Misschien zit er wel een nieuwe Familie hofleverancier DAGEN 44 Woensdag 3 oktober 2007 PZC Trainerscursussen in trek Trainersvak is populairder dan ooit. Mi imd Drie broers en twee zussen Balkenende van Burgh naar Zoutelande AFTELLEN TOT DE X:J< Carrière maken als voetbaltrainer. Het leeft als nooit tevoren, ondervindt het cios in Goes. Er zijn meer aanmeldingen dan ooit voor de verschillende cursussen. Arie van der Zouwen, Dolf Roks en Diederik Hiensch fungeren als de docenten. door Jan Dagevos GOES - Hij is nog altijd een boeg beeld voor het centraal instituut opleiding sportleiders. Guus Hid- dink trok ooit naar het cios, omdat die school als enige voetbal in het lespakket had. Het vervolg is bekend. De Achterhoeker groeide vele jaren later uit tot een top coach. Hiddink heeft zijn opleiding nooit verloochend en ook andersom affi cheert het cios zich graag met de huidige bondscoach van Rusland. Neem nu het cios in Goes. Nels Rijvers, teamleider van de oplei ding, mocht dit jaar maar liefst 32 cursisten voor de opleiding tot Trainer/Coach II begroeten en dus vraagt hij zich in een wervend persbericht af of de nieuwe Guus Hiddink er bij zit. Arie van der Zouwen, docent bij het cios in Goes, moet lachen om het statement van de teamleider. „Hiddink is inderdaad de man van het cios", zegt hij. „Het is moeilijk om te zeggen of er iemand zoals hij tussen zit. De weg is nog lang, maar het zou best kunnen." Kandidaten zijn er in elk geval ge noeg. De opleiding tot voetbaltrai ner is populairder dan ooit. Alleen Steeds meer mensen storten zich in het voetbal op het trai nersvak. De verschillende cursus sen bij het cios in Goes stromen vol. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door Koen de Vries GOES - De marathonkoorts stijgt tot grote hoogten, zeker bij de fa milie Balkenende. Vijf van de zeven Noord-Beveland- se broers en zussen staan zaterdag of zondag aan de start van het mooiste sportevenement op Zeeuwse bodem. Peter (41), Bram-Jan (44) en Jaco (42) doen zaterdag mee aan de marathon, de-front op. Jaco wil graag onder de vier uur blijven. Hij liet twee jaar geleden ondanks een blessure 3.59 noteren. Voor Peter en Bram-Jan is uitlo pen voldoende. Peter: „Ik ben geo pereerd aan mijn knie en ben blij dat ik er sta." Bram-Jan: „Ik heb in de voorbereiding last gehad van een heupblessure. Veel ambities heb ik daarom niet. Alleen de olympische gedachte telt." Anita wandelde vorig jaar ook al en Emmy sluit zich nu bij haar aan. Eerst wilde ze hardlopen, maar zag daar uiteindelijk wijselijk vanaf „Wij willen heerlijk wande len", zegt Anita. „Maar dan wel zonder onderbreking. We gaan niet rusten in een of andere strand tent." Vorig jaar heeft: ze enorm genoten. een dag later leggen Anita (45) en Emmy (37) de 42 kilometer en 195 meter wandelend af De massale deelname van de Balkenendes is niet het resultaat van intensief familie-overleg. Bram-Jan was de aanstichter van een sneeuwbaleffect, toen hij te gen Peter zei dat hij wel zin had mee te doen. Peter hoorde het aan en was snel enthousiast. Toen de broers het idee aan Jaco vertelden, zagen ze aan zijn ogen dat hij het ook wel zag zitten. Dat was niet zo verwonderlijk. Ja co, die net als Peter een voetbalver- 3 leden heeft, is de fanatiekste van het hele spul. De twee zussen be slisten onafhankelijk van hun broers. De gebroeders trekken zaterdag niet als één gesloten Balkenen- Diederik Hiensch Leeftijd: 46 Woonplaats: Hoedekenskerke Clubs als trainer: Kloetinge, Sunderland (jeugdopleiding) en Kloetinge (huidige club) Arie van der Zouwen Leeftijd: 50 Woonplaats: Dordrecht Clubs als trainer: WGZ, ASWH, Strijen, bondscoach Hongkong, Verenigde Arabische Emiraten, Barendrecht, Capelle en WGZ (huidige club) |PZC Donja Odijk Dolf Roks Leeftijd: 44 Woonplaats: Dreischor Clubs als trainer: Sparta (jeugd, assistent, hoofdtrainer, technisch directeur), Kloetinge, RBC, Cort- gene/JVOZ (jeugdopleiding, huidige club) Tc2-cursus Seizoen 2004/2005 25 deelnemers (25 geslaagd) Seizoen 2005/2006 23 deelnemers (20 geslaagd) Seizoen 2006/2007 21 deelnemers (18 geslaagd) Seizoen 2007/2008 32 deelnemers Tc3-cursus Seizoen 2004/2005 9 deelnemers (8 geslaagd) Seizoen 2005/2006 8 deelnemers (6 geslaagd) Seizoen 2006/2007 16 deelnemers (10 geslaagd) Seizoen 2007/2008 30 deelnemers Tc3-cursus jeugd Seizoen 2004/2005 53 deelnemers (40 geslaagd) Seizoen 2005/2006 44 deelnemers (26 geslaagd) Seizoen 2006/2007 70 deelnemers (49 geslaagd) Seizoen 2007/2008 72 deelnemers WeGeNeR dagbladen De styliste Jil Buckeridge kijkt in je garderobe, geeft je persoonlijk kledingadvies en gaat speciaal voor jou shoppen: je krijgt een compleet nieuwe outfit t.w.v. 250 euro! Beantwoord de volgende vraag en maak kans op deze prijs: Welke strepen maken je silhouet langer en slanker? A) Horizontale strepen B) Verticale strepen SMS je antwoord als volgt naar het nummer 2002: Eerst het woord ACTIEMODE, dan je antwoord (A of B) en dan je woonplaats. Bijvoorbeeld: ACTIEMODE A Goes of ACTIEMODE B Goes Kijk voor de spelregels en meer info over mode op http://www.pzc.nl/mode Peter, Emmy, Jaco, Anita en Bram-Jan Balkenende (vlnr) verkenden deze week het parkoers van de Kustmarathon. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72