Eerste provinciale editie Dansweek SMS WIN! Reeks van activiteiten combineert amateur- en professionele dans. Moeder en dochter samen in 't Kunstuus Raymond Corbey te gast bij Genootschap Middelburgse mantel voor Maria in Sint-Jan Ralph van Manen met nieuw werk in Goes Nieuw seizoen van Hooikoorts 34 Woensdag 3 oktober 2007 PZC Het Internationaal Danstheater brengt tijdens de Dansweek in Zeeland de voorstelling Schatten van Moeder India. foto Robert Benschop door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Gelderland begon in 2004 als eerste met een provincia le editie van de landelijke Dans week. Limburg volgde dit voor beeld en dit jaar heeft Zeeland, net als Brabant, ook zijn eigen Dans week (van 5 tot en met 14 okto ber). Er zijn voorstellingen en acti viteiten in Oostburg, Vlissingen en Terneuzen. Met de Zeeuwse variant willen de initiatiefnemers - sociaal-cultureel instituut Scoop en de provinciale danskoepel Danzee - de professio nele en de amateurdans combine ren. „De Dansweek steekt in prin cipe in op de professionele dansge zelschappen", zegt dansconsulente Anita Bekers van Scoop. „Die heb ben we vooralsnog niet in Zee land. Wij zijn in gesprek gegaan om te kijken of we een koppeling konden maken met de amateur- dans." Het Ledeltheater in Oostburg, het Scheldetheater in Terneuzen en het Arsenaaltheater in Vlissingen hebben tijdens de Dansweek diver se professionele dansvoorstellin gen geprogrammeerd. Scoop en Danzee springen daarop in met ei gen activiteiten. Een danser van La- Melis en musici en dansers van het Internationaal Danstheater ver zorgen bijvoorbeeld niet alleen een voorstelling, maar geven ook workshops aan kinderen. Tijdens het slotweekeinde van de Dans week presenteren alle dansgezel schappen uit de provincie zich in Terneuzen, waar tevens de nieuwe voorstelling Sacre du temps is te zien van Station Zuid, het profes sionele danshuis voor Zuid-Neder land. Verder zijn er twee debatten, die ook meer zicht kunnen bieden op het toekomstig dansklimaat in Zeeland. Zo wil sportopleiding Cios in Goes met een mbo-dansop- leiding beginnen. Wat Bekers betreft blijft het niet bij een eenmalige Dansweek Zee land. „We streven ernaar het vol gend jaar weer te doen. Het is nog even afwachten hoe het dit jaar gaat lopen en vooral of de voorstel lingen in de theaters voldoende pu bliek weten te genereren." Bekers signaleert in elk geval dat dans in de provincie in toenemen de mate in de belangstelling staat. „Dat komt mede door de komst van Station Zuid. Het bevestigt wat ik altijd heb geroepen, name lijk dat Zeeland wel degelijk een dansprovincie is." Programma Dansweek Zaterdag 6 oktober: Voorstel ling Le black avec noir van LaMe- lis. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur. Zondag 7 oktober: Speelvogels, jeugdvoorstelling van dans groep De Stilte uit Breda. Oost burg, Ledeltheater, 15.00 uur. Zondag 7 oktober: pARaDI- sE...a woman?, Nederlands-Indo nesische productie van Mos terd en Sakti. Vlissingen, Arse naaltheater, 15.00 uur. Maandag 8 oktober: Work shop Pencak Silat (Indonesi sche gevechtskunst) met eigen tijdse dans door Boi Sakti en Gerard Mosterd. Middelburg, De Stadsring (Kruitmolenlaan), 19.00-20.30; 20.30-22.00 uur. Dinsdag 9 oktober: Dansde- bat over 'Maatschappij en kunst'. Aankomende talentvol le choreografen gaan in discus sie o.l.v. Nico Out. Inleiding: Cisca van Dijk, voorzitter Dan zee. Vlissingen, Arsenaalthea ter, 16.00-18.00 uur. Dinsdag 9 oktober: Optreden tango-orkest Orquesta Tipica OTRA. Aansluitend (om 21.00 uur) tangoworkshop en -salon voor studenten en andere be langstellenden, onder leiding van Al Azar. Vlissingen, Arse naaltheater, 19.00 uur. Woensdag 10 oktober: Dans voorstelling Schotten van Moe der India door het Internatio naal Danstheater. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur (gra tis inleiding om 19.30 uur). Donderdag 11 oktober: Voor stelling Till we lose it van Mee kers Uitgesproken Dans. Oost burg, Ledeltheater, 20.15 uur. I Zaterdag 13 oktober: Dansde- bat over 'Passie voor dans met welke kans?' Artistiek leiders van de dansvakopleidingen gaan in discussie o.l.v. Nico Out. Terneuzen, Scheldethea ter, 15.30-17.30 uur. Zaterdag 13 en zondag 14 ok tober: Open podium. Zeeuwse dansscholen presenteren zich in een estafette-voorstelling. Station Zuid sluit op zondag de Dansweek af met de nieuwe voorstelling Sacre du temps. Ter neuzen, Scheldetheater, zater dag vanaf 20.00 uur, zondag vanaf 15.00 uur. Beantwoord de volgende vraag en maak kans op een wooncheque t.w.v. 250 euro! Wie bepaalt meestal de inrichting in een woning? A: de man B: de vrouw SWIS uw antwoord als volgt naar het nummer 2002: Eerst het woord ACTIEWONEN en dan uw antwoord (A of B). Dus: ACTIEWONEN spatie A of B naar het nummer 2002. Bijvoorbeeld: ACTIEWONEN A of ACTIEWONEN B kijk voor de spelregels en meer info over wonen en tuinen op www.pzc.nl/wonen. n.b. de prijs is een irischeque die besteedbaar is bij ruim 60 landelijke winkelketens. WeGeNeR dagbladen HEINKENSZAND - Betsy de Jonge en haar dochter Hedlund de Jonge ex poseren tot en met 27 oktober in galerie 't Kunstuus in Heinkens- zand. De tentoonstelling, Zeeuwse roots getiteld, omvat keramiek en fotografie en is open van woens dag tot en met vrijdag van 13 tot 18 uur, op vrijdag ook van 19 tot 21 uur en op zaterdag van 10 tot 12 en van 13 tot 16 uur. Beide kunste naars zijn vanmiddag aanwezig. MIDDELBURG - Op uitnodiging van het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen houdt hoogleraar Raymond Corbey vrij dag 5 oktober een lezing met als ti tel Aapmens, mensaap, mens: redelij ke beesten? De lezing, de derde in een vierdelige serie over cultuurfi losofie, wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg en begint om 16.45 uur. DEN BOSCH - De schutsmantel die de Middelburgse kunstenaar Jan peter Muilwijk heeft ontworpen voor het Mariabeeld in de basiliek van Sint-Jan in Den Bosch, is ge reed. De mantel, alleen gebruikt bij officiële gelegenheden, is tot en met zaterdag te bekijken in het Mu seum Bouwloods bij de Sint-Jan. Zondag ziet het publiek de Zoete Lieve Vrouw voor het eerst in haar nieuwe mantel in de Mariakapel. GOES - Zanger Ralph van Manen geeft zaterdag 13 oktober een con cert in de Grote of Maria Magdale- nakerk in Goes. Van Manen heeft de afgelopen tijd gewerkt aan een nieuw, Engelstalig album, samen met Bruce Smit. De nieuwe num mers worden in Goes voor de eer ste keer uitgevoerd. Het concert be gint om 20.30 uur. Kaarten zijn te reserveren via info@kjgoes.nl. SEROOSKERKE (W) - Hooikoorts, de jaarlijkse talentenjacht op Walche ren, begint vrijdag aan een nieuw seizoen. Vijf bands nemen het van af 20.00 uur tegen elkaar op in De Zandput in Serooskerke. Het zijn: Smout, Capital Sentimental, Out rage, F.O.D. en The Nuclear Brothers (vorig jaar winnaar van 2nd Influenz). Behalve als kans om podiumerva ring op te doen is Hooikoorts be doeld om de deelnemende bands verder te helpen in hun ontwikke ling. komen. Ze krijgen adviezen van een deskundige jury en ma ken kans op studiotijd om een nummer van de live-set af te mixen. Dit jaar zijn ook enkele workshops onderdeel van het op- stappodium. In totaal zijn er zes voorronden, waarvan vier voor beginnende bands, een voor nieuwe rap- en dansacts en een voor beginnende dj's. De finale is op donderdag 20 maart 2008.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62