Exclusieve villa's verkopen <S De Column pas begonnen "o U Hup Zeeland Chantal Cécile de Nooijer: 'Je hebt in deze branche te maken met positief ingestelde mensen. Foto: duofoto Chantal Cecile de Nooijer heeft zich sinds enkele jaren vol overgave op het zelfstandig ondernemerschap gestort. Bij toeval, dat wel. De Middel burgse werkte in loondienst op een notariskantoor, maar kwam daar onfor tuinlijk ten val door een loszittende hak van een laars. Naam: Chantal Cécile de Nooijer (26) Woonplaats: Middelburg Bedrijf: Fragent, excellent resorts Begonnen: september 2004 Meevaller: 'de fun' en de mogelijkheid om je eigen tijd in te delen Tegenvaller: vergaren van naamsbe kendheid E-mail: info@fragent.com Website: www.fragent.com door Henk van de Voorde "Ik viel op een manneren vloer en hep on der meer een zware hersenschudding op. Door dat ongeluk ben ik een jaar uit de roulatie geweest. Na een halfjaar ziekte wet heb ik nog geprobeerd om terug aan het werk te gaan als notarieel medewerker, maar dat ging niet meer. De mensen zien het niet datje een whiplash hebt. Dat leid de tot onbegrip", vertelt Chantal de Nooijer. Het was de aanleiding tot de op richting van haar eigen bedrijf Fragent dat zich toelegt op het aan de man brengen van villa's en appartementen in 'excellent resorts', zoals te lezen is op haar chique vi sitekaartje. "Een heleboel factoren hebben mij doen besluiten om te kiezen voor het zelfstandig ondernemerschap. Het kunnen indelen van je eigen tijd is een belangrijke overwe ging geweest. Een paar maanden na mijn ongeluk ben ik naar de startersdag in Goes van de Kamer van Koophandel geweest. Ik ben me gaan oriënteren over de markt- mogelijkheden en heb vervolgens een bu sinessplan geschreven." Haar BV heeft ze laten inschrijven bij haar laatste werkgever. Chantal, die in Breda een Schoeversopleiding voor managemen tassistente volgde, bezocht in de oprich tingsfase van haar bedrijf diverse interna tionale beurzen om naamsbekendheid te vergaren. „Maar ik merkte dat in de 'res- ortsbranche' 99 procent via internet loopt. Dus heb ik gezorgd voor een goede web site en ben ik met projectontwikkelaars rond de tafel gaan zitten. Je moet in deze sector zorgen datje van alles op de hoogte bent en datje netwerken opbouwt. Beur zen bezoek ik niet veel meer. Hoofdzake lijk houd ik mij bezig met landen waar het veilig is om te investeren, bijvoorbeeld Frankrijk, Spanje, Portugal en Dubaï. Ik werk samen met grote projectontwikke laars die prachtige resorts neerzetten. Som mige zijn zo groot als een dorp. De ac commodaties zijn een prima investerings mogelijkheid voor mensen die een tweede huis willen aanschaffen. Men kan veelal van de villa of het appartement een aantal weken zelf gebruik maken en het de rest van het jaar verhuren. Via verhuurmaat- schappijen heb je er zelf geen omkijken naar want de woning wordt als 5-sterren- accommodatie behandeld", aldus de 26-ja- rige Chantal de Nooijer. Stabiele ondergrond De jonge onderneemster werft klanten voor de projectontwikkelaars. Uit de op brengsten van de panden krijgt ze een pro visie waarmee ze de kost verdient en haar bedrijf draaiende houdt. „Het begin was moeilijk, maar nu kan ik goed mijn eigen boontjes doppen. Mijn bedrijf heeft nu een stabiele ondergrond. Je moet zorgen dat je goed gevonden wordt en dat je dus blijft vernieuwen. De projecten zijn aan trekkelijk genoeg. Het inmiddels bijna uit verkochte dorp Are 1950 Le Village. in de Franse Alpen, is bijvoorbeeld een prachtig en gigantisch project. Het betreft zeven verschillende complexen met in totaal on geveer 900 appartementen. Ik was bezig met de verkoop van een appartement en hoorde toevalligerwijze dat men nog geen intermediair had voor de Benelux. Inmid dels ben ik exclusief agent voor de Bene lux van diverse grote projectontwikke laars. Ik heb het erg naar mijn zin, vind het heerlijk werk. Je hebt altijd te maken met positief ingestelde mensen die op zoek zijn naar een tweede woning; toch altijd een happening op zich. Je probeert de klanten zo goed mogelijk te begeleiden en je ziet nog eens wat van de wereld. Ik ga geregeld exclusieve resorts bekijken en achter grondinformatie vergaren over de regio's. Zo ben ik diverse keren in Portugal ge weest, mede in verband met het Tróia schiereiland, waar een Beach-, Central- en Golf Area en een Ecoresort zullen worden gerealiseerd. De woningen bevinden zich midden in de natuur, in beschennd bosge bied. In Frankrijk ben ik dit jaar niet alleen in de Alpen geweest, maar ook in de buurt van Bordeaux, in verband met het nieuwe resort Domaine Haut-Gardegan. Samen met agenten uit andere landen kreeg ik een introductie over het resort. Het resort zal bestaan uit een groot appartementen complex (Castel de Belvigne), villa's en een 18-holes golfbaan. Bestaande ruïnes worden gerestaureerd tot een fraai geheel." ^0 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt maandelijks in een oplage van 210.000 exemplaren. Uitgever: Frank de Roon Bladmanager: Johan van den Kieboom Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur Vormgeving: Hans Willekes Adresgegevens: Postbus 3805, 4800 DV Breda, tel. 076-5 312277, Fax 076-5 312274 E-mail: info@deondernemer.com www.deondememer.com Het is dit najaar een beetje feest in Zeeland. En dat mag ook wel. De Zeelandhallen zijn geopend, er staat nu een geweldig complex dat als een van de modernste en grootste expositieruimten van ons land te boek staat. De akoestiek van de concertzaal is van een kwa liteit waar ze bij de Heinekenhal ja loers op zijn. In dat splinternieuwe complex wordt deze maand de Contacta gehouden, de grootste bedrijvenbeurs van Zuidwest Ne derland. Die Contacta staat cen traal in deze Ondernemer. De Contacta, die in twintig jaar is uit gegroeid tot een gigantische verza melplaats van ondernemend Ne derland en België, is voor Zeeland van enorm belang. Alles wat maar een beetje in zaken of besturen zit, ontmoet elkaar hier. De Contacta is het podium waar Zeeland zich moet presenteren. Het wordt hoog tijd dat Zeeland nu eens eindelijk goed op de kaart gezet wordt en voor vol wordt aangezien. Ik verbaas me er nog steeds over dat als de media het hebben over zee en kust, ze altijd beelden laten zien van Zandvoort, Scheveningen of Noordwijk. En als ze het hebben over onze vader landse havenactiviteiten wordt Moerdijk nog eerder genoemd dan Vlissingen of Terneuzen. Zeeland komt überhaupt amper voor in het vocabulaire van de gemiddelde Nederlander. Als je eens iemand attendeert op deze provincie, dan kijken ze je aan alsof ze water zien branden. Dat is gek natuurlijk. Ik ben Brabander, dus mag ik Zeeland niet de allermooiste provincie van het land vinden, maar ik ben toch wel heel erg verliefd op het Zeeuwse landschap, de duinen, de Wester- en Oosterschelde, Middel burg, Vlissingen, Zierikzee en Sluis en zelfs op die twee havengebie den. En dat zouden veel meer mensen moeten zijn. De Contacta kan daarbij helpen, moet het start punt van al die activiteiten zijn. De Zeelandhallen hebben het initiatief genomen tot het oprichten van een congresbureau, dat in binnen- en buitenland zakelijke activiteiten naar de provincie moet trekken. Dat kan een aanzet zijn tot een massaal charme- offensief. Als dat goed wordt aangepakt, kan Zee land eindelijk eens profiteren van haar perfecte ligging en schoon heid. Dan vinden limbo's en bra- bo's, maar ook Hollanders en Ach terhoekers eindelijk ook in de win termaanden Zeeland interessant. Complimenten dus voor al die ini tiatieven, die nu ineens losbarsten. Hup Zeeland. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 80