Sterk door gezamenlijke uitstraling Deelnemers twikkeliji Contacta column Banksparen ZEEUWS-VLAAMS PAVILJOEN: Rabobank E.D. de Jong, JJ. Karelse Rabobank Beveland afdeling Private Banking Vlnr Johan Morcus, Judith Dingemanse en Dick Stam. Het Zeeuws-Vlaamse paviljoen op Contacta viert dit jaar zijn eerste lustrum. Voor de vijfde ach tereenvolgende maal presenteren de gemeenten Terneuzen, Hulst en Sluis zich samen met het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsleven op de beurs. door Loes van der Hoeven TERNEUZEN - De vier voorgaande edi ties zijn succesvol geweest, mede vanwege de professionele uitstraling van het Zeeuws-Vlaams Paviljoen. Om zich nog beter te kunnen onderscheiden, hebben de deelnemers gekozen voor een andere, uni forme opzet van het paviljoen. Lichtele- menten spelen daarbij een hoofdrol. Die geven de ruimte en rust van Zeeuws- Vlaanderen weer. In de open stands van de deelnemers komen de kleuren groen als synoniem voor het landschap en blauw voor het water steeds terug. Zij worden ondersteund door zwart, dat de professio naliteit van de exposanten uitstraalt. Het Zeeuws-Vlaams Paviljoen staat in de Wes- terscheldehal, op dezelfde plaats als tijdens de voorgaande edities. Judith Dingemanse (gemeente Sluis), Dick Stam (H4A) en Johan Morcus (Witte- Boussen Assurantiën BV) vertellen dat de Zeeuws-Vlaamse organisatie er weer in is geslaagd om in het paviljoen een grote verscheidenheid aan bedrijven bij elkaar te brengen. "De deelnemers vertegenwoor digen bijna alle branches en werken zowel business-to-business als business-to-consu- mer", licht Dingemanse toe. "Naast de overheid zijn er bijvoorbeeld technische bedrijven, allerlei dienstverlenende organi saties en ondernemers uit de bouw. Ons sterke punt is dat wij ons presenteren als hét Zeeuws-Vlaamse bedrijfsleven. Dit jaar hebben wij weer twee nieuwko mers mogen begroeten. Dat zijn Lensen Advocaten uit Terneuzen en Party- en Vergadercentrum Mauritshof uit IJzendij- ke. Ook de nieuwkomers van vorig jaar zijn weer van de partij, hun aanwezigheid toen heeft geresulteerd in een aantal seri euze contacten en contracten." Vertrouwen De exposanten op het Zeeuws-Vlaams pa viljoen kijken met vertrouwen uit naar de vernieuwde en uitgebreide Zeelandhallen. In deze ultramoderne omgeving kunnen zij nog beter laten zien dat de regio heel wat te bieden heeft op economisch vlak. Stam: "Ook de aantrekkende economie is op ons paviljoen duidelijk merkbaar. De stands zijn groter en ruimer van opzet dan voorheen. Ondernemend Zeeuws-Vlaan deren heeft vertrouwen in de toekomst en laat dat op Contacta duidelijk zien!" Noviteit "De aantrekkende economie zorgt voor - Witte-Boussen Assurantiën BV profileert dit jaar naast de assurantietak, hun activi teiten op het gebied van vastgoed, verhuur en projectontwikkeling. Ook de nieu we zorgportefeuille waarmee zij dankzij hun krachtige organisatie grensoverschrij dend maatwerk kunnen leveren, krijgt ruime aandacht. Het bedrijf is onlangs ver huisd naar een eigentijds pand aan de mr. F.J. Haarmanweg 16 in Temeuzen. Bo vendien bestaat Witte-Boussen dit jaar 30 jaar. Dat vieren zij met een besloten feest op 12 oktober en een open dag op 13 oktober. Dan kan iedereen ervaren dat Wit te-Boussen 'net even anders' is! - H4A (Holding 4 Ambachten) uit Sluiskil is in 2001 ontstaan na een fusie van di verse bedrijven. De disciplines: Advies en Egineeringswerk, Bouw Utiliteits bouw, Drainage werkzaamheden, Groenvoorzieningen, Grondwerk, Hekwerk, Industrie, Kabels en leidingen, Projectontwikkeling, Rioleringen, Waterbouw, Wegenbouw, Wegmarkeringen en Windenergieprojecten. H4A heeft als enige in Zeeland een eigen asfaltcentrale. - De overige deelnemers aan het Zeeuws-Vlaams Paviljoen zijn: Centraal Technisch Centrum, Dethon, Even Kijken Project, Gebr. Pladdet, HE Cleaning BV, Kees Mechielsen BV, Lensen Advocaten, Matthijs Industrial Supplies, Mennens Ter- neuzen, Pieters Grafisch Bedrijf, Servicenet IT, Spie, Sprangers Bouwbedijf en Steenbakker Partners. Foto: Gemeente Sluis meer werk, maar ook voor een toene mend aantal vacatures", vult Morcus aan. "Voor de eerste maal presenteren alle ex posanten gezamenlijk een vacaturelijst. Bezoekers kunnen daarop al tijdens de beurs reageren." "In het hart van ons paviljoen is een ge zellige bar, waar mensen met elkaar in alle rust op ongedwongen wijze contacten kunnen leggen, verstevigen of vernieu wen", licht Stam toe. "Bezoekers zullen zien en ervaren dat in het Bourgondische Zeeuws-Vlaanderen zakelijkheid en gezel ligheid gemakkelijk hand in hand gaan. De verzorging van de horeca wisselt. De ko mende drie jaar is die in handen van nieuwkomer Party- en Vergadercentrum Mauritshof. Rondom de officiële beurso- pening organiseren wij een borrel voor de standhouders. Dé gelegenheid om elkaar nader te leren kennen en te toasten op een succesvolle Contacta en de rooskleurige toekomst." Eén overheidsiand De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn weer vertegenwoordigd met één grote stand. Zij promoten op informele wijze hun bedrijventerreinen. Na de officiële opening van Contacta, openen de burge meesters van Terneuzen, Hulst en Sluis gezamenlijk het Zeeuws-Vlaams Paviljoen en bezoeken daarna alle stands. "De expo santen waarderen die persoonlijke aan dacht enorm", vertelt Dingemanse. De promotionele activiteiten van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn op elkaar afgestemd", vervolgt Dingemanse. "Wij hebben gezamenlijk een economische vi sie opgesteld, die aangeeft waar de accen ten liggen. Temeuzen, de grootste ge meente in Zeeuws-Vlaanderen, promoot de toekomstige glastuinbouw, en de ont wikkelingen in de Koegorspolder en pre senteert de nieuwkomers op de Axelse Vlakte. Hulst meldt de komst van Jan Snel Kantoorverhuur en de uitbreiding van Morres op het hoogwaardige bedrijventer rein Hoge weg. Bij Sluis liggen de economische accenten op de uitbreiding van bedrijventerreinen Deltahoek in Breskens, Stampershoek in Oostburg, Vlaschaard in Eede en het Technopark Zeeland in Schoondijke. De ze van hoogwaardige ICT infrastructuur voorziene terreinen zijn met name be stemd voor starters en MKB-bedrijven." De kamerleden Depla en Blok hebben een wetsvoorstel ingediend, waarin banken dezelfde mogelijkheden krijgen als verzekeraars, om klanten fiscaal vriendelijke vermogensproducten voor de oude dag en voor de aflossing van hun hypotheek aan te bieden. De huidige koopsom- en lijfrentemarkt wordt daarmee toegankelijk voor banken. Dit geldt ook voor de kapitaalverzekering eigen woning (de zogenaamde KEW). De initiatiefnemers willen een alternatief bieden voor de soms dure en on doorzichtige producten van verzekeraars. Het wetsvoorstel is inmiddels door de Tweede Kamer goedgekeurd en zal dit najaar in de Eerste Kamer worden behandeld. Als het wetsvoorstel, zoals verwacht, wordt aangenomen, dan treedt het per 1 januari 2008 in werking. Bancaire lijfrente De bancaire lijfrente lijkt in veel opzichten op de gewone lijfrente. De inleg zal net als bij een lijfrente fiscaal aftrekbaar zijn en buiten de vermogensrende- mentsheffing blijven. Na de fase van opbouw volgt de uitkeringsfase. Het ver schil met de gewone lijfrente is dat de bancaire lijfrente in deze fase een van te voren vastgestelde looptijd kent terwijl de gewone lijfrente stopt met uitke ren bij overlijden. De bancaire lijfrente zal bij vroegtijdig overlijden blijven uit keren aan de erfgenamen. De uitkeringen zijn fiscaal belast zoals we dat ook bij de huidige direct ingaande lijfrentes zien. Banksparen Als de wet wordt aangenomen kunnen bezitters van een eigen woning per 1 januari ook met steun van de fiscus sparen voor de aflossing van hun hypo theek. Bij banksparen stort je in dit geval geld op een geblokkeerde spaar- of beleggingsrekening in plaats van in een polis. Een punt van aandacht is nog wel de uitkering bij overlijden. Bij een verzeke ring kan in de polis meeverzekerd worden dat er bij overlijden in één keer een kapitaal wordt uitgekeerd om de hypotheek af te lossen. Bij een geblokkeerde spaar-of beleggingsrekening kan dit niet. Een nu ook al toegepaste oplossing hiervoor is het afsluiten van een losse overlijdensrisicoverzekering op maat. Misschien is het wat bewerkelijker maar het kan ook financieel voordeel opleveren. Indexatie In het wetsvoorstel was eerst sprake van het bevriezen van het maximale be lastingvrije bedrag van de KEW. De huidige vrijstellingen bedragen EUR 32.500 bij 15 jaar premiebetaling en EUR 143.000 bij 20 jaar premiebetaling. Dit voorstel is uiteindelijk niet overgenomen. Dit betekent dat de huidige jaar lijkse indexering blijft bestaan. Geen blokkades bij overstappen Banken en verzekeraars mogen geen blokkade opwerpen voor spaarders die willen overstappen van een verzekering naar een bank en andersom. Dit is ook in deze wet opgenomen. Bezitters van bestaande contracten kunnen dus ook gebruik maken van de regeling. Voor nieuwe contracten geldt die regel ook. Na overleg met consumentenorganisaties, banken en verzekeraars zal in een Algemene Maatregel van Bestuur worden vastgelegd wat hierin redelijk en billijk is. De verwachting is dat banken een belangrijk deel van deze markt naar zich toe zullen trekken, omdat banken deze producten transparanter en goedko per kunnen aanbieden dan verzekeringsmaatschappijen. We houden u op de hoogte van deze ontwikkelingen. Als de wet wordt aan genomen kunt u uw accountmanager vragen om de mogelijkheden met u door te nemen. Eric de Jong Accountmanager Private Banking Rabobank Beveland verzorgt periodiek een rubriek in "de Ondernemer". De redactie bestaat uit Connie Karelse en Eric de Jong, Accountmanagers Private Banking en Hans van Dienst en Arnold van der Steen, Senior accountmanagers afdeling Bedrijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 93