EB Middelburg Plaza, zakelijk trefpunt Contacta Exposanten op onze plaza zijn erg trouw.' Als eerste presenteerden het Middelburgse bedrijfsleven en de gemeente zich gezamenlijk op de belangrijkste zakenbeurs van Zuidwest Neder land in de vorm van een plein: Middelburg Plaza. Deze succesformule wordt ook dit jaar gecontinueerd, nu in Noordzeehal, de nieuwste hal van het Zee landhallencomplex. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - Op Middelburg Plaza presenteert een twintigtal bedrijven zich. Daaronder is een aantal nieuwkomers, maar ook oude getrouwen, ondernemers die na een paar jaar afwezigheid weer ge bruik maken van de vele voordelen die de gezamenlijke presentatie onder de vlag van Middelburg hen op Contacta biedt. De organisatie van het plein is in handen van de werkgroep Middelburg Plaza. Die wordt gevonnd door de gemeente en ver tegenwoordigers van een drietal bedrijven: Weststrate Verpakkingen, Caljouw-Rade- maker Verhuizingen en het jubilerende bedrijf Wagenvoorde Lastechniek, dat dit jaar zeventig jaar bestaat. Uniformiteit "De exposanten op onze plaza zijn erg trouw, zij hebben vertrouwen in deze be wezen formule van gezamenlijk presente ren en elkaar versterken. Als gemeente stellen wij het zeer op prijs om intensief met het bedrijfsleven te kunnen optrek ken. Contacta biedt daartoe volop gele genheid. Iedereen is immers direct aan spreekbaar. Het Middelburg gevoel wordt bij wijze van spreken al versterkt door het overhandigen van je visitekaartje!" Aan het etijdsbesteding. Ook 'Voetbal Experience', met alles op het gebied van voetbal wordt een onderdeel van ZEP. In de nieuw bouwwijk Veersche Poort is veel belang stelling voor twee nieuwe projecten, waarvan de verkoop inmiddels is gestart: Het Veersche Plein en Villa Ostrea. Het eerste omvat de bouw van appartementen en een uitgebreid winkelcentrum. Het tweede de bouw van luxe villa's. In Middelburg wordt de komst van de nieuwe N57 toegejuicht. Door de aanleg van de weg wordt de binnenstad ontlast van doorgaand verkeer en krijgen de ver schillende bedrijventerreinen een extra ontsluiting, waardoor ze beter bereikbaar worden. Theatercafé Traditiegetrouw wordt op de openings avond van Contacta, dinsdag 16 oktober, een ondernemersborrel gehouden op Middelburg Plaza. "De Theater Exploita tie Zeeland (TEZ) verzorgt de horeca op het Middelburg Plaza Het horecaterras zal de uitstraling van een theatercafé krijgen. Daarmee brengen wij de grote renovatie van het theater extra onder de aandacht. Vanaf begin november beschikt Middel burg weer over een schouwburg die klaar is voor de komende jaren", vertelt Hannie woord is Hannie Kool-Blokland. Naast Economische Zaken heeft de wethouder van Middelburg Financiën, Ruimtelijke Ordening, Monumenten, Archief en Bin nenstad in haar portefeuille. "Veel waarde hechten wij dan ook aan de uitstraling van de stands. Die vergroot immers de herken baarheid van het Middelburg Plaza. Van daar dat wij ervoor hebben gekozen, dit jaar de stands op het Middelburg Plaza te laten bouwen door Fix Showproductions uit Middelburg". De gemeente profileert zich op Contacta met name met projecten zoals kantoren park Veldzigt, Mortiere en ZEP (Zeeuws Evenementen Podium). Bedrijven gebrui ken de beurs om hun producten, diensten en noviteiten te presenteren en te demon streren. Dat doen zij in een Middelburgse omgeving. Op het plein zijn de typische elementen aanwezig, zoals afbeeldingen op grote banieren van de Oostkerk, het Stad huis en de Lange Jan. Bedrijventerreinen Voor kantorenpark Veldzigt is veel be langstelling. Deze representatieve locatie is met name geschikt voor dienstverlenende bedrijven, zoals accountants, advocaten, adviseurs en banken. Ook op bedrijventerrein Arnestein zijn het afgelopen jaar veel kavels uitgegeven. Op bedrijventerrein Mortiere wordt volop gebouwd, onder meer aan een nieuw be drijfsverzamelgebouw. Ook is gestart met de bouw van de volgende fase woningen in Woonpark Mortiere. In 2009 zal het ZEP vrijetijdspark Middel burg de deuren openen in de Mortiere. Hier komen allerlei attracties, winkels en horecagelegenheden voor iedereen die op zoek is naar een actieve en spannende vrij- Kool-Blokland. "De borrel op de eerste beursavond laten wij doorlopen tot 23.00 uur. Dat biedt ook de standhouders de ge legenheid om in ontspannen sfeer contac ten te leggen en te onderhouden." Gedurende de hele beurs zijn er diverse nevenactiviteiten, waaronder de acts van een ijsgoochelaar en de robot Dr. Univer se. Die informele sfeer in combinatie met de gezamenlijke presentatie van gemeente en bedrijfsleven hebben Middelburg Plaza tot een begrip op Contacta gemaakt. Stand van vorig jaar. Foto: Gemeente Middelburg Hannie Kool-Blokland slaat een Foto: Gemeente Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 95