Hiddink tussen Kustmarathon Cios richt zich ook op analyseren van video's Oproep foto's van marathon Co Stompé wil record Karfers Snap on Racing zijn niet te stuiten Snookeraars beginnen met overwinning Steven de Jongh wint Scheldeboorden Raemon Sluiter naar tweede ronde Mons w PZC Woensdag 3 oktober 2007 45 al bij het cios in Goes volgen dit jaar 134 mensen een opleiding tot voetbaltrainer, het zij tc2, tc3 of tc3/jeugd. „We hebben 200 eerste jaars en daarvan doen er alleen al 70 de tC3/jeugd-opleiding. Het heeft te maken met de omstandig heden en de docenten", vermoedt Van der Zouwen. „Voetbal is mate loos populair en als je dit vak hebt gevolgd, krijg je een officieel en echt KNVB-diploma. Dat speelt mee." Naast Van der Zouwen doceren ook Diederik Hiensch en Dolf Roks het vak voetbal. Het zijn ge vestigde namen in het voetbalwe reldje. „Wij zijn echte praktijkmen sen", meent Hiensch, „en laten die praktijk terugkomen in de cursus sen." Van der Zouwen: „Ik heb ooit de sportacademie gevolgd en ik ging daar naar nu niet meteen met de gedachte naartoe om leraar te worden. Nee, ik wilde sporten, lekker buiten zijn. Zo redeneren nog veel leerlingen. Die willen be wegen en tegelijkertijd het vak van voetbaltrainer leren. Nou, dat kan dus bij ons." Het gaat echter niet louter om leer lingen van het cios. De cursussen staan ook open voor mensen van buitenaf „Het houdt niet op bij achttien jaar", stelt Van der Zou wen. „We zijn er ook voor de vol wassenen. Het grote voordeel blijkt te zijn dat we overdag het on derwijs aanbieden. Steeds meer mensen regelen iets met hun werk gever en kunnen zo een middag in de week vrijmaken. De ervaring is dat ze dat liever doen dan weer een avond in de week een cursus volgen." De tc2-cursus van dit sei zoen heeft 32 cursisten; 26 daarvan zijn mensen van buitenaf, varië rend in leeftijd van 18 tot 48 jaar en afkomstig uit Goes, Breda of zelfs België. Van der Zouwen: „De inschrijving loopt via de voetbal bond, we werken er ook nauw mee samen. Er is dus sturing van uit Zeist, al zorgen we wel voor on ze eigen inkleuring." De vakbond van trainers kan ge rust zijn. Het fenomeen van onbe voegd trainen is binnen afzienbare tijd verleden tijd. „Er zitten altijd gasten bij die het zo in hun vin gers hebben dat ze eigenlijk geen diploma nodig zouden hebben", meent Van der Zouwen, „maar in zijn algemeenheid neemt de kwali teit van de trainer toe als ze dat di ploma halen." Hiensch: „Ze leren over het vak na te denken, ze ontwikkelen een vi sie en brengen dat in de praktijk. Als ik soms zie hoe er aan jeugdspelers in Zeeland training wordt gegeven, dan schieten de tra nen in mijn ogen. Dan zie je hoe lastig het is om jeugdvoetballers goed bezig te houden. Nou bij ons leren mensen dat wel. Het diplo ma halen is dus nuttig." Veel cursisten betekent uiteinde lijk ook veel trainers, maar van een overschot is nog lang geen sprake. „Bij de jeugd van Willem II hebben we drie, vier mensen rondlopen, die van het cios afkom stig zijn. Bij Excelsior is driekwart ciosser. In de onderbouw, de jeugd opleiding bij betaald voetbalorgani saties maar ook bij amateurclubs is nog ruimte zat", meent Van der Zouwen. „En als je naar Zeeland kijkt, zijn er nu ook weer niet zo veel trainers die bijvoorbeeld tci hebben. Misschien zijn het er tien. Wat dat betreft kunnen er nog ge noeg doorstromen." Van der Zouwen: „Het zijn niet alleen trainers die we kunnen afle veren. Er zijn genoeg andere moge lijkheden. Neem nu de cios-jon- gens die de tc2-cursus volgen. Die krijgen extra uren les en worden geschoold als verenigingscoördi nator. Dan moet je denken aan het vrijwilligerskader en ander terrei nen, dus bijvoorbeeld hoe je de ouders bij de vereniging betrekt. Dat zijn dus perfecte mensen om bij een club neer te zetten." door Jan Dagevos GOES - De ontwikkelingen in het voetbal staan niet stil. Wie mee wil, zal dus met zijn tijd mee moe ten gaan. Vandaar dat de docenten voetbal bij het cios momenteel ge schoold worden in het maken van video-analyses. „Het maken van analyses met be hulp van beelden wordt steeds meer een functie in de voetballe rij", meent Arie van der Zouwen. Volgens de docent van het cios blijft dat niet beperkt tot het prof- Trainersdiploma's Trainer/Coach 1: trainer mag op alle niveaus in het amateur voetbal training geven. Trainer/Coach 2: trainer mag vanaf de tweede klasse man nen, hoofdklasse vrouwen en tweede divisie junioren trainen. t- Trainer/Coach 3: trainer mag in de vijfde klasse en lager bij de mannen, eerste klasse en la ger bij de vrouwen en alle jeugd trainen. Omdat het Zeeuwse zaterdagvoetbal geen vijfde klasse kent, mag met een TC3-diploma ook een za terdag-vierdeklasser worden ge traind. voetbal, ook bij de amateurs zal in de toekomst gebruik worden ge maakt van beelden. „Als je opna men maakt van je eigen wedstrijd, kun je daar gegevens voor je trai ningen uithalen. Maar je kunt ook de trainingen filmen en daarvan le ren." Het cios werkt hiervoor samen met de universiteit van Leuven. De docenten worden op dit mo ment geschoold en binnen afzien bare tijd komt er een cursus vi deo-analyse. Van der Zouwen: „We hebben de ambitie om de beste opleidingen te verzorgen. We willen een sport- bolwerk zijn en willen op alle ter reinen zoveel mogelijk cursussen aanbieden. Natuurlijk zou dat ook op bij andere sporten kunnen. We hebben de faciliteiten en de ken nis ervoor." Ze raakte bovendien onder de in druk van de prestaties die de lo pers een dag eerder moesten ver richten. „Als je dat hele stuk wandelt krijg je alleen maar meer respect voor al die mensen die de marathon hard lopend afleggen." GOES - De PZC roept amateurfoto grafen op voor zondagavond 19.00 uur maximaal drie foto's te mailen van de Kustmarathon of Wandel marathon van dit jaar. De mooiste foto's worden ge plaatst in de krant van maandag 8 oktober. Op de website van de PZC wordt ruimte gemaakt om de meeste andere foto's te plaatsen. Voor geplaatste foto's wordt niet betaald. Het adres waarnaar de fo to's gemaild kunnen worden: lezersfoto@gmail.com. Let op: foto's moeten op JPEG-for- maat gestuurd worden, met een be standsgrootte tussen 300 en 800 ki lobyte. Vermeld duidelijk wie de foto heeft gemaakt en waar hij ge nomen is! Wie meer dan drie foto's stuurt, wordt van deelname uitgesloten. Groei deelnemeraantal Hardloopmarathon 200 400 600 800 Wandelmarathon 2006 1 1 60$) mmmmm 845 2007 1 1 908 iiIHMMiWW 1204 500 1000 1500 2000 2500 inschrijvingen mannen I vrouwen \///ss/ss\ finishers Het verschil tussen inschrijvingen en finishers zit niet alleen in de uitval lers tijdens de wedstrijd. In 2006 kwamen bijvoor beeld 52 mensen niet aan het vertrek en maakten 30 personen de marathon niet af PZC Felix Binicewicz UITSLAGEN 8S> BILJARTEN Landelijke competitie driebanden. Derde di visie: De Heerenstraat - Rokx Transport 4-4: Kimmo Pankow - Ries Heeren 18-35, 35; Jan Westdorp - Ad Poppelaars 35-25, 49; Jean Louis Smulder - Marius Konings 28-30, 64; Piet Schrier - Evert Rokx 30-22, 68. BRIDGE Shanghai. WK. Open teams, ronde 7: Neder land - China 20-10, ronde 8: Nederland - Nieuw-Zeeland 24-6, ronde 9: Indonesië - Ne derland 16-14. Tussenstand: 1. Verenigde Sta ten 1 180 punten, 2. Polen 166, 3. Noorwegen 161, 6. Nederland 148,5.Vrouwenteams, ron de 7: Nederland - Nieuw-Zeeland 15-15, ron de 8: Kroatië - Nederland 16-14, ronde 9: Chi na - Nederland 25-3. Tussenstand: 1. Verenigde Staten 1 189 pun ten, 2. Denemarken 159, 3. Verenigde Staten 2 155, 16. Nederland 125. SCHIETINGEN Ovezande Willem Teil. Wip 1: 1e en 2e hoofdvogel: Patr. Oosthoek (Vrije Schutters), 1e zijvogel: A.Rijk (ADLM), 2e zijvogel: D.v.d.Poel (Jac.v.Beieren), 3e zijvogel: A.Rijk (A.D.L.M.),1e kal: P.de Putter (Concordia), 2e kal: F.Koens (Spes Nostra), 3e kal: L.Rentmees- ter (Willem Teil). Wip 2: 1e hoofdvogel: joh.Boonman (Willem Teil), 2e hoofdvogel: M.Joosse (Edele Handboog), 1e zijvogel: I.Helmstrijd (Juliana), 2e zijvogel: L.Rentmees- ter (Willem Teil), 3e zijvogel: M.Joosse (Edele Handboog), 4e zijvogel: H.Janse (Ons Genoe gen), 1e kal: J.v.t.op Hof (Zorgvlied), 2e kal: D.Boonman (Willem Teil), 3e kal: M.Joosse (Edele Handboog), 4e kal: H.Koens (Zeelan- dia). Heinkenszand. 1e hoofdvogel: M.de Jonge (Soranus II), 2e hoofdvogel: J.Vermeule (Wil lem Teil), 3e hoofdvogel: B.GIerum (Diana), 1e zijvogel: Patr.Oosthoek (Vrije Schutters), 2e zij vogel: E.de Hond (Concordia), 3e zijvogel: C.de Jonge (Soranus II), 4e zijvogel: J.Kopmels (Vic toria), 5e zijvogel: P.Repkes (Victoria), 6e zijvo gel: M.de Jonge (Soranus II), 1e kal: B.Goedege- buure (Jac.v.Beieren), 2e kal: P.Repkes (Victo ria), 3e kal: A.Kopmels (Victoria), 4e kal: B.Ver meulen (Zorgvlied). KARTEN Middelburg. Tweede race hoofdklasse Open Zeeuws Kampioenschap: 1. Snap On Racing 167 ronden, 2. Veersedam Auto 1 166 ron den, 3. Veersedam Auto 1 165 ronden, 4. Van Gilst Kevers 164 ronden, 5. Blinkers/ de Hypo- theker 164 ronden, 6. Jeremiasse Racing 162 ronden, 7. De Wok Racing 160" ronden, 8. Maximaal TV 159 ronden. TENNIS Tokio. Mannen. Eerste ronde: Cilic (Kro) - Woong-Sun (ZKo) 6-2 6-2, Pasanski (Ser) - Scherrer (Zwi) 7-6 (5) 1-6 7-5, Gimelstob (VSt) - Kubot (Pol) 6-4 7-5, Spadea (VSt) - De- lic (VSt) 6-3 6-1, Gregorc (Slw) - Terachi (Jap) 6-4 6-4, Vanek (Tsj) - Iwabuchi (Jap) 6-4 6-4, Schüttler (Dui) - Soeda (Jap) 6-3 1-6 6-2, Kend- rick (VSt) - Nam (ZKo) 7-6 (5) 6-7 (7) 6-3, Se la (Isr) - Stadler (Dui) 6-4 7-5, Becker (Dui) - Suzuki (Jap) 7-5 3-6 6-4. Tweede ronde: Lee (ZKo/9) - Lu (Tai) 6-1 6-4, Navarro (Spa) - Querrey (VSt/13) 7-5 6-3. Tokio. Vrouwen. Eerste ronde: Meng (Chn) - Sugiyama (Jap/4) 6-3 6-3, Tosic (Kro) - Domin- guez Lino (Spa) 6-4 6-4, Pennetta (lta/8) - Rol- le (VSt) 7-5 6-1, Venus Williams (VSt/1) - Cray- bas (VSt) 6-3 6-1, King (VSt) - Gallovits (Roe) 6-2 5-7 7-5, Pin (Fra) - Kirilenko (Rus/3) 6-3 4-6 6-3, Molik (Aus) - Morigami (Jap/6) 6-1 6-2. Tasjkent. Vrouwen. Eerste ronde: Rodina (Rus) - Zhang (Chn) 6-3 7-6 (0), Poetsjek (WRu) - Johansson (Fra) 6-0 6-2, Vesnina (Rus/4) - Brianti (Ita) 6-3 6-4, Govortsova (WRu/3) - Voracova (Tsj) 6-3 6-3, Korittseva (Oek) - Saidkhodjaeva (Oez) 6-1 6-2, Kremer (Lux) - Fedak (Oek) 6-06-3, Manasjeva (Rus) - Voskoboeva (Rus) 6-3 4-6 6-1, O'Brien (GBr) - Schruff (Dui) 3-6 6-3 6-2, Poetsjkova (Rus/7) - Toeljaganova (Oez) 7-5 6-3. Metz. Mannen. Eerste ronde: Koubek (Oos) - Simon (Fra/6) 6-2 6-1, Tsonga (Fra) - Wawrin- ka (Zwi) 6-7 (6) 6-4 6-4. VOETBAL Uefa Cup. Eerste ronde: Panathinaikos-Artme- dia Petrzalka 3-0. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG BILJARTEN Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 6. 's Lands Welvaren 2 - BC Welkom. Locatie: Tapperij 's Lands Welva ren, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. Pool. Regionale eerste klasse. Pompadour 2 Vi - Roadhouse Blues. SC De Pompadour, Bre da. Aanvang: 20.00 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Cue Action 2 - Doorgehaald. Locatie: Cue Action, Vlissingen. Aanvang: 20.00 uur. MIDDELBURG - De tweede wed strijd voor de bedrijvencompetitie karten in Middelburg is gewonnen door het team van Snap On Ra cing. De ploeg bleef de winnaar van de competitie van vorig jaar Veerse dam Auto na een felle strijd voor. De snelste rondetijd werd gereden door Corne Snoep van Veersedam racing 1. CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Het snookerteam van The Roadhouse is onwennig aan het nieuwe sei zoen begonnen. Bij Capelle 1 werd krap met 4-5 gewonnen. De Middelburgers moesten van een 3-0-achterstand terugkomen. Chris van Renswoude won alle drie partijen met overtuiging. Mar cel Mouwen en Danny Cheuk wonnen één keer. KRUIBEKE - Steven de Jongh heeft de Omloop van de Vlaamse Schel deboorden gewonnen. De Nederlandse wielrenner van Quick-Step won in Kruibeke de eindsprint in een kopgroep van zes. Het is zijn derde overwinning dit seizoen. Landgenoot Stefan van Dijck (Team Wiesenhof) werd derde, Fransman Jean Patrick Nazon werd na 195 kilometer tweede. MONS - Raemon Sluiter heeft de tweede ronde bereikt van het chal- lengertoernooi in de Belgische plaats Mons (Bergen). De Neder landse tennisser was met 6-4 6-7 en 6-1 te sterk voor Jeroen Masson uit België. Sluiter speelt zijn volgende partij tegen de als eerste geplaatste Let Ernests Gulbis. Ook Jesse Huta Ga- lung doet mee in Mons. Hij bereik te het hoofdtoernooi via de kwali ficaties. ZWARTSLUIS - Darter Co Stompé wil op vrijdagavond 19 oktober in Zwartsluis het wereldrecord simul taan vestigen. Stompé moet tussen acht en tien uur zoveel mogelijk tegenstanders verslaan. De organisatie van het dartstoernooi wil het eerste we reldrecord volgend jaar meteen la ten aanvallen. Mogelijk opnieuw door Stompé, anders door een an dere topper. De simultaan is bekend uit de denksporten dammen en schaken. Het is daarbij de bedoeling dat een sterke speler het opneemt tegen een groot aantal tegenstanders, die elk individueel spelen. Het idee voor een dartssimultaan ontstond bij de organisatie van de recente kloksimultaan in Zwartsluis. We reldkampioen dammen Alexander Schwarzman bereidde zich daar voor op de onlangs geslaagde we reldrecordpoging in Emmeloord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73