'Debat brandweer gesloten' mm* m Werkstraf voor hennepkwekerij op zolder Stappen tegen schelpenopslag 'Webcam op scheepvaart is goede promotie' PvdA Borsele wil discussie pas sluiten als veiligheid optimaal is. Hennepkwekerij in Middelburg opgerold Vrouwenkoor Binaeh Zuuver zoekt leden Winterkleding te koop bij peuterspeelzalen Cursus nordic walking voor Veerse ouderen Woontrend Zeeland willen wij graag samen Vergeten uien rotten in de regen W pzc Woensdag 3 oktober 2007 29 door Harmen van der Werf borssele - Het geeft geen pas de discussie over de tunnelbrandweer te sluiten, oordeelt de PvdA in de Borselse gemeenteraad. De veilig heidssituatie rond de Westerschel- detunnel moet eerst optimaal gere geld zijn. Het voorstel om het hoofdstuk 'tunnelbrandweer' te sluiten komt van het Borselse college van B en W. De Borselse gemeenteraad middelburg - Veel vragen bleven gisteren onbeantwoord. Bijvoor beeld hoe de inwoonster van de ge meente Reimerswaal haar zolder had verbouwd tot een hennep plantage. Daarbij had ze volgens haar raadsman A. Bals zelf alles ge daan. Van het ombouwen van de meterkast tot en met het aanleg gen van de isolatie. In een ant woord op een vraag van politie rechter J. Hopmans vertelde de raadsman ook dat de plantage net drie dagen bedrijfsklaar was toen de politie aanbelde. Op zolder trof fen de agenten een kwekerij aan met 368 planten. Hopmans liet duidelijk merken weinig geloof te hechten aan die woorden. Bij afwezigheid van de Reimerswaalse ging hij daar echter niet dieper op in. Uit de woorden van officier van justitie D. Greive viel echter op te maken dat de vrouw waarschijnlijk onder druk van anderen overgegaan is tot hen nep kweken. Hij eiste een werk straf van zestig uur. Hopmans von niste conform. Daarnaast moet ze ook 503,20 euro aan Delta betalen. middelburg - De politie heeft gis termiddag in een loods aan de Am- pereweg in Middelburg een hen nepkwekerij opgerold. Er werden 586 hennepplanten aangetroffen. Alle planten en de benodigde ap paratuur zijn in beslaggenomen. Energiebedrijf Delta heeft aangifte gedaan van stroomdiefstal. Op het moment van de inval was nie mand in het pand aanwezig. vlake - Omwonenden van een op slagloods voor mosselschelpen in Vlake willen voorkomen dat eige naar European Shell Store de op slag uitbreidt met Japanse oester schelpen. Een echtpaar dat in de buurt van de loods aan de Kanaalweg woont, vroeg de Raad van State deze week om een spoedbeslissing. De twee omwonenden hebben nu al te veel stankoverlast van de mossel schelpen, vinden ze. De uitspraak is over twee weken. praat daar morgenavond over. Te gelijkertijd ligt dan het B en W-be- sluit op tafel om de maximale aan- rijtijd bij incidenten in de Wester- scheldetunnel te verhogen. De maximale aanrijtijd ligt nu op tien minuten tot bij de tunnelin gang. B en W willen die oprekken naar twintig minuten tot bij het in cident. En dat in negentig procent van de gevallen, zo wordt voorge steld. Op basis van onderzoek door de landelijke inspectie openbare orde en veiligheid heeft het Borsels col lege besloten de aanrijtijd te veran deren. Een wettelijke aanrijnorm oost-souburg - Dat je geen top- zangeres hoeft te zijn om met veel plezier te zingen in een 'dyna misch vijftig-plus vrouwenkoor' bewijst Binaeh Zuuver uit Oost- Souburg wel, getuige de naam. Geïnteresseerde vrouwen kunnen zich morgenavond en donderdag 11 oktober op de open repetitie avond melden bij het Rode Kruis- gebouw in Oost-Souburg. voor tunnels bestaat niet, gaf de in spectie aan. En de 'korte' aanrijtijd van maximaal tien minuten is mo menteel in de meeste gevallen niet haalbaar. Borsele kan bij een inci dent echter wel financieel aanspra kelijk worden gesteld op basis van die 'korte' aanrijtijd. Op zich bestaat in de Borselse ge meenteraad begrip voor verhoging van de aanrijtijd. Het alternatief is B en W van Borsele zijn discussie over kosten tunnelbrandweer langzamerhand zat en willen het debat over veiligheid afsluiten met een langere aanrijtijd. serooskerke/domburg - De peu terspeelzalen in Serooskerke en Domburg houden deze week kin derkleding- en speelgoedbeurzen. Hummelhonk in Domburg ver koopt donderdag van 19.00 tot 21.00 uur en vrijdag van 11.00 tot 14.30 uur speelgoed en kleding. De Vrolijke Keet in Serooskerke ver koopt winterkleding op vrijdag, maar dan van 19.00 tot 20.30 uur. meer geld voor de brandweer. Dat is taboe in Borsele. De tunnel is immers meer dan een weg tussen Borsele en Terneuzen, namelijk een regionale, zo niet nationale verbinding. Tot nu toe is het niet gelukt ande re Zeeuwse gemeenten of de Wes- terscheldetunnel NV zover te krij gen dat zij bijdragen aan de tunnel brandweer. Borsels burgemeester j. Gelok heeft er jaren aan getrok ken, maar zonder succes. B en W vinden het daarom tijd de discus sie te sluiten. „Dat kan niet", vindt PvdA-raadslid J. Huige. „De veilig heidssituatie is nog niet optimaal." domburg - Vijfenvijftig-plussers uit de gemeente Veere met een lichte lichamelijk beperking kun nen een cursus nordic walking vol gen bij Stichting Welzijn Veere. Volgens de Stichting helpt de bui tensport om gewrichtspijn te ver lichten en in conditie te blijven. De cursussen zijn donderdag in Vrouwenpolder en Domburg. Aan melden bij SWV via 0118-583687. terneuzen - Er moet een camera geplaatst worden op het stadhuis in Terneuzen zodat mensen via in ternet het scheepvaartverkeer op de Westerschelde kunnen volgen. Het Terneuzense gemeenteraads lid G. van Boom (Top/ Gemeente belangen) dient daarvoor een raadsvoorstel in. Ook de gemeen ten Hulst en Sluis zouden moeten bijdragen. Zo'n webcam dient im mers ter promotie van heel Zeeuws- Vlaanderen. „Wij moeten ons meer bewust worden van het feit dat het zicht vanaf Zeeuws- Vlaanderen op de scheepvaart op de Westerschelde uniek is in heel West-Europa. Wij vinden deze beelden gewoon, maar de buiten wacht zal deze buitengewoon vin den. Dit zal leiden tot meer be kendheid van onze regio en zal het imago hiervan verbeteren." Fjords' Norwegian comfort for distinctive living™ Een complete collectie relax fauteuils en banken uit Noorwegen. Nu exclusief verkrijgbaar bij Duinstraat 18 A Koudekerke Tel. 0118-555560 www.woontrend.nl TEBA V IV ZONWERING ■ie te nemen tijdens onze Wij nodigen o uit om een open deur dagen- q ;0Q u. Openingstijden. 0900.17.3o u. za. 10-0016'°°onze spectaculaire „k en profiteer van horren! Kom y-mna: zaamslag - Het loof is er weliswaar 'afgeklapt' maar de uien liggen hier, tussen Zaamslag en Terhole, nog op het land. Dat is begin oktober redelijk laat. Voor zover boeren dit jaar uien hebben gezet, liggen de meeste toch wel binnen. Op menig erf viel er een week geleden een grote bedrijvigheid waar te nemen. Vlug nog even profiteren van het droge, zonnige weer om de oogst binnen te halen. Van de juunen op dit perceel kun je hooguit zeggen dat ze nog een beetje extra zon hebben gehad en nog iets aan pit hebben gewonnen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57