. Wagenvoorde sr en haar vader Albert G. Wagenvoorde jr. ,,Mijn vader en opa hebben de weg gepla veid voor het innovatieve bedrijf zoals we dat anno 2007 zijn. Corebusiness is en blijft de verkoop van las- en snijtechniek, waarbij we continu in blijven spelen op nieuwe ontwikkelingen", aldus Karin Wagenvoorde. Voor statutair directeur Ben Mol staat de continuïteit van de on derneming voorop. „Mijn taak is de ster ke groei van de onderneming te blijven waarborgen, met als doel om onze leiden de positie in de regio te handhaven." Certificering De klanten van Wagenvoorde Lastech niek zijn verzekerd van uitstekende kwa liteit en service. Rinus Snoep bezoekt als manager lastechniek en opleidingen vele klanten. Deze vakman kent het veldwerk bij uitstek doordat hij 25 jaar als lasser werkzaam was. Mede door zijn voormali ge functie als lasbaas in de offshore en de apparatenbouw heeft hij een schat aan kennis en ervaring. Rinus is IWT (Inter national Welding Technologist) gecertifi ceerd en vergaand bevoegd in het nemen van beslissingen aangaande procedures, certificering en beoordeling. „Lassen luis tert heel nauw. Het maken van de goede verbindingen moetje niet onderschatten. Daar staat of valt een constructie mee. De eisen aan mens en materieel worden steeds strenger. We vertrouwen blinde lings op een boot, een achtbaan of ge woon een schommel. Tot er iets misgaat. De juiste tools en adviezen zijn dan ook van essentieel belang", verklaart Rinus Snoep die tevens leraar is aan de Zeeuwse Lasschool. Bij Wagenvoorde Lastechniek organiseert hij opleidingen, trainingen en certificeringen. Tijdens klantenbezoeken trekt hij desgewenst zijn ketelpak aan om bij een lastechnisch probleem een manier van werken te demonstreren. „Ik heb zelf destijds het vak met vallen en opstaan ge leerd. Mijn praktijkkennis breng ik over op klanten en leerlingen. We volgen, on der andere via workshops, de nieuwste ontwikkelingen en beschikken over ge avanceerde hightech apparatuur. Met de juiste mensen en middelen op het gebied van lastechniek kan de productie bij de (potentiële) klant aanzienlijk toenemen. Lassen is een passie. Als je eenmaal die las- vlam hebt gezien, heb je de smaak te pak ken. Jij bepaalt de wijze van het samen smelten van metalen. Je bent in feite een soort kunstenaar. En als je een probleem creëert, moet je het zelf oplossen. Een echte lasser heeft ooit wel eens een gloei ende spetter in zijn nek gehad. Dat is toch eigenlijk mooi." Het hele team van Wagenvoorde Las techniek, met een vijftiental medewer kers, is breed georiënteerd en kan zich goed inleven in de problemen die de las ser in de praktijk tegenkomt. Wagenvoorde Lastechniek is sinds enkele jaren een erkend leerbedrijf, waarbij jaar lijks vijf tot acht stagiaires twee tot acht weken durende stages doorlopen en zo ervaring opdoen voor hun studierichting. De leerlingen worden begeleid en hun werkstukken beoordeeld. De stagiaires worden bijgepraat over lastechniek en hun carrièremogelijkheden in kaart gezet. Het imago van lasser is de laatste jaren flink verbeterd. Het is een specialist die zich dagelijks zeer verantwoordelijk moet opstellen voor hetgeen hij produceert. Mede door de aantrekkende economie is er steeds meer behoefte aan gecertificeer de lassers. De aanvragen voor certificerin gen nemen dan ook verder toe bij Wa genvoorde Lastechniek." Op de Contacta in Goes wordt er een werkvloer ge creëerd waarop diverse staaltjes lastech niek worden gedemonstreerd. Arnesteinweg 63 Middelburg, Tel: 0118-679090, Fax: 0118-679099 E-mail: info@wagenvoordelastechniek.nl, www.wagenvoordelastechniek.nl Rinus Snoep, manager lastechniek en opleidingen, aan het werk in het Middelburgse bedrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 98